Ústí nad Labem

Ústecké podzemí rozšiřuje nabídku atrakcí

Podzemí v Ústí nad Labem se otevírá v nové sezóně turistům. Procházka po bývalém protileteckém a později protiatomovém krytu se prodlužuje o nově zpřístupněnou štolu, vznikl i prostor pro vinaře. Muzeum civilní obrany pod ústeckým zámečkem Větruše nabízí také brannou výchovu pro školáky.

O Ústí nad Labem se mluví jako o Městě vodopádů

Zní to překvapivě, ale je to tak. V Ústí nad Labem jsou vodopády. Najdete jich tu mnoho, nejznámější je Vaňovský. Turisté stojící u jeho úpatí většinou nevědí, že nad 12metrovou čedičovou stěnou, po jejíž hraně voda padá, je ještě jeden, osmimetrový, ne moc dobře přístupný a zdola neviditelný. Ale než se k němu dostaneme, musíme začít ve městě.

Domeček u Rondelu - dětské centrum v Ústí nad Labem

Rodinné centrum Domeček u Rondelu nabízí aktivní trávení volného času pro rodiny s dětmi. Jedná se o největší hernu v Ústí nad Labem. Tak neváhejte a přijďte si hrát!

Zámek Jílové u Děčína

Město Jílové se nalézá v Ústeckém kraji, nedaleko měst Děčína, Ústí nad Labem a Teplic. Na místě původní tvrze byl ve 14. stol. Vystavěn vodní hrad, který byl přestavěn na renesanční zámek. V současné době je zrekonstruováno přízemí a 1. patro, nově byly zpřístupněny renesanční sklepy.

V zubrnickém skanzenu si turisté prohlédnou unikátní exponát

Ve skanzenu v Zubrnicích nedaleko Ústí nad Labem v květnu návštěvníci uvidí potažní parní lokomobilu. Unikátní technický exponát, který sloužil k pohonu mlátiček, je po opravě plně funkční. Návštěvníci si tak budou moci poslechnout i bublavý zvuk parního stroje.

Kvůli prezidentské návštěvě prý vypálili na Střekově poplužní dvůr

Asi to je jen pomluva, ale takovým se nejvíc mezi lidmi daří. Požár kvůli panstvu, jaký skandál! Romantická zřícenina Střekova na pravém břehu Labe při vjezdu do Ústí nad Labem učarovala mnoha umělcům. Po hradbách pobíhal v roce 1842 zahalen do prostěradla hudební skladatel Richard Wagner.

Ústí nad Labem zve turisty do bývalého krytu v podzemí

Z krytu v Ústí nad Labem, který měl chránit obyvatele v době druhé světové války, později pak před případným nebezpečím jaderných zbraní, vzniklo Muzeum civilní obrany. Unikátní je právě soustavou chodeb vybudovaných ve skále.

Neobarokní Schichtova vila v Ústí nad Labem

Velkorysá neobarokní palácová vila Heinricha Schichta byla postavena v roce 1931. Nachází se v Ústí nad Labem na klidném místě s romantickým výhledem na labské údolí a hrad Střekov.

Přírodní koupaliště Varvažov - zatopený lom Oprám

Přírodní koupaliště Varvažov najdete při cestě z Ústí nad Labem na Telnici. Jde o bývalý zatopený lom. Nachází se zde zelení obklopená písečná pláž s pozvolným vstupem do vody.

Kostel sv. Floriána v Krásném Březně

Kostel sv. Floriána v areálu zámku Krásné Březno je jediným celoročně přístupným kostelem v Ústí nad Labem s průvodcovskou službou. Národní kulturní památka v duchu saské renesance se pyšní původním oltářem s unikátním motivem stromu Jesse – rodokmenem Ježíše.

V ústeckém letním kině změří síly dřevorubci

Poslední zářijová sobota nabídne v Ústí nad Labem speciální program. Sjedou se sem ti nejlepší sportovní dřevorubci z různých koutů Česka. „Dřevěný“ program bude propojen s ukázkami tradičních řemesel i výukovými aktivitami pro děti.

Zrcadlové bludiště na Větruši v Ústí nad Labem

Zrcadlové bludiště s dvanácti pokřivenými zrcadly, která různě deformují postavu, a čtrnácti rovnými zrcadly, která stěžují orientaci, je vám k prospěchu a legraci v rámci areálu výletního zámečku Větruše.

Beach Aréna v Ústí nad Labem

Jedinečný plážový sport si můžete zahrát v Ústí nad Labem na pláži uprostřed města! Najdete zde čtyři venkovní beachvolejbalové kurty, kvalitní zázemí, šatny, sprchy s teplou vodou i občerstvení v recepci. Klubu.

Lezecká stěna v Ústí nad Labem

Přijďtě si vyzkoušet lezení na stěně v délce 17 metrů v kolmici.

Zámek Libouchec - ukázka saské renesance

Zámek Libouchec, který leží mezi Ústí nad Labem a Děčínem, je cennou ukázkou renesančního hospodářského dvora se zámeckou obytnou částí. Byl vybudován ve stylu saské renesance, ve druhé polovině 16. století.