Kudy z nudy

www.kudyznudy.cz · 12489 článků

Sněhový hrad Harrachštejn

V Harrachově můžete o zimní sezóně obdivovat sněhový hrad Harrachštejn, který je k vidění na běžeckém stadionu. Při návštěvě hradu se můžete těšit na šermířská vystoupení, ohňové show, animační odpoledne pro děti a samozřejmě dobývání hradu středověkými rytíři.

Mělnické podzemí

Z náměstí Míru v Mělníku je možné podniknout prohlídku části podzemí a středověké studny ze 14. století, která je přístupná pouze 150 metrů dlouhou podzemní chodbou a je nejširší studnou v České republice.

Zaječský vinný sklep - Vinařství Nosreti

Pokochejte se čarokrásným výhledem na typickou scenérii jižní Moravy s vinařtsvím, vinicemi, Pálavskými vrchy a Novomlýnskou nádrží přímo z okna pokoje penzionu Zaječský vinný sklep či jen relaxujte s pohárkem vychlazeného vína v příjemném prostředí vinného sklepa vinařství Nosreti.

Zámek Rychnov nad Kněžnou

Spolu s průčelím kostela Nejsvětější Trojice patří zámek v Rychnově nad Kněžnou k největším a nejkrásnějším barokním celkům v Čechách.

Největší aquacentrum ve Špindlerově Mlýně

Pokud si chcete skutečně zaplavat nebo nechat pořádně vyřádit své ratolesti, využijte největší aquacentrum ve Špindlerově Mlýně, které se nachází v hotelu VZ Bedřichov. V hotelu můžete využít nejen aquacentra, ale i dalších wellness a sportovních aktivit.

Nordic walking – celoročně, za každého počasí

Nordic walking je rekreační sport, který zvládne každý. Tato severská chůze je stále více oblíbená nejen pro svou dostupnost, ale také pro společná setkání těch, kteří nechtějí zůstat sedět doma. Celoročně, za každého počasí, můžete vyrazit vždy ve čtvrtek s námi.

Romantika v perle Krkonoš

Využijte služby Wellness Savoy centrum v Savoy Royal Hotelu ve Špindlerově Mlýně, které povýší váš zážitek z relaxace díky jedinečné a privátní atmosféře. Vyzkoušet můžete i další nabídky hotelu - luxusní ubytování, gurmánské zážitky i prostory pro obchodní jednání.

Naučná stezka Bitvy 1866 u Kuřívod a Mnichova Hradiště

Na památku padlých vojáku v Prusko-Rakouské válce v r.1866 byly na jednotlivých bojištích v České republice postaveny pomníčky. Komitétem pro udržování památek z této války byly vybudovány na bojištích naučné stezky, které jsou vhodné jak pro pěší, tak i cykloturistiku.

Trocnov - rodiště Jana Žižky

Oblíbené výletní místo najdete 3 km od Borovan. Jedná se o rodiště Jana Žižky, obec Trocnov. Trocnovským areálem lze projít po značeném okruhu.

Dračí lodě na Slapech

Dračí lodě byly donedávna k vidění tak maximálně v televizi. Jenže časy se mění a zajímavá plavidla z dálného východu, bývají stále častěji k vidění i na našich řekách. V hotelu VZ Měřín si můžete tuto atrakci vyzkoušet i vy. Tato aktivita je vhodná pro sportovní kolektivy, firemní teambuilding.

Obecní dům představuje kopii Svatováclavské koruny

V prostorách Českého a Pánského klubu v Obecním domě v Praze je k vidění stálá výstava kopie královské Svatováclavské koruny, která je nejvýznamnější a nejstarší součástí českých korunovačních klenotů. Obecní dům tak rozšiřuje svou nabídku vedle stávajících prohlídek reprezentačních sálů a salonků.

Dovolená s krmením lam

Prohlédnout si lamy nemusíte jen v zologické zahradě. Při návštěvě Českého Švýcarska se můžete zastavit v Krásné Lípě a ubytovat se v penzionu s výstižným názvem U Lamy. Na zahradě tu žijí právě lamy guanako, které je možné krmit z ruky.

Dřevorubecké muzeum v Peci pod Čerchovem

V Peci pod Čerchovem si můžete prohlédnout soukromé Dřevorubecké muzeum. Převážná část exponátů v muzeu je zapůjčena nebo darována současnými obyvateli obce, kteří je uchovávali jako památku po svých předcích. Zdejším dřevorubcům se prý žádní jiní v nevyrovnali.

Dřevěný kostelík sv. Paraskivy v Blansku

Jedinou stavbu svého druhu na celé Moravě najdete ve městě Blansko. Jedná se o dřevěný kostelík sv. Paraskivy, který byl do Čech dovezen až z Podkarpatské Rusi. Setkávají se zde všechny generace při bohoslužbách, pobožnostech, koncertech, kulturních akcích, křtech, svatbách i pohřebních obřadech.

Půda plná pohádek

Na borovanském mlýně máte kromě skvělého ubytování v rekonstruovaném mlýně u rybníka možnost zabavit své děti při prohlídce expozice Půda plná pohádek. V nabídce je i řada dalších aktivit pro celé rodiny s dětmi.