Tipy na výlety v oblasti Olomoucký kraj

Solná Jeskyně Prostějov

Solné jeskyně jsou jednou z originálních metod ve využití léčivé síly soli z Mrtvého moře s výraznými preventivními, léčebnými, regeneračními a relaxačními účinky.

Rozhledna Velký Kosíř na Prostějovsku

Na vrchu Velký Kosíř u Slatinek na Prostějovsku se nachází nová nová rozhledna vysoká 28 metrů. Z rozhledny se můžete pokochat pohledem na rovinatou Hanou, kopce Drahanské vrchoviny i siluetu Nízkého Jeseníku. Rozhledna je otevřena od června 2013.

In Life - půjčovna lodí a raftů na Moravě

Zážitek na kanoi nebo raftu v srdci Litovelského Pomoraví. Výlety po řece Moravě na kanoi nebo raftu. Nejkrásnější část Moravy z Postřelmova přes Litovel do Olomouce.

Paintball Olomouc

Toužíš po adrenalinové zábavě? Vem partu přátel a přijď k nám!

Zábřežská vrchovina

Členitá Zábřežská vrchovina odděluje Hornomoravský úval a Mohelnickou brázdu od Podorlické pahorkatiny. Průlomová údolí Moravské Sázavy a Třebůvky ji od severu člení na tři dílčí části – vrchoviny Drozdovskou, Mírovskou a Bouzovskou.

Nová prohlídková trasa na zámku ve Velkých Losinách se těší na první návštěvníky

Zámek Velké Losiny připravil na letošní sezónu novou prohlídkovou trasu v barokním křídle zámku. Trasa bude návštěvníkům přístupná od 1. května.

Hrad Brníčko na Zábřežsku

Brníčko je zřícenina hradu na kopci nad stejnojmennou obcí Brníčko 7 km od Zábřehu. Z mohutného hradu zajímavého typu (stupňovitě rozloženého na vrcholku hradního kopce) zůstaly zříceniny dvoupatrového paláce, věže, část zmíněné plášťové zdi, kusy parkánové hradby, příkopy a valy.

Muzeum Zábřeh s expozicí Jana Eskymo Welzla

Dům Pod Podloubím, kde sídlí zábřežské muzeum, je jedním z nejcennějších dokladů vývoje měšťanského domu na severní Moravě. Jedna z expozic muzea je věnována nejslavnějšímu místnímu rodákovi - Janu Eskymo Welzlovi.

Hradište a pohřebiště Moravičany

Moravičany jsou významným archeologickým nalezištěm. V polích za tratí bylo objeveno rozsáhlé popelnicové pohřebiště lužické kultury s téměř 1200 hroby.

Welzlova stezka - naučná stezka Jana Eskymo Welzla v Zábřehu

Welzlova naučná stezka provází historickým centrem města Zábřeh a seznamuje návštěvníky s jeho vývojem od minulosti po současnost. Stezka má délku 3 km a nachází se na ní celkem 8 zajímavých zastavení.

Hrad Edelštejn - kdysi nejmohutnější pevnost na Jesenicku

Z kdysi nejmohutnější a nejvýstavnější středověké pevnosti na Jesenicku do dnešních dnů mnoho nezbylo. Poslední zarostlé zbytky Edelštejna se nacházejí na protáhlém výběžku Příčného vrchu u Zlatých Hor (697 m n.m.). Jméno hradu souvisí s těžbou vzácných kovů v okolí.

Kostel Nanebevzetí Panny Marie ve Zlatých Horách

Barokní trojlodní kostel je dominantou Zlatých hor. Do nynější podoby byl přestavěn po roce 1699, kdy město zachvátil požár.

Špitální kostel sv. Kříže ve Zlatých Horách

Špitální kostel ve Zlatých Horách zasvěcený sv. Kříži je barokní stavbou, postavenou v letech 1764 – 1768. Kostel stál původně mimo město před dolní bránou v místech starší kaple. Městský špitál, při němž byla později postavena kaple sv. Kříže připomínán už v roce 1552.

Kaple svatého Rocha u Zlatých Hor

Kaple sv. Rocha nad Zlatými Horami byla postavena v letech 1661 – 1666 podle plánů stavitele Melchiora Wernera z Nysy jako dík za odvrácení moru od města.

Bruntál láká na vzácnou listinu z roku 1223, zámek i unikátní technickou památku

Pouze od pátku 19. do neděle 21. dubna bude v bruntálské Městské muzejní expozici na náměstí Míru vystaven originál Uničovské listiny práv z roku 1223. Návštěvníci ho mohou spatřit v rámci oslav 800. výročí Bruntálu.