Tipy na výlety v pohoří Orlické hory

Kačenčina pohádková stezka v Deštném v Orlických horách

Kačenka, vládkyně Orlických hor, vás provede stezkou, jejíž součástí je pohádkový příběh a několik stanovišť s interaktivními prvky a úkoly související s příběhem daného stanoviště. Pro soutěživé je součástí stezky pohlednice, do které se sbírají razítka, která jsou u každé zastávky.

Podorlický skanzen Krňovice - ukázky dobových řemesel

V areálu jsou umístěny jak stavby lidové architektury přenesené z původních lokalit Královéhradecka a podhůří Orlických hor, tak i obnovené nedochované stavby. Nechybějí ukázky dobových řemesel, strojů a pracovních nástrojů potřebných k životu předešlých generací.

Neratovský kostel přestál ránu z panzerfaustu i demoliční výměry

Rána z pancéřové pěsti ruského vojáka na konci války poslala kdysi významné poutní místo v Neratově do pekel. Plameny pohltily nádhernou církevní stavbu uprostřed lesů v hlubokém údolí Orlických hor. Krovy se zřítily, zdi praskaly.

Zámecký park v Kostelci nad Orlicí

Kostelecký zámecký park je jediný svého druhu v regionu Orlických hor. Je chráněn jako přírodní rezervace (původně k ochraně ptáků), kde se nachází mnoho významných stromů a dendrologických rarit. Na jaře tu kvetou doslova miliony bledulí jarních.

Ve Skicentru Deštné v Orlických horách začíná nová sezóna, podmínky jsou parádní

Potěšující informace pro všechny milovníky zimních sportů se šíří ze Skicentra v Deštném v Orlických horách. V pátek 9. prosince začíná na bílých svazích v srdci Orlických hor nová sezóna.

Sport areál České Petrovice

Téměř na česko-polské hranici se v Orlických horách nachází lyžařské a snowboardové středisko, Sport areál České Petrovice. Zařízení, které doslova dýchá rodinnou atmosférou, bylo oceněno třemi hvězdami za kvalitu poskytovaných služeb.

Netradiční noční prohlídky připravil zámek Častolovice

Zámek Častolovice je jedním ze tří historických šlechtických sídel, která se v kraji pod Orlickými horami otevřou veřejnosti v sobotu 27. srpna v rámci Hradozámecké noci 2016. Na Rychnovsku se do projektu letos zapojí ještě zámek Opočno a hrad Potštejn.

FotbalPark Nebeská Rybná - fotbalgolf v Orlických horách

Certifikované hřiště Fotbal park Nebeská Rybná se nachází v blízkosti Rokytnice v Orlických horách a zimního střediska Říčky v Orlických horách. Fotbal park leží v nadmořské výšce 560 m.n.m. A rozkládá se na výměře cca.2,5 ha. Je tvořen 18 jamkami s přírodních materiálů.

Poutní místo Rokole pod Orlickými horami proslavil léčivý pramen, který nikdy nevysychá

V podhůří Orlických hor se na okraji lesa u obce Bohdašín nachází místo s velkým duchovním rozměrem. Jeho název Rokole svědčí o původu v daleké minulosti, kdy se takto nazývala rokle. Studánka, která ve zdejší rokli vždy byla, nikdy nevysychala a vodu z ní čerpali lidé z blízkého a širokého okolí.

Stavba rozhledny na nejvyšším vrcholu Orlických hor dostává reálnou podobu

Ať je zima, a Orlickým horám vládne Rampušák, nebo léto, kdy žezlo přebírá princezna Kačenka, vždy jsou přitažlivé. Tato pohádková horská říše stojí za návštěvu kdykoli, zvláště však tehdy, chceme-li se na ni a její okolí podívat z míst nejvyšších, tedy ze samotného hřebene.

Výpravy po stopách českých přírodovědců: Jiří Gaisler - Orlické hory, Šerlich

Zveme vás na výpravu za příběhy české přírody po stopách profesora Jiřího Gaislera, za drsnou přírodou Orlických hor, do okolí osady Šerlich - místo úzce svázané s jeho životem.

K-S 12b Utržený - izolovaná dělostřelecká pozorovatelna čs. předválečného opevnění

Samostatná dělostřelecká pozorovatelna K-S 12b s krycím názvem „Utržený“ je jedním z objektů těžkého opevnění stavěného mezi lety 1935 – 38 na hranicích tehdejšího Československa. Pozorovatelna se nachází v Orlických horách na kopci Veselka.

Muzeum a galerie Orlických hor

Odborné pracoviště zkoumající a dokumentující region Orlických hor. Dnes muzeum ve svých depozitářích uchovává na 70.000 sbírkových předmětů většinou etnografického charakteru, ale zastoupena je i archeologie, výtvarné umění i přírodovědecké sbírky.

Malá rozhledna doplnila hradu Lanšperk chybějící věž. Vidět jsou z ní i Orlické hory

Bezvěžový hrad, respektive mohutná plášťová zeď, jež z něho zbyla, stojící nad údolím tiché Orlice, sluje Lanšperk. Král Přemysl Otakar II. V krajině Orlické mnohé hrady kázal zakládati, Němci osídliti, na místech vymýcených a vykácených. Tak vznikl i Lanšperk.