Kudy z nudy

www.kudyznudy.cz · 11367 článků

Dovolená s krmením lam

Prohlédnout si lamy nemusíte jen v zologické zahradě. Při návštěvě Českého Švýcarska se můžete zastavit v Krásné Lípě a ubytovat se v penzionu s výstižným názvem U Lamy. Na zahradě tu žijí právě lamy guanako, které je možné krmit z ruky.

Dřevorubecké muzeum v Peci pod Čerchovem

V Peci pod Čerchovem si můžete prohlédnout soukromé Dřevorubecké muzeum. Převážná část exponátů v muzeu je zapůjčena nebo darována současnými obyvateli obce, kteří je uchovávali jako památku po svých předcích. Zdejším dřevorubcům se prý žádní jiní v nevyrovnali.

Dřevěný kostelík sv. Paraskivy v Blansku

Jedinou stavbu svého druhu na celé Moravě najdete ve městě Blansko. Jedná se o dřevěný kostelík sv. Paraskivy, který byl do Čech dovezen až z Podkarpatské Rusi. Setkávají se zde všechny generace při bohoslužbách, pobožnostech, koncertech, kulturních akcích, křtech, svatbách i pohřebních obřadech.

Půda plná pohádek

Na borovanském mlýně máte kromě skvělého ubytování v rekonstruovaném mlýně u rybníka možnost zabavit své děti při prohlídce expozice Půda plná pohádek. V nabídce je i řada dalších aktivit pro celé rodiny s dětmi.

Klášter Borovany

Navštivte bývalý klášter augustiniánů v Borovanech a jeho reprezentační část - probošství, nazývanou zámek, a to díky jeho vlastnictví rodem Schwarzerbergů od roku 1797 do roku 1939.

Farma Bažantnice Ploužnice

Na úpatí vrcholu Ralska najdete zemědělskou farmu se vším, co k životu na venkově a v přírodě patří. Čeká na vás relaxace spojená s myslivostí a vlastním lovem, houbařením, sběrem borůvek, pěší turistikou nebo cykloturistikou.

Po stopách rodu Martiniců

Znáte Martinice? Ne, to nejsou sousedé z Dolní Horní, ale starý šlechtický rod, který psal české dějiny. Pokud zavítáte do města Slaný, místní průvodkyně vás s nimi seznámí.

Unikátní balneopark v areálu Priessnitzových lázní

V Priessnitzových lázních v Jeseníku najdete evropskou raritu, balneopark, který se rozprostírá nad lázeňským areálem. Pojetí balneoparku navazuje na tradiční vodoléčebné metody Vincenze Priessnitze a rozvíjí jeho světově proslulou filozofii léčby vodou, sluncem a pohybem.

Hopsinkův svět - dětské zábavní centrum

Srdečně zveme vás a vaše děti do nového zábavního centra, kde si určitě každé dítě najde zábavu na řadě zajímavých herních prvcích.

Muzeum historických toalet a nočníků

Navštivte unikátní soukromé muzeum, jediné svého druhu ve střední Evropě a seznamte se s historií toalety, která prošla staletým vývojem od gotických prevétů, přes barokní vyzděné přístavby s jímkami až po splachovací toalety s odvodem do kanalizace.

Rozhlasové muzeum v Plzni

Budova Českého rozhlasu v Plzni byla jako jediná ve střední Evropě vybudována přímo pro potřeby rozhlasového vysílání. V padesátých letech 20. století, kdy vyrostla, byla vybavena nejmodernější technikou. Dnes jsou některé prostory přístupné jako muzeum.

Národní technické muzeum Praha

Po dlouhé čtyřleté rekonstrukci je Národní technické muzeum opět otevřeno. Od února 2011 je zpřístupněna část expozic v novém kabátě a moderním muzejním pojetí. Poprvé také dostaly svůj prostor sbírky architektury, stavitelství a odborníky vysoce ceněná sbírka polygrafie.

Muzeum historických toalet a nočníků

Chcete vidět zajímavé předměty, dozvědět se něco z historie vývoje nočníků a toalet, jejich výroby a užití? Zajímá vás, jak vypadá nočník vyrobený pro Napoleona Bonaparte nebo nočník z Lincolnovy ložnice Bílého domu? Dozvíte se zde spoustu zajímavostí..

Trčkovská galerie v budově Senátu

V historicky nejstarších, krásně klenutých prostorách areálu sídla Senátu, v dlouho nepřístupných sklepních prostorách Valdštejnského paláce v Praze, je instalována stálá výstava protokolárních darů.

Dovolená na hřebenech Jizerských hor

Užijte si dovolenou v Jizerských horách v nadmořské výšce 735 m v srdci malebné osady Horní Maxov. Pestré možnosti vyžítí v každém ročním období.