Tipy na výlety v okrese Náchod

Největší skalní bludiště v Evropě chrání pozůstatky hradu Střmen

Pískovcová skalní města jsou fenoménem, který nám svět může závidět. Jedním z nejhezčích a v povědomí nejvíce uložených jsou míst jsou Adršpašsko-teplické skály. Teplické skály s úzkými chodbami a téměř stometrovými věžemi jsou největším bludištěm svého druhu v Evropě.

Půjčovna elektrokol v Rožnově pod Radhoštěm

Naplánujte si výlet z Rožnova na Pustevny a Radhošť přes Horní Bečvu a Martiňák - na našem elektrokole to zvládne opravdu každý. Elektrokola Haibike vás překvapí svou lehkou ovladatelností a také krásným vzhledem.

Úniková hra Třetí princ na zámku Adršpach

Principem únikové hry je řešit v obvykle 2-4 členném týmu logické hádanky, hledat skryté nápovědy vedoucí k odhalení skrýše předmětu nebo kódu zámku, za nimiž se skrývají další stopy a úkoly vedoucí k postupu ve hře a k jejímu cíli – dostat se ven v časovém limitu.

Mlýn Dřevíček nedaleko Hronova zve k návštěvě

V roce 2011 zpřístupnil Arne Šubrt v Horním Dřevíči nedaleko Hronova mlýn, ve kterém bydlí, veřejnosti. Návštěvníci regionu Kladské pomezí tak mají nejen v červenci a srpnu, kdy se prohlídky konají denně, možnost navštívit stavbu, která byla do své současné podoby dostavěna v roce 1922.

Dobrošovský Kahan III byl jedním z nejutajovanějších bunkrů

Vypadal jako vodárna. Nikdo netušil, že je to bunkr. Trochu opomíjený bunkr N-71 „V sedle“ je zastíněn blízkostí dobrošovského pevnostního komplexu. Pěchotní srub N -71 byl zařazen v pásmu opevnění československé státní hranice. Stavbu zadali v květnu 1937 jako 3/V. Stavební podúsek ŽSV Náchod.

Vršovská olšina - tisíce bledulí v Železných horách

Největší lokalita s výskytem bledule jarní na území CHKO Železné hory se nachází mezi obcemi Vršov a Krásné. Jako přírodní památka byla vyhlášena v roce 1990, na ploše 18,65 ha.

Vrch Homole - Šonovská sopka na Broumovsku

Nad Šonovem, obcí nedaleko Broumova, se zvolna zvedá z údolí Šonovského potoka skoro nenápadný, ale přece jen kopec – Homole. Známý také jako Šonovská sopka.

Renesanční zvonice v Hronově

Původní dřevěná zvonice sahala do výšky první římsy. Po požáru ji v roce 1610 nahradila pozdně renesanční zvonice zděná.

Vila Čerych - vzdělávací středisko v České Skalici

Vila Čerych patří ke klenotům české předválečné architektury. Rodinné sídlo Čerychů navrhl přední český architekt Otakar Novotný. Objekt vily byl přestavěn na vzdělávací středisko.

Vodní tvrz v Hronově

Památkově chráněné stavení bývalé vodní tvrze bude v Hronově sloužit jako informační centrum a muzeum lidové architektury a řemesel. Město vodní tvrz plánuje zrekonstruovat.

Galerie Eldorádo v Hynčicích

V části Města Albrechtic Hynčice na Bruntálsku můžete s dětmi navštívit unikátní soukromou galerii s názvem Eldorádo. Čeká na vás více než sto soch zvířat a pohádkových postav, dokonce i několikametroví pravěcí ještěři.

Křinická cyklostezka v Českosaském Švýcarsku

Projeďte se divočinou Českosaského Švýcarska na kole. Jedná se o přeshraniční trasu, která vede jedinečnou krajinou obou národních parků. Středně náročná cyklotrasa má celkovou délku 44 km a jde o asfaltový nebo štěrkový povrch.

Stará radnice v České Skalici

Stará radnice stojí na Husově náměstí a pochází z roku 1586. Po požáru v roce 1864 byla přestavěna v novogotickém slohu.

Kostel Všech Svatých v Hronově

První zmínka o kostele pochází z roku 1359. K původnímu hronovskému kostelíku postavenému v gotickém stylu přibyla roku 1610 pozdněrenesanční zvonice. Po požáru v roce 1639 byl kostel téměř zničen. Dochovalo se pouze gotické kněžiště.

Minerální prameny Hronovka a Regnerka

Dva minerální prameny vyvěrají v parku Aloise Jiráska v Hronově, byly navrtány v roce 1943. Oba prameny maji alkalicko-železnatou vodu. Lidově se těmto minerálním vodám říká "Prdlavka". Původně zamýšlené minerální lázně ale nevznikly.