Šumava

Vltavský luh a potok Hučina u Černého Kříže na Šumavě

Národní park Šumava revitalizoval v minulých stoletích násilně narovnané koryto Hučínského potoka na Stožecku. Stejně jako kdysi, se nyní přirozeně vlní šumavskými loukami v oblasti unikátní přírodní rezervace Vltavský luh.

Může Šumava ukrývat keltský poklad?

Hluboké šumavské lesy s vydatnými vodními zdroji přilákaly i bájné Kelty. Co zde ve skutečnosti hledali?

Vyjížďky s kočárem v Národním parku Šumava

Správa NP Šumava pořádá tématické výlety ve voze či saních tažené koňmi. Koně přes týden přibližují dřevo v šumavských lesích, přes víkend vozí turisty, kteří díky tomu pochopí význam koňské síly pro zdravý les. Jízdy povozem si můžete vyzkoušet na Modravě a ve Strážném.

Jízda se psím spřežením v Hojsově Stráži na Šumavě

Bečvářův srub v Hojsově Stráži nabízí program s jízdou se psím spřežením, který vám odhalí dosud nevídané krásy zimní přírody. Už nemusíte za polární kruh, "mushing", neboli jízda se psím spřežením, je dostupná i u nás na Šumavě. Je to dobrodružství na které se nezapomíná.

Ukrývá se na Šumavě dosud neobjevené kultovní hradiště?

Ten, kdo se domnívá, že šumavské kopce již vydaly veškerá tajemství, se mýlí. Je toho stále hodně, co čeká na objevení.

Ukrývá se na Šumavě zlatý poklad? Možná ano

Šumava má nejen překrásnou přírodu, ale také bohatou historii a nekonečné množství pověstí a legend, které nás přenesou do tajemna.

Martínkův mlýn ve Zdíkově na Šumavě

Martínkův mlýn ve Zdíkově je vhodný pro rekreaci rodin s dětmi,partu přátel i krátkodobé ubytování. Ubytování uprosteřd šumavské přírody ocení především houbaři, milovníci pěších výletů i cykloturisté.

Šumavská cyklomagistrála se nadále rozrůstá

Celkem 3,2 kilometru dlouhý úsek Skelná-Vysoké Lávky v oblasti Prášilska je další dokončenou částí šumavské cyklomagistrály. V zimě trasu budou moci využít také běžkaři. Dalšího rozšíření zdejší cyklomagistrály se turisté dočkají už v příštím roce.

Medvědí stezka na Šumavě

Medvědí stezka je nejstarší naučnou stezkou na Šumavě a je spjatá s historií zastřelení posledního šumavského medvěda, ke kterému došlo 14. listopadu 1856. Vychází ze železniční stanice Ovesná a končí u zastávky Černý kříž.

Vyhlídka Kamenné moře u Plešného jezera na Šumavě

Vyhlídka Kamenné moře se nachází necelý kilometr od Plešného jezera, kam můžete vyrazit z Jeleních Vrchů nebo z Nové Pece. Nejprve je nutné vystoupat po nekolika schodech nad balvany ledovcové morény porostlé klečí a poté se shora otevře výhled na krajinu Vltavické brázdy.

Vyhlídka Kamenná hlava u Českých Žlebů na Šumavě

Vyhlídka Kamenná hlava se nachází na trase Zlaté stezky směrem z Českých Žlebů ke hranici s Bavorskem. Za průzračné viditelnosti jsou z vyhlídky vidět až zhruba 130 kilometrů vzdálené Alpy.

Šumava otevřela nové vyhlídky. Je z nich jedinečná podívaná

Exkluzivní výhledy na Trojmezí a na krajinu kolem horní Vltavy mají turisté z nově otevřených vyhlídkových míst u Českých Žlebů a na Plešném jezeře. Už od loňska stojí podobná vyhlídka na Černé hoře u Pramenů Vltavy, na jaře přibyla na Zelené hoře nedaleko Srní.

Lanové centrum Prášily

Chcete si užít opravdovou lesní zábavu? Tak proč nevyzkoušet přímo v Národním parku Šumava, na břehu Prášilského potoka lanovou cestu plnou dobrodružství na stoletých stromech ve výšce 7 až 15 metrů.

Řeka Vydra - nespoutaná perla Šumavy

Vydra patří mezi nejkrásnější šumavské horské říčky s peřejnatým řečištěm a obřími hrnci vymletými v žulových balvanech. Protéká malebnou krajinou přírodní rezervace Povydří a její tok dosahuje délky 23 km.

Pět utajených vodopádů Česka

Bylo by těžké vybírat mezi více než stovkou českých vodopádů několik nejkrásnějších. Někteří by hlasovali pro ten největší - 148 metrů vysoký Pančavský vodopád v Krkonoších, jiní zase pro Mumlavský vodopád u Harrachova nebo romantickou Bílou strž na Šumavě. Zkusme se však podívat na ty méně známé, šumící stranou frekventovaných turistických tras. Společné mají jedno: dostanete se k nim jen pěšky.