Tipy na výlety v oblasti Jihočeský kraj

Zámek Hoštice u Volyně

Zámek Hoštice stojí ve stejnojmenné obci kousek od Volyně. Narozdíl od drtivé většiny hradů, zámků a tvrzí mu však věhlas nepřinesla slavná historie nebo skvostná architektura, ale novodobá trilogie komedií režiséra Zdeňka Trošky – Slunce, seno, … .

Zoopark Na Hrádečku

Soukromá zoologická zahrada Na Hrádečku s rozlohou 10 ha, nacházející se mezi obcemi Dolní a Horní Pěna u Jindřichova Hradce.

Dobrá Voda bez vody, hřbitov plný padlých Kristů, Vltavský luh s osmi loděmi za hodinu

V titulku je několik upoutávek na četná turisticky zajímavá místa v okolí lipenské přehrady. Díky tomu, že Šumava má opravdu co nabídnout obrazně na každém kroku, je možno si některé lokality vychutnat bez prázdninového nájezdu davů. A odevšad je opravdu kousek k dalším a dalším zajímavostem a krásám.

Otáčivé hlediště Týn nad Vltavou

Otáčivé hlediště v Týně nad Vltavou je naprostou raritou, je to jediné ochotnické otáčivé hlediště na světě.

Vltavské InfoPointy na plavební stezce mezi Českými Budějovicemi a Týnem rozšiřují své služby

Vltavské InfoPointy, informační centra, která jsou hlavními obslužnými místy pro turisty na plavební trase Stezky řeky Vltavy mezi Českými Budějovicemi, Hlubokou, Purkarcem, vodním dílem Hněvkovice, Týnem nad Vltavou a Koloději nad Lužnicí, postupně rozšiřují své služby.

Kostel a hřbitov na Knížecích Pláních - tiché svědectví o zaniklé osadě

Kdysi zapovězený příhraniční kout Šumavy je dnes oblíbeným cílem turistů, a to jak pěších, tak cyklistů. Možnost dostat se do motoristům striktně nepřístupných částí NP mají díky vstřícnosti obecního úřadu v Borových Ladech i držitelé ZTP a senioři. A vyrazit odtud lze na další krásná místa.

Kukuřičné bludiště České Budějovice

Navštivte rodinku Kukuřičáků žijící v jedinečném bludišti v kukuřičném poli v Českých Budějovicích! Do svého labyrintu zvou všechny rodinky s dětmi, dobrodruhy a výletníky!

Při jízdě na kole Vysočinou poznáte, jaké poklady doma máme

Vzhůru do sedel a za zážitky, někteří ale jen polykají kilometry, aniž by si uvědomovali krásy okolí. Ale takových cyklistů a těch, kteří ničí kvůli adrenalinu přírodu, je naštěstí zlomek. Kolaři už jsou dost zahlcené Šumava, Krušné hory, Český ráj, jižní i střední Morava. Zatím jim uniká Vysočina.

Co se skrývalo v chodbách budovaných nacisty v Branických skalách?

Táhlé pomekávání se neslo ze skalky pod strmými pražskými Branickými skalami, které jsou součástí přírodního parku Dobeška. Kozlík tu hledal své druhy, ale ti se neozývali. Spolu s několika ovcemi má ohradu v parku nedaleko pobřežní komunikace z Modřan do Podolí.

Kadaň, Klášterec nad Ohří, Ostrov: opomíjená podkrušnohorská města plná skvostných památek

Máme mnoho památek, o kterých se moc nemluví, a je to škoda. Není vše jen o Praze, Českém Krumlovu, Telči, Kutné Hoře, Olomouci a dalších notoricky známých objektech. Zejména města na severu Čech, v Podkrušnohoří, bývají většinou nezaslouženě spojována jen s negativními jevy.

Putim láká na sochu Švejka, najdete zde i kostnici a hrob sedláka Cimbury

Zejména nyní v létě proudí po starém putimském mostě mnohdy kolony cyklistů, zastavující se u necelé čtyři roky u něj stojící sochy vojáka Švejka. Hašek do Putim umístil četnickou stanici, proslulou výslechem ve filmové verzi s Rudolfem Hrušínským. Žil a pochován zde je románový hrdina Jan Cimbura.

Dům Štěpánka Netolického v Třeboni

V Domě Štěpánka Netolického je zřízena stálá expozice, která je věnována třeboňskému rybníkářskému dědictví a osobnosti rybníkáře a stavitele Štěpánka Netolického. Kromě stálé expozice nabízí objekt jedinečné galerijní prostory, konají se zde přednášky, výtvarné dílny, workshopy a kulturní akce.

Turisty na Lipně svezou o prázdninách nové cyklobusy

Už o letních prázdninách vyrazí do terénu v okolí lipenské nádrže osm nových cyklobusů. Dvě linky spojí region od Rožmberku nad Vltavou až po Novou Pec. Lidé se tak pohodlně dostanou do vybraných míst ve vyšších polohách.

Za broméliemi nemusíte do deštného pralesa, stačí vyrazit do Tábora

Botanická zahrada v Táboře je druhou nejstarší na našem území, v rodném listu má rok 1866. I když není rozlohou ohromující, má co nabídnout po celý rok. A příslovečnou pravdou rozhodně v tomto případě je, že co je malé, to je i hezké.

Provoz na Stezce řeky Vltavy se rozjíždí

Letošní letní sezóna se do historie cestovního ruchu na jihu Čech zapíše „zlatým písmem“. Po více než šedesáti letech se na Vltavu pod Českými Budějovicemi vrátila lodní doprava, představující nové možnosti významného rozšíření turistické nabídky celého regionu.