Řeky v oblasti Jihočeský kraj

Milevsko, klášterní skvost mezi dvěma mosty

Nadsázkou je údaj mezi mosty, vzdálenost města od Vltavy je poněkud větší, ale jak Žďákovský, svého času největší mostní oblouk na světě, tak lanový v Podolsku stojí za návštěvu. Což teprve architektonický klenot jižních Čech – premonstrátský klášter v Milevsku s bazilikou Navštívení Panny Marie.

Kemp Branná na Vltavě

Kemp Branná leží v jižních Čechách na pravém břehu Vltavy, na půli cesty mezi Vyšším Brodem a Českým Krumlovem, na říčním km 298. Poloha kempu je výhodná nejen pro vodáky, kteří zde mohou nocovat při sjíždění Vltavy, ale i pro všechny ostatní turisty.

Vyhlídkové plavby na lodi Lipno z Týna nad Vltavou

Projeďte se osobní motorovou lodí Lipno z Týna nad Vltavou. Poplujete směrem k soutku Vltavy a Lužnice až na Kořensko. Při zpáteční plavbě se pluje i kousek po řece Lužnici.

Šumavská Kvilda láká na pramen nejdelší české řeky

V nadmořské výšce 1172 metrů naleznete nejzazší pramen nejdelší české řeky Vltavy. Pohodlně se sem dostanete po modré turistické značce z obce Kvilda nebo po červené z Modravy.

Trilčův jez a vodní elektrárna v Českých Budějovicích

Trilčův jez na jižním okraji Českých Budějovic byl postaven v roce 1937, za účelem stabilizovat vodní hladinu Vltavy.

Jiráskův jez a vodní elektrárna v Českých Budějovicích

Mohutný Jiráskův jez byl postaven v roce 1932 jako regulační stupeň řeky s energetickým využitím vody Vltavy a Malše. Vzdouvá hladinu Vltavy o téměř 5 metrů a jeho součástí je vodní elektrárna.

Zlatý most v Českých Budějovicích

Zlatý most, který je dnes modrý, vede přes řeku Malši u Českobudějovického divadla. Byl postaven v roce 1915 firmou Bratři Prášilové a spol. A má ocelovou nýtovanou konstrukci.

Dlouhý most v Českých Budějovicích

Dlouhý most je jedním ze tří silničních mostů přes Vltavu v Českých Budějovicích. Most s tímto názvem v těchto místech stával již v roce 1369, ale od té doby několikrát změnil svou podobu.

Antýgl - autocamping v historickém králováckém dvorci

Rozlehlý dvorec na pravém břehu řeky Vydry býval osídlen takzvanými Králováky – svobodnými šumavskými osadníky převážně německé národnosti, kteří byli podřízeni jen českému králi.

Rekreační zařízení Nový Dvůr

Rekreační zařízení Nový Dvůr, renovovaný statek z 18. století v malebném a klidném údolí na soutoku řek Lužnice a Vltavy, je nezapomenutelné místo pro dovolenou v každém ročním období, pořádání svateb, firemních akcí, rautů, srazů a dalších společenských akcí.

Šumavská in-line stezka z Nové Pece do Stožce

Patnáctikilometrový úsek vedoucí nádhernou šumavskou přírodou podél Vltavy a železniční tratě nadchne každého milovníka in-line bruslí. Široká bezpečná trasa téměř bez automobilové dopravy má dobrý povrch a nesvítí na ní přímé slunce.

Naučná stezka Podskalí ve Strakonicích

Stezka vás provede podél toku řeky Otavy a seznámí vás s okolní přírodou, geologickou stavbou krajiny, s historií Strakonic i významnými osobnostmi, které zde působily. Stezka je určena pěším návštěvníkům, měří cca 3,5 km a začíná na levém břehu Otavy.

Přírodní rezervace Výří skály u Oslova

Přírodní rezervace Výří skály u Oslova leží severozápadně od obce Tukleky v bývalém okrese Písek, přibližně 2 km jihozápadně od obce Oslov. Důvodem ochrany jsou skalnaté ostrohy s reliktním borem, nacházející se na pravém břehu řeky Otavy.

Písek – romantické město s bohatou a tajemnou historií

Malebné jihočeské město, jež si v letošním roce připomíná 770 let od první písemné zmínky, je skutečným historickým skvostem na řece Otavě - a postupně odhaluje svá tajemství.

Visutá lávka u Strakonického hradu

Mezi moderní stavby současnosti patří vysutá lávka nad řekou Otavou, která propojila soudobou architekturu s historickou zástavbou. Spojuje Strakonický hrad s městem na levém břehu řeky Otavy.