Tipy na výlety v okrese Kladno

Expozice lidické poválečné domácnosti v lidickém domku

Interiér poválečného domu v Lidicích si prohlédnete v Památníku Lidice. Ukáže vám původní poválečnou lidickou domácnost včetně vybavení. Otevření expozice je plánováno na 29. března 2017, kdy uplyne 75 let od vypálení obce nacisty.

Muzeum Historické Dopravní Techniky Kladno

Občanské sdružení, které existuje od roku 2011, spojuje nadšence do starých autobusů. Na počátku disponovalo dvěma Karosami. Dnes je vozový park mnohonásobně větší a po předchozí domluvě si návštěvníci mohou jednotlivé rarity prohlédnout v areálu bývalé sklárny v Otvovicích.

Virtuální realita Kladno

Ve virtuální realitě prožijete celých 50 minut, během nichž nahlédnete na vzdálená reálná i nereálná místa, vyzkoušíte si extrémní zážitky nebo si zahrajete opravdu intenzivní hry. Zapomeňte na to, kde doopravdy jste, a nechte se pohltit světem, který se kolem vás otevře.

5D Cinema Maxim Kladno - nový rozměr fantazie

5D Cinema Maxim může být právem považováno za jednu z nejlepších forem zábavy. Návštěvníci v 5D Cinema Maxim se dostanou do světa iluzí a neuvěřitelných pocitů.

Památník národního útlaku a odboje v Panenských Břežanech

V břežanském památníku naleznete multimediální expozici protifašistického odboje, který tvoří spolu s Lidicemi a Terezínem jakýsi trojúhelník paměti národa daného období. Mimo informací o životě za protektorátu a odboji obsahuje i část věnovanou historii zámku.

Zámek Smečno

Zámek byl původně gotickou tvrzí z roku 1460. V 16. století byl přestavěn na renesanční arkádový zámek s gotickou věží. Do roku 1798 patřil rodu Martiniců. V polovině 18. století byl znovu upraven, ale zachoval si původní vzhled. V zámecké zahradě se nachází salla terrena z roku 1730.

Vojenský skanzen Smečno

Vojenský skanzen ve Smečně zahrnuje objekt lehkého opevnění vzor 37/B2-80z - jeden z mála zachovaných objektů tzv. Pražské čáry (tzn. Vnější obrana Prahy). Plně vybavená a vyzbrojená pevnůstka se nachází u zdi zámku ve Smečně.

Černá bašta ve Slaném – bývalé opevnění města

Město Slaný vznikalo v hranicích, které dosud zachovala zástavba historického jádra dnešního Slaného. Náměstí i průběh ulic zůstaly v této části prakticky dodnes stejné jako ve středověku. Z opevnění se na severní straně zachovala právě Černá bašta.

Klášter bosých karmelitánů ve Slaném

Původně františkánský klášter, dnes klášter řádu bosých karmelitánů stojí při kostele Nejsvětější Trojice ve Slaném. Barokní stavba pochází z roku 1662. Karmelitáni zde nabízejí duchovní služby, ale i své produkty – vynikající klášterní džemy.

Via ferrata Slánská hora

Slánská hora, východně od Slaného, je oblíbené vycházkové místo, odkud se naskýtají pěkné výhledy na město a čedičové útvary. Ferrata na jejím severním svahu svou obtížností nepřesáhne stupeň C.

Přívoz Vrané nad Vltavou – Strnady

Praktický, atraktivní, ekologický a jeden z mála bezmotorových na Vltavě – to je osobní přívoz ve Vraném nad Vltavou. Na svém místě stojí již několik staletí a stále slouží všem, kdo se potřebují dostat z Vraného na druhý břeh, k výzkumnému ústavu lesnickému na okraji zbraslavské osady Strnady.

Muzeum Oty Pavla v Buštěhradě

V muzeu je možné zhlédnout unikátní dokumenty, fotografie a předměty ze spisovatelova života včetně jeho psacího stroje, rybářských prutů či medvídka z dětství, a zároveň se seznámit s historií města Buštěhradu i rodiny Rottů.

Bývalý hradní pivovar v Buštěhradu

Budova pozdně gotického panského pivovaru byla přestavěna v barokním stylu. Autorem přestavby byl proslulý stavitel mnoha pražských paláců Anselmo Lurago. Podle archivních záznamů náležel buštěhradský pivovar k nejstarším pivovarským podnikům.

Buštěhradský hrad – fragmenty stavby včleněné do dnešní zástavby

Fragmenty kdysi rozsáhlého buštěhradského hradu, které jsou dnes začleněné v pozdější domovní zástavbě, můžete nalézt v části města, která je dodnes nazývána "Starý hrad". Domy čp. 11, 13 a 25 jsou zapsány na seznamech Státní památkové péče ČR.

Provoz muzea včelařství v kolečském zámku začne do měsíce

Provoz muzea včelařství v čerstvě opraveném západním křídle zámku v Kolči na Kladensku začne do měsíce. Oprava této části zámku za 18 miliónů korun skončila před několika dny, nyní se do něj začnou přivážet exponáty. Velkou část z nich poskytli dárci z celé ČR. Na tiskové konferenci k ukončení rekonstrukce křídla to řekla předsedkyně správní rady Nadačního fondu Koleč Magdalena Jakubíčková.