Kraj Vysočina

Farmářská stezka u Sušice

Cyklostezka vede územím přírodního parku Kochánov. Na trase je 7 informačních tabulí, délka trasy je 20 km. Výchozím bodem jsou Petrovice u Sušice. Pomocníkem při putování krajinou vám bude venkovní informační systém s logem Farmářské stezky.

Zámek Kamenná Lhota u Tábora

Jednopatrovou barokní budovu postavil v 1. polovině 18. století rod Kopidlanských z Kopidlna. Pobýval taky i hudební skladatel Oskar Nedbal.

Vltavská informační centra nespí, rok 2018 přinese rozšíření služeb

Vltavská informační centra, která jsou hlavními obslužnými místy pro turisty na plavební trase Stezky řeky Vltavy mezi Českými Budějovicemi, Hlubokou, Purkarcem, vodním dílem Hněvkovice, Týnem a Koloději nad Lužnicí, po své úspěšné loňské provozní premiéře rozhodně neusnula zimním spánkem.

Hrad Kozlov u Dalešické přehrady - jediný ostrovní hrad v České republice

Bývalý hrad Kozlov byl postaven ve 14. století na skalním ostrohu nad řekou Jihlava. Po dokončení Dalešické přehrady obklopila skalní ostroh voda a hrad se tak ocitl na ostrově.

Kavárna Bioscop v Jihlavě

Kavárna vzdávající hold kinematografii ve stylu 30. let s rozmanitou nabídkou alko i nealko nápojů, s výběrovou kávou z místní pražírny. Jedná se o divadelní kino kavárnu Divadla otevřených dveří.

Weinbergerova vila ve Znojmě

Židovský továrník Alfred Weinberger vybudoval po roce 1882 v prostoru za znojemským nádražím prosperující kožedělný podnik. Volných stavebních pozemků na tehdejší Wilsonově (dnes Rudoleckého) ulici u nádraží využili roku 1926 ke stavbě dvou obytných rezidencí.

Rostoucí lodní provoz dává zelenou projektu Stezka řeky Vltavy

Po více než šedesáti letech se letos na Vltavu pod Českými Budějovicemi vrátila lodní doprava. Ta představuje nové možnosti významného rozšíření turistické nabídky celého regionu. Po otevření plavební komory v Hněvkovicích se provoz na říční trase Stezky Vltavy rychle rozšířil.

Pašerácká stezka u Čížova v Podyjí

Pašerácká stezka je vedená v horní třetině strmého zalesněného svahu u hraniční obce Čížov a uchvátí krásnými pohledy na lesní komplex Braitavy při hranici se sousedním Rakouskem.

Zkamenělý zámek ve Žďárských vrších

Mohutný skalní útvar nedaleko obce Svratka ve Žďárských vrších na Vysočině je od roku 1977 chráněn jako přírodní památka. Archeologický výzkum prokázal neolitické a slovanské osídlení, z nichž jsou dosud patrné pozůstatky dvojitého valu. Ve 13. století zde pravděpodobně stával i dřevěný hrádek.

Tisá skála u Bratčic

Tisá skála je významná geologická lokalita nalézající se v lese asi 1 km jihozápadně od obce Bratčice anebo 5 km severozápadně od města Golčův Jeníkov.

Unikátní sklípky ve Věžničce u Jihlavy

V centru obce se nacházejí do země vyhloubené prastaré sklepy, tzv. Lochy.

Poutní místo Maria Rast am Stein u Vyššího Brodu

Maria Rast am Stein, Maria Rast (česky Odpočinutí Panny Marie na kameni) je mariánské poutní místo nacházející se na severním úbočí Martínkovského vrchu jihozápadně od kláštera ve Vyšším Brodě.

8smička - kulturní centrum v Humpolci

Zóna 8smička se nachází v komplexu bývalého soukenického areálu specializovaného od konce 19. století na výrobu hrubých suken či pevných loden. Bude fungovat jako kulturní prostor, ve kterém bude návštěvníkům zprostředkován kontakt se současným uměním. Otevření 8smičky je plánováno na jaro 2018.

Park Stromovka v Humpolci

Stromovka je nejvýznamnější ze souvislého pásu zelených ploch v Humpolci.

Geocyklotrasa Za vodou a geologií do Železných Hor

První geocyklotrasu v kraji Vysočina si projedete v Chotěboři. Hlavním tématem chotěbořské geocyklostezky je voda, vodní zdroje a hydrogeologie.