Zámky v oblasti Liberecký kraj

Témata

|< Předchozí strana 1 2 3 4 >|

Vánočně vyzdobený zámek Sychrov láká stovky návštěvníků

Stovky turistů lákají před koncem roku vánočně vyzdobené interiéry zámku Sychrov na Liberecku. Je jednou z mála památek, které v Libereckém kraji zůstávají i v zimě otevřené. Zámek vydělává i na tom, že počasí letos o Vánocích zimním sportům příliš nepřeje, uvedl sychrovský kastelán a ředitel tamní Národní památkové správy Miloš Kadlec.

Máchova vyhlídka Zahrádky

Máchova vyhlídka na skalách nedaleko loveckého zámečku Vřísek, poskytuje krásný pohled především na obec Holany a okolní krajinu. Nachází se tu i pamětní deska připomínající návštěvu Karla Hynka Máchy, po němž je vyhlídka pojmenovaná.

Krkonošské muzeum na zámku Jilemnice

V jilemnickém zámku se dnes nachází Krkonošské muzeum, kde se můžete podívat na tři různé expozice: historicko-etnografickou, počátky českého lyžování a díla z přelomu 19. a 20. století v Kavánově galerii.

Rohanský Sychrov je jedním z nejkrásnějších tuzemských romantických zámků

Francie po revoluci, která smetla monarchii, a následných Napoleonových výbojích byla značně vyčerpaná. Kdo mohl, zmizel. To udělali i „princové z královské krve”, jak zněl titul knížecího rodu Rohanů. Od Valdštejnů koupili zanedbaný Sychrov a neuvěřitelně ho zvelebili. Patří mezi nejhezčí zámky.

Napoleonův syn Orlík se na svůj zámek v Zákupech nikdy nepodíval

Zákupy jsou spojovány především s Habsburky. Před nimi tu hospodařili vévodové Sasko-Lauenburští, před nimi Berkové… Zámek je ale spojován i se jménem jediného legitimního syna císaře Francie Napoleona Bonaparte Napoleona Františka Josefa Karla Bonaparte, zvaného Orlík.

Jsem císař a chci knedlíky! Zákupský zámek dobrotivého Habsburka dostane významnou finanční injekci

Habsburský zámek v Zákupech u České Lípy je jednou z nejnavštěvovanějších památek severních Čech. Spolu se zámkem v Ploskovicích sloužil jako letní sídlo rakouského císaře a českého krále Ferdinanda IV. A jeho manželky Marie Anny. Císař byl duševně nezdráv, panování ho moc nebavilo.

Rothschildův zámeček ve Vítkovicích

Rothschildův zámeček z roku 1847 je nejstarší památkou na území ostravské městské části Vítkovice. V kontrastu s okolní industriální architekturou - továrními halami, komíny a železárenskými provozy je opravdu nepřehlédnutelný.

Přírodní památka Pustý zámek v Lužických horách

Pustý zámek je strmý skalní ostroh, ležící v údolí říčky Kamenice u České Kamenice. Erozí řeky zde vznikla asi 50 m vysoká skalní stěna, která byla částečně odlámána při stavbě silnice v 19. století.

Zřícenina hradu Chudý hrádek u Dubé

Chudý hrádek nazývaný také Hrádek, Pustý zámek či Poustka byl založený ve 14. století. Stojí na na skále nad údolím Dolského potoka u Dubé.

Zřícenina loveckého zámečku Bažantnice u Loukova

Areál bývalého loveckého zámečku Bažantnice, se nachází severním směrem za vesnicí Loukov, po pravé straně silnice vedoucí na Svijany.

Expozice Život pod horami v Horní Branné

Historicko - národopisná expozice se nachází v přízemních prostorách renesančního zámku v Horní Branné a přibližuje vznik obcí Horní Branná a Valteřice.

Obnovený zámek v Jilemnici připomíná pravého českého kavalíra - hraběte Jana Nepomuka Harracha

Jilemnici, vstupní bránu do západní části Krkonoš, není třeba především milovníkům lyžování a zimních sportů příliš představovat. Méně známý je místní zámek, díky podpoře z Norských fondů rozkvetl v posledních dvou desetiletích do nebývalé krásy. Jeho návštěva je opravdu výjimečným zážitkem.

Kam o víkendu s dětmi: Vydejte se do strašidelného zámku, vyzkoušejte historická řemesla

Období masopustu eskaluje, akce spojené s tímto obyčejem se uskuteční například v Praze, v Libereckém, Královéhradeckém či Pardubickém kraji. Pokud vás ovšem láká něco zcela jiného, navštivte třeba zámek Chvaly na strašidelnou prohlídkou s upíří tematikou. Nebo se vydejte do Nové Vsi v Karlovarském kraji a vyzkoušejte si historická řemesla.

Pohádkový Sychrov koupili Rohanové po revolučním krveprolití ve Francii

Mekka filmařů v Libereckém kraji má jméno Sychrov. Romantický zámek si zahrál v mnoha filmech, pro pohádky je jako stvořený. Navštívit ho můžete celoročně, prohlídka v zimě má velké kouzlo. Rohanovské sídlo s přilehlým parkem je turistickým magnetem, při prohlídce se vám vybaví nejeden film.

Tipy na víkend: Otestuje chuťové pohárky, ochutnejte medovinu

První říjnový víkend láká například na festival pálivých papriček na smíchovské náplavce. Na něm můžete otestovat, jak silné jsou vaše chuťové pohárky. Zaběhat si můžete na závodu v České Lípě, posilnit se horkou medovinou jeďte na zámek Vrbičany.

|< Předchozí strana 1 2 3 4 >|