Červené Poříčí

Zámek Červené Poříčí se pozvolna dostává opět do kondice

Dlouho byl zanedbávaný i devastovaný zámek v Červeném Poříčí stojící ve stejnojmenné obci na břehu meandrující Úhlavy. Leží asi tři kilometry od známého vodního hradu Švihova, řidiči ho většinou míjejí bez povšimnutí. Léta byl zavřený, nyní se dostává opět do kondice. Zámek postavený u nás v málo vídaném stylu saské renesance je tak rozsáhlý, že celková oprava je během na dlouhou trať.

Památky lákají: na Nebílovy, Horšovský Týn, Švihov a Červené Poříčí bude o víkendu zlevněné vstupné

Památková sezóna se pozvolna rozjela, tento týden ji zřejmě zbrzdí změna počasí, přesto ale zámky a hrady jsou připraveny na návštěvníky. V západních Čechách můžete využít víkendu 22. a 23. dubna k návštěvě čtyř objektů - Nebílov, Červeného Poříčí, Švihova a Horšovského Týna na reciproční vstupenku.

Návštěvou zámku Červené Poříčí pomůžete k jeho záchraně

Prohlídka zámku Červené Poříčí je především exkurzí do objektu, kde je možno vidět, kam až se dostal stav mnohých památek. A také jaký sisyfovský úkol je navrátit jim tvář a půvab, znetvořené nikoliv neúprosným zubem času a erozí jako u staletých zřícenin, ale způsobených lhostejností a neúctou k odkazu předků.