Okres Strakonice

Zámecký pivovar a palírna Blatná

První cukrovar a lihovar postavil roku 1885 baron František Hildprandt. Lihovar patří k největším výrobcům a vývozcům ovocných destilátů v ČR, obnovy se dočkal také pivovar, který v návaznosti na tradici rodiny Hildprandtů vaří vynikající blatenské pivo.

Jihočeská jízdenka Jikord plus

Procestovat jižní Čechy můžete nyní za hubičku. A to ani nemusí být Bavorov, co jsou Vodňany. S jihočeskou jízdenkou stihnete pohodlně oboje za jeden den a ještě vám zbude na pořádnou jihočeskou baštu.

Kam o víkendu s dětmi: Potkejte se s indiány nebo navštivte dřevěnou zoo

Pomalu nastává doba prázdnin, na děti tudíž čeká spousta akcí, které jsou s koncem školního roku spojeny. Například vítání prázdnin v plzeňské zoo. Můžete také vyrazit na Strakonický hrad, který se ocitne v obležení indiánů, nebo do Zlínského kraje do první dřevěné zoo.

Blatná hráz na Vysočině s koberci bledule jarní

Přírodní rezervace Blatná hráz se nachází nedaleko obce Želetava na Vysočině, v okresu Třebíč. Jedná se o jedno z posledních bohatých nalezišť bledule jarní v třebíčském okrese.

Černívsko je cílem turistů se zájmem o historii i vyznavačů šamanismu a tantry

Nenápadná ves Černívsko nedaleko Blatné nabízí turistům volně přístupnou zříceninu hradu Křikava nad malebnou vodní plochou, snadno dostupnou i fyzicky měně zdatným návštěvníkům. Vyznavače alternativního života jistě zaujme areál vodního mlýna pod ní, kde sídlí meditační centrum.

Klostermannovo smrtelné lože i unikátní stromy najdete ve Štěkni

Nenápadný jihočeský zámek v obci Štěkeň nabízí spoustu zajímavostí nejen spojených s posledními dny nejzásadnějšího šumavského spisovatele, ale všem, kterým jsou blízké kulturní, historické a především duchovní hodnoty. Pobýval zde i císař pán, život na zámku si zde můžete vyzkoušet během příjemného pobytu.

Poutní kostel svaté Anny u Kraselova

Poutní kostel svaté Anny u Kraselova byl postaven v roce 1682 a patří mezi kulturní památky. V roce 2010 byla provedena generální oprava obytné části kostela, která byla v roce 2011 biskupem Pavlem Posádem posvěcena a pojmenována jako "Dům svatého Jáchyma".

Toulky Strakonickem: Kámen s tajemnou mocí, pohádkový mlýn a antická Kalvárie

Jen pár kilometrů pod Strakonicemi se směrem k Šumavě rozprostírá členitá pahorkatina, tvořící podhůří těchto hraničních hor, porostlých na četných místech prořídlými hvozdy. Při cestách po ní se velmi těsné blízkosti od sebe nacházejíc pro turisty přírodně, kulturně i historicky zajímavá místa.

Hra Strakonická šifra - questing ve Strakonicích

Strakonická šifra popisuje zajímavá místa pomocí básniček. Každému zastavení je přiřazena jedna hádanka, ze které se vybere písmeno do tajenky. Po úspěšném vyluštění vás cesta zavede až do cíle, kde na vás bude čekat odměna.

Posledním majitelům Blatné poskytl azyl etiopský císař

„Když se podíváte z okna, uvidíte na rybníku v loďce Helenku Vondráčkovou s Vaškem Neckářem…“ upozorňuje poněkolikáté výborná průvodkyně na blatenském zámku na populární pohádku Šíleně smutná princezna, která se tu točila. Já především vzpomenu na výbornou komedii Bílá paní, o které zmínka nepadla.

Malé světy Bavorov

Domečky pro panenky, modely a další drobnosti, sesbírané za více než čtyřicet let paní Gil Bomber.

Na jihočeském Helfenburku hrál dudák k tanci čertům

Tak praví jedna z báchorek, jež se o hradu vypráví. Místní dudák - jsme na Strakonicku, tady se dudalo všude - měl černé kotě. Dudák ho nechával doma, když si šel vydělat nějaký peníz hraním na zdivočelý měch.

Muzeum kočky na Zámku Lnáře

Muzeum kočky ve Lnářích je opravdová rarita. Podobné muzeum jinde v Evropě byste těžko hledali. Jak vypadalo soužití této šelmy s člověkem v průřezu asi čtyř tisíc let, se dozvíte právě tam.

Rekreační areál a přírodní koupaliště Nový rybník v Příbrami

Sportovní a rekreační areál Nový Rybník se nachází na jihovýchodě města Příbrami u silnice vedoucí na Milín a Strakonice. Areál je využíván zejména k volné rekreaci, k procházkám a ke koupání.

Krušné hory: hřebenovka od Fichtelbergu po Blatnou nabízí trasu plnou zážitků

Krušné hory už dávno nejsou zastrčeným regionem, smogovou hrází, zadržující škodliviny z obou stran hranice. Holé kopce s osamělými soušemi, mizerná pohostinství, pokud nějaká vůbec byla, malá možnost sportovního i rekreačního vyžití - to už neplatí.