Tipy na výlety v okolí Prahy

Tipy na víkend: Nahlédněte pod ruku sklářům, navštivte festival ginu

Poslední únorový víkend nabízí jednak gastronomické akce spojené s masopustem, ale také například festival ginu. Ten se uskuteční v Praze a kromě degustací se mohou návštěvníci těšit i na vzdělávací semináře. Pokud se chcete dozvědět něco více o sklářském řemeslu, nenechte si ujít den otevřených dveří ve sklárnách v Květné. Vyrazit ale můžete také na sportovně zaměřené akce.

Nádraží Praha-Dejvice – nejstarší pražské nádraží

Nejstarší pražské nádraží stojí v Dejvicích, v provozu je od roku 1830. Původně tady začínala nákladní Lánská koněspřežka, po které se vozilo hlavně dřevo z Křivoklátských lesů. Za první republiky nádraží využíval prezident Masaryk pro cesty do lánského zámku.

Nejmenší pražský dům

V Anežské ulici v centru Prahy stojí nejmenší dům v metropoli. Je široký jen dva a čtvrt metru a dřív sloužil jako nevěstinec. Vznikl v roce 1853 a architektem byl Josef Liebel. Dnes existuje už jen průčelí původní stavby, přes které se vchází do zadního obydleného traktu.

Kam o víkendu s dětmi: Kochejte se ledovou zoo, vymalujte si mandalu

Konec února je věnován především masopustům. Na ty můžete zavítat jak v Praze, tak v několika dalších krajích. Pokud vás ovšem lákají jiné akce, vypravte se třeba do Plzně do ledové zoo nebo na oslavu narozenin hradu Červený újezd. Pokud se chcete věnovat s dětmi něčemu relaxačnímu, zamiřte do Náchoda, kde si budete moci společně vytvořit a vymalovat mandalu.

Hlavní nádraží v Praze - největší pražská secesní památka

Hlavní nádraží v Praze je vůbec největší osobní nádraží v České republice. Zdaleka však není nádražím nejstarším. Jeho historie se začala psát roku 1869 a do dnešní podoby bylo přestavěno podle návrhu architekta Josefa Fanty.

Socha Nicholase Wintona a dětí na Hlavním nádraží

Na prvním nástupišti pražského Hlavního nádraží spatříte emotivní sousoší sira Nicholase Wintona se dvěma dětmi, které „čekají na vlak“. Sir Nicholas George Winton v roce 1939 zachránil 669 převážně židovských dětí tím, že jim zajistil odjezd vlakem do Anglie.

Vrba zapomenutá u Únětic

Vrba zapomenutá je významný strom druhu vrba bílá, která roste v severním cípu katastrálního území Suchdol. Nachází se v Údolí Únětického potoka na soutoku Únětického a Horoměřického potoka.

Zážitek na pohyblivém simulátoru vrtulníku v Praze

Také zvednete oči k nebesům pokaždé, když nad hlavou uslyšíte známý bzučivý zvuk vrtulníkuvzbuzující respekt? Zatoužili jste alespoň na okamžik na vlastní kůži pocítit, jaké to je vystoupatkolmo vzhůru směrem k blankytně modrému nebi nebo mít možnost zastavit se ve vzduchu?

Forbidden Spot

Unikátní prostory, kde se střetává pouliční umění s módou, gastronomií ale především originalitou, se nachází v pražských Holešovicích ve funkcionalistické budově staré přes 80. let, jež na první pohled nemusí vůbec zaujmout. To, co ukrývá ve svém nitru, stojí za návštěvu!

Kam o víkendu s dětmi: Vydejte se do strašidelného zámku, vyzkoušejte historická řemesla

Období masopustu eskaluje, akce spojené s tímto obyčejem se uskuteční například v Praze, v Libereckém, Královéhradeckém či Pardubickém kraji. Pokud vás ovšem láká něco zcela jiného, navštivte třeba zámek Chvaly na strašidelnou prohlídkou s upíří tematikou. Nebo se vydejte do Nové Vsi v Karlovarském kraji a vyzkoušejte si historická řemesla.

Královská zahrada Pražského hradu

Původně renesanční Královská zahrada z roku 1534 se stala jedním z mála klidných míst v centru Prahy. Zahradu na místě původních středověkých vinic založil Ferdinand I. Habsburský. Nachází se nedaleko letohrádku královny Anny.

Černá dáma hlídá valečský zámek, který asi zachránil a zároveň zničil dětský domov

Na ukazatel k Valči narazíte na silnici spojující Prahu s Karlovými Vary. Odbočí málokdo, to spíše zajedou na druhou stranu do známější Chyše. Nedobře neodbočivší činí. Připraví se o ojedinělý zážitek, nepopatří barokní zámek, vévodící rozsáhlému parkovému areálu, který se také znovu rodí.

Radava - bowling v centru Prahy

12 profesionálních bowlingových drah na Praze 7.

Vila Lalotta v Hodkovičkách

Novorenesanční letní zámeček Masarykova kancléře Přemysla Šámala se nachází v Zátiší, což je vilová čtvrť v údolí stejnojmenného potoka. V roce 1922 bylo Zátiší připojeno k obci Hodkovičky a spolu s ní k Praze.

Galerie Josefa Sudka v Praze

Galerie Josefa Sudka se nachází v prostorách hradčanského domu U Luny. Český fotograf zde pobýval od roku 1959 až do své smrti v roce 1976. Jeho byt byl místem nesčetných schůzek, přičemž k přátelskému okruhu patřili mimo jiné básník Jaroslav Seifert, malíř Jan Zrzavý a řada dalších umělců.