Hory v pohoří Šumava

Šumava se pyšní dalším unikátem

Balancování po kladině nebo řetězech, adrenalinová jízda kovovým tubusem toboganu nebo hra na dřevěný xylofon. To vše si vaše děti mohou vyzkoušet mezi korunami šumavských velikánů, zatímco vy si vychutnáváte výhledy na Lipno z nové stezky na 900 metrů vysokém Kramolíně...

Novinka hradu Kašperk: komnata ožívá 3D technologií přímo před zraky návštěvníků

Nejvýše položený český královský hrad (886 metrů nad mořem), nacházející se v čarokrásném koutu Šumavy, nabízí nově od letošního 23. června nový okruh Stavba hradu, seznamující s jednotlivými řemesly a stavebními postupy. Jedinečný zážitek pak poskytuje mapping v interiéru západní hradní věže.

Na lipenskou stezku v korunách stromů vyrazili první návštěvníci, pochvalovali si výhled

Fantastický výhled na Šumavu, didaktické interaktivní zastávky, adrenalinové sekce pro děti a nejdelší suchý tobogán v České republice si v úterý užívali první návštěvníci Stezky korunami stromů v Lipně nad Vltavou. Za dobrého počasí jsou z věže vidět i vrcholky Alp.

Apartmány Podolí na Šumavě

Ubytování v nově vybudovaných apartmánech na Šumavě na okraji malé vesnice Podolí. Původní usedlost byla kompletně přestavěna pro rekreační využití a nachází se na klidném místě na okraji malé vesnice s vyhlídkou na hraniční hory. Vypůjčit si můžete i kola.

Na kole po obou stranách Šumavy na Pohraniční i Dunajské cyklotrase

Poznávat zemi v sedle kola je nejkrásnější způsob dovolené. Umožňuje kontakt s přírodou, lidmi, historickým odkazem a kulturní nabídkou měst a obcí. Navíc zlepší kondici i zdraví a obohatí o zážitky.

Za tajemstvím šumavských kopců - Borek

Nad malebným a romantickým údolím říčky Ostružná se do nadmořské výšky 859 m n. M. Zvedá kopec Borek, který byl v době středověku prošpikován štolami. Od počátku devadesátých let zde byla zřízena přírodní rezervace.

Stezka přes rašeliniště a Areál lesních her – dvě nové atrakce na Šumavě

Lepší dárek si snad děti, které vyrazí letos v létě na Šumavu, ani nemohly přát. Správci šumavské rezervace pro děti i dospělé připravili dvě zbrusu nové atrakce. Od konce května je u Soumarského mostu otevřena naučná stezka Soumarské rašeliniště, ve Stožci může každý navštívit Areál lesních her.

Pět perel Šumavy

Šumava finišuje s přípravami na letní sezonu a nikdy nebyla turistům tak otevřená jako teď. Pro každého má něco: pro romantiky nocleh pod širým nebem, pro vodáky Vltavu, pro děti Vydrýska. Strážkyně parku Hana Picková představuje pět míst, která pro ni mají zvláštní kouzlo...

Za tajemstvím šumavských kopců - Kalovy

Nad malebným a romantickým městem Sušice se v nadmořské výšce 727 metrů nachází vrch Kalovy, kam v dobách před rokem 1989 byl vstup přísně zakázán, neboť zde byl utajený vojenský prostor.

Za tajemstvím šumavských kopců – Vidhošť

Kolinec na Klatovsku je od severovýchodu chráněn mohutným zalesněným masivem, který dosahuje nadmořské výšky 759 metrů. Jeho výhodnou polohu v krajině využila před rokem 1989 i Československá armáda, která zde vybudovala železobetonový bunkr.

Tokání tetřeva hlušce se opět nese šumavskými lesy

Tetřev hlušec, majestátní a erbovní pták Šumavy, pták roku, který u nás téměř vyhynul. V posledních letech jeho počty pomalu narůstají. I kvůli tomu, že mají klid při tokání, jehož jsou šumavské lesy svědky v těchto dnech.

Přívoz přes Lipno - Dolní Vltavice - Kyselov

Poznejte krásnou, neporušenou krajinu šumavských hor a okolí nejhezčí přehradní nádrže - Lipna. Při pěších i cyklistických výletech v okolí přehrady vám bude nápomocen přívoz z Dolní Vlatvice do Kyselova.

Za tajemstvím šumavských kopců – Javorník

Šumavský Javorník pozvolna stoupá až do nadmořské výšky přes tisíc metrů a poskytuje nejen překrásný výhled na další vrcholy Šumavy, ale i do vnitrozemí. Svůj velký obdiv k tomuto místu choval i spisovatel Karel Klostermann.

Šumavská příroda v okolí Strážného odkrývá tajemství dávné historie

Zavítejte do okolí Strážného a prozkoumejte zdejší krajinu, která ukrývá svá tajemství. Během cesty je možné narazit na tajemná až mystická místa s kořeny v hluboké historii, spadající do období, kdy území Šumavy obývali Keltové.

Nejcennější netopýří zimoviště na Šumavě je ve Schwarzenberském tunelu

Sčítání netopýrů na Šumavě je součástí celorepublikového monitoringu jejich zimovišť, kterých je v této lokalitě zhruba pět desítek. Pokud by jedna lokalita zanikla, mělo by to pro netopýry katastrofální následky.