Hornice

Kemp Landek

Nové ubytování s dalšími službami najdete v kempu Landek park v areálu Hornického muzea v Ostravě-Petřkovicích.

Hornická naučná stezka v Liberci

Zcela ojedinělý projekt chystá liberecká obecně prospěšná společnost ARCHA 13 spolu s LESY ČR. Začátkem července 2015 budou umístěny na stezku naučné tabule. V druhé etapě budou nainstalovány dobové herní prvky.

Hornické muzeum Harrachov zve na zimní prohlídky svých útrob

Do chladných chodeb Hornického muzea Harrachov se návštěvníci mohou přijít podívat i v zimních měsících. Od začátku ledna do půlky března je muzeum otevřené dva dny v týdnu a nabízí několik prohlídek denně. Jestliže trávíte s dětmi jarní prázdniny poblíž, podnikněte výlet za poznáním.

Hornické muzeum v Příbrami přivítá 1 100 000. návštěvníka

Hornické muzeum v Příbrami v listopadu očekává jubilejního, milióntého stotisícího návštěvníka od roku 2003, kdy je vzal pod svá „křídla“ Středočeský kraj.

Kam o víkendu s dětmi: Vydejte se do strašidelného podzemí nebo na jarmark hraček

Víkendový program se většinou ponese v duchu svatomartinských oslav a hodů. Kdo si ale na tradice příliš nepotrpí, najde řadu alternativ. Jednou z nich je například výlet do Hornického skanzenu Mayrau, návštěva festivalu stylových hraček v Táboře nebo třeba strašidelná výprava na Křížový vrch v Moravské Třebové.

Hornické muzeum Rudolfov

Hornické muzeum je od 1. října 2014 otevřeno v nových prostorách bývalého Perkmistrovského domu s novou expozicí. Stálá expozice hornictví dokumentuje historii dolování stříbra v jednom z významných českých stříbrorudných revírů.

Hornický dům v Sokolově

Hornický dům, který je v současné době sídlem Městského domu kultury, byl postaven v letech 1923 - 1924 podle návrhu architekta Rudolfa Welse. V průčelí budovy je zasazen monumentální reliéf pojmenovaný Jeden den ze života horníka z roku 1923 od karlovarského sochaře Wilhelma Srba-Schossbauera.

Hornická naučná stezka ve Zlatých Horách

Zlatohorská hornická naučná stezka prochází nejvýznamnějšími hornickými památkami u Zlatých Hor, z nichž bylo 10 vyhlášeno za kulturní památky. Na jednotlivých zastaveních se seznámíte s příklady těžby sedimentů i primárních rud a jejich úpravou, od nejstarších až po novodobá díla.

Hornické muzeum chystá letos další novinky pro děti

Za velmi úspěšný může rok 2013 považovat Hornické muzeum Příbram. Loni jeho expozice a různé akce vidělo na 120 000 návštěvníků. Řadí se tak k nejpřitažlivějším nejen v rámci Středočeského kraje, ale i v celé republice.

Největší hornické muzeum Česka slaví 20 let od otevření

Hornické muzeum Landek Park v Petřkovicích poblíž Ostravy se poprvé otevřelo návštěvníkům v sobotu 4. prosince 1993. Největší české hornické muzeum leží na úpatí vrchu Landek a má otevřeno celoročně. Turisté sem jezdí mimo jiné také za světovým unikátem, kterým je expozice báňského záchranářství.

Hornické muzeum v Příbrami vystavuje v dole stříbro

Hornické muzeum v Příbrami otevřelo na dole Vojtěch pozoruhodnou výstavu věnovanou kovu, který nejen zdejší městskou část Březové Hory, ale i celou Příbram proslavil, tedy stříbru.

Hornická naučná stezka Údolí Milířky

Stezka vás seznámí s geologickými poměry v okolí lužického zlomu, který tvoří významné rozhraní mezi lužickým žulovým masivem a druhohorními křídovými pískovci. Na řadě míst jsou patrné pozůstatky po těžbě rud a dobývání křemene ve středověku.

Hornické muzeum v Příbrami otevírá novou expozici o Vltavě

Příbramské Hornické muzeum v pátek v 17 hodin otevře v Muzeu Vltavy v Chotilsku svoji novou expozici. Ta je nazvaná Z historie staré Vltavy v okolí Chotilska. Zájemcům představí kromě jiného i přírodní scenérie středního Povltaví.

V neděli mají Havířské šprýmování v Příbrami a vstupné za korunu v Kutné Hoře

Hornické muzeum Příbram pořádá v neděli 28. října od 9 do 16 hodin při příležitosti státního svátku a Dne Středočeského kraje již tradiční zábavní program na hornické téma s názvem Havířské šprýmování. Ve stejný den připravilo České muzeum stříbra v Kutné Hoře symbolické vstupné za korunu a doprovodný program.

Hornický skanzen Žacléř

Areál dolu Jan Šverma je poslední dochovalou památkou na hlubinné uhelné hornictví ve východních Čechách, které je písemně dokumentováno již od 16. století. Důl je přístupný veřejnosti jako hornický skanzen.