Jihočeský kraj

Okolí malé šumavské obce nabízí nejen krásnou přírodu, ale i dávná tajemství

Zvláště pak její okolí je prodchnuto něčím zvláštním, co sem člověka opakovaně přitahuje. Řeč je o jihočeském Nicovu, který se nachází u silnice z Kašperských Hor do Stach.

Rozhledna Poledník: výhledy i vojenská historie

Šumavská rozhledna Poledník u Prášil neláká jen na výhledy, ale také na dvě nové expozice a jednu výstavu. Návštěvníci se díky nim dozvědí zajímavosti z vojenské historie, obnovy tamějšího lesa i života spisovatele Karla Klostermanna.

Výukový včelín a včelí arboretum Protivín

Bezplatně přístupný prostor, kde je umístěn včelín a jednoduché včelí arboretum.

Apicentrum Protivín

Environmentální centrum o včelách a včelaření v Protivíně se živými včelami, ukázkou včelařského vybavení, interaktivní zábavou pro děti a přímou ukázkou práce včelaře.

Třeboň nejsou jen rybníky. Má také kouzelné historické centrum, zámek i Bertiny lázně

Když se řekne Rožmberk a Svět, jména dvou nejznámějších českých rybníků, ozvěnou slyšíte Třeboň. Ne nadarmo je jihočeské město v okrese Jindřichův Hradec nazýváno hlavním městem českého rybníkářství. Velkých, menších i malých rybníků jsou v jeho okolí na tři desítky.

Půjčovna kol, elektrokol a koloběžek v Písku

Máme připravená horská i krosová kola a elektrokola Stevens, Galaxy, Totem i United a koloběžky Galaxy.

Rybník Vajgar v Jindřichově Hradci

Jedním ze symbolů města Jindřichův Hradec je rybník Vajgar. Nachází se uprostřed města a první zmínky o něm pocházejí z června 1399. Původně ho místní nazývali Městský nebo Zámecký, nynější pojmenování z německého "Weiher" (rybník) získal až koncem 17. století.

Bike škola Gravity Academy na Špičáku na Šumavě

Biková škola na šumavském Špičáku zaměřená na osvojení základních i pokročilých technických dovedností jízdy na horském kole s tradicí od roku 2010.

Fotbalgolf Jindřichův Hradec

Objevte neotřelou zábavnou hru, která spojuje oblíbené sporty: fotbal, golf a minigolf.

Bezbariérové výlety po jižních Čechách. Na řadu míst se dostanou už i hendikepovaní

Turistické cíle letos více zpřístupňuje i hendikepovaným návštěvníkům Jihočeský kraj. Řada historických památek i stezek je bezbariérová, vyzkoušet si tu mohou i různé druhy sportu.

Městská památková rezervace Jindřichův Hradec

Historické jádro města bylo vyhlášeno městskou památkovou rezervací v roce 1961. Dominantou města je zámek, jehož areál je třetí největší v republice. Na náměstí ve tvaru lichoběžníku se nachází mnoho středověkých měšťanských domů.

Na Lipně je atrakcí i návštěva podzemí vodní elektrárny

Nejen Stezka korunami stromů, bobová dráha, levobřežní cyklostezka, ale i návštěvy podzemí vodní elektrárny patří mezi taháky letošní sezony na Lipensku. Návštěvníci se podívají 160 metrů pod hladinu lipenské nádrže. Energetici pro ně připravili celkem sedm prohlídkových víkendů od června do srpna.

Městská památková rezervace České Budějovice

Historické jádro královského města Českých Budějovic bylo v roce 1980 prohlášeno městskou památkovou rezervací. Dochoval se pravidelný šachovnicový půdorys s centrálním čtvercovým náměstím obklopeným domy s podloubím. Mezi nejvýznamnější stavby patří Černá věž a katedrála sv. Mikuláše.

Jižní Čechy se chlubí cyklostezkami

Se začátkem turistické sezony láká Jihočeská centrála cestovního ruchu (JCCR) návštěvníky na vyhlášené cyklostezky a cyklotrasy. Cyklisté se mohou vydat na více než 10 tisíc kilometrů značených cyklotras, což je nejvíce ze všech krajů republiky. Oblíbené cyklostezky vedou například podél Vltavy nebo po hrázi lipenské vodní nádrže.

Smíchovské nádraží – druhé největší nádraží v Praze

Dne 14. 7. 1862 se na západním okraji Prahy, tehdy ještě samostatné obce Smíchov, otevřelo nádraží České západní dráhy, které zde v pozměněné podobě funguje dodnes. Vlaky odtud jedou například do Plzně, Písku, Mariánských Lázní, Č. Budějovic, Chebu nebo Mnichova. Začíná zde také Pražský Semmering.