Modrava

Šumavou na běžkách – z Modravy k pramenům Vltavy

Jedním z krásných běžkařských okruhů je trasa Modrava – Modravský potok/most – Černohorská nádrž – Nad Ptačí nádrží – Černá hora – Pramen Vltavy – vyhlídka Nad Prameny Vltavy – Pramen Vltavy – Nad Ptačí nádrží – Černohorská nádrž – Lovčí skála – Filipova Huť – Modrava.

Pivovar Modrava

V lednu 2014 byl na Modravě, v samém centru Šumavského národního parku na břehu Roklanského potoka, otevřen nový pivovar s osobitou hospodou a ubytováním. Vyrostl na starých základech hospodářského stavení. Lyer je obchodní značka výčepních piv, ale i ležáků a speciálů, které zde můžete ochutnat.

Offpark Modrava - lanové parky

Protáhněte si tělo a prověřte svou lezeckou dovednost v lanovém parku na Modravě, v srdci šumavské přírody.

Šumava je plná dramatických obrazů

Známé herecké tváře, málo krve v příbězích s kriminální zápletkou a hlavně hodně pohledů na zelené louky, rozlehlé lesy a malebná údolí. Není divu, že televizní seriál Policie Modrava přitáhl nejen k obrazovkám, ale hlavně do míst, kde se odehrával, na Šumavu, davy turistů.

Kašperské Hory a hrad jsou letošním tahákem Šumavy

Kašperské Hory, město, které je v poslední době v povědomí díky kriminálnímu seriálu Policie Modrava, a hrad spojený zejména s pohádkou Anděl Páně, prožívají turistický boom. Není se čemu divit, leží v atraktivní části Šumavy, nabízí příjemné zážitky, zkrátka je tu co vidět a hlavně je tu nádherně.

Nové lanové centrum v korunách stromů láká turisty na Šumavu

Novou nabídku na aktivní trávení volného času má šumavské centrum Modrava. Hned u památkově chráněné Klostermannovy chaty vznikl v kmenech starých šumavských jehličnanů lanový park. Na trase dlouhé 150 metrů je 21 překážek.

Modravský potok: ideální místo pro šumavský výlet v babím létě

Obec Modrava je celoročně navštěvovaným a oblíbeným výchozím místem rozličných turistických tras. Nyní s barvami podzimu nabízí novou podobu krás svého přitažlivého okolí.

Cikánská slať - jedno z nejcennějších míst šumavského parku

Cikánská slať je vrchovištní rašeliniště v Národním parku Šumava asi 2 km jihozápadně od obce Modrava, na jižním svahu Modravské hory v nadmořské výšce 1103 m.