Litoměřice

Tipy na víkend: Plazení se v bahně, skákání přes překážky nebo festival syrového jídla

První červnový víkend přeje především sportovcům a odvážlivcům. Pokud vás nezaujme pražský The Color Run, možná si budete chtít vyběhnout šumavský vrchol s profesionálním maratoncem. Klidnější povahy mohou navštívit třeba RawFest nebo degustaci vín v Litoměřicích.

Ředitel s žaludeční nevolností se napil ve Mšeném vody a založil proslulé lázně

Klidné v zeleni zasazené jsou Mšené-lázně na Litoměřicku. Léčí se tu nemoci pohybového aparátu, onkologické potíže, i dýchací. Leží v poklidné krajině nedaleko Peruce, kde kníže Oldřich spatřil budoucí kněžnu Boženu. Možná se také ráchala v minerálce. Zdejší voda je vodou živou, léčí a pomáhá.

Stálá expozice Felixe Holzmanna na Hradě Litoměřice

Rozdával úsměvy na všechny strany. Postava natvrdlého chlapíka s brýlemi a ošuntělém plášti byla zárukou dobré zábavy. Ačkoliv se narodil v Teplicích a zemřel v Chemnitz, domovem se mu staly Litoměřice. Řeč je o Felixi Holzmannovi. Výstavu věnovanou právě této osobnosti najdete na místním hradě.

Turisty neodrazuje od návštěvy Litoměřic ani komplikovaná doprava

Od ledna do září prošlo informačním centrem v Litoměřicích, městě na soutoku Labe a Ohře, celkem 35 000 návštěvníků, z toho zhruba 6400 cizinců. Turisty neodradily ani komplikace v dopravě. Úspěch slavila expozice o komikovi Felixu Holzmannovi. Příští rok se ponese ve znamení oslav Karla IV. Informovali o tom pracovníci Centra cestovního ruchu Litoměřice.

Diecézní muzeum v Litoměřicích

Galerie a muzeum litoměřické diecéze se nachází v řadovém pozdně gotickém domě č. P. 24 v Litoměřicích. Najdete zde díla L. Cranacha, M. B. Brauna, K. Škréty nebo V. V. Reinera. Mimo to si můžete prohlédnout také církevní předměty – monstrance, ciboria nebo roucha.

Tipy na víkend: Na Moravě okoštujte vína, v Praze se nechte unést módou

Metropoli o víkendu zaplaví odvážné módní trendy, v Plzni se bude cestovat napříč zeměkoulí, ve Štěticích se projedete na koni, v Litoměřicích a ve Zlíně si zatančíte... A na Moravě, jak jinak, ochutnáte skvělá vína. Hlavně však nezapomeňte oslavit příchod jara.

Escape! - úniková hra ve sklepení města Litoměřice

Escape! Je nová prostorová úniková hra situována do sklepení Litoměřic. Máte rádi výzvy, řešíte logické úkoly a rádi se měříte s druhými? Potom přijďte a zkuste si, jestli se vám podaří uniknout ze zamčeného sklepení za 60 minut.

Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích

Galerie byla založena v lednu 1956, sbírky byly zpřístupněny 9. května 1958. Galerie prezentuje díla z období od 13. století do současnosti převážně české provenience. Díla jsou soustředěna do samostatných sálů - sál gotiky, sál renesance, sál baroka, sál umění 19. století a prostory pro výstavy.

Pivovar Koliba v Litoměřicích

V litoměřickém minipivovaru Koliba můžete ochutnat prvotřídní nefiltrovaná a nepasterovaná piva, která jsou vařena s láskou z kvalitních přírodních surovin bez pomocné berličky chemických přípravků. Pivo se zde vyrábí jen z nejlepšího sladu a žateckého chmele.

Litoměřice kvetou podobně jako věhlasná Zahrada Čech

Ještě před nedávnem se to tu hemžilo uniformami, město s vojenskou posádkou bylo omšelé, neradostné, jako osud Karla Hynka Máchy, který tu zemřel. A taky vězňů nasazených za druhé světové války na budování podzemních továren Richard I. A II.

Prohlídkové okruhy městem Litoměřice

Rádi cestujete a chcete se dozvědět co nejvíce? Preferujete prohlídku města s průvodcem? Pak právě pro vás existují v Litoměřicích celkem čtyři prohlídkové okruhy.

Cvičení s Martinou Voplatkovou v Praze a Litoměřicích

Přijďte si kvalitně zacvičit sami nebo i s dětmi. Studio M se zaměřuje především na posilovací a rehabilitační formy cvičení. Vybrat si můžete lekce bodystylingu, zumbu, balanční cvičení, kruhový trénink nebo cvičení Zdravá záda.

Tipy na víkend: Navštivte festival vína v Pardubicích i kokořínský filmový maratón

Všechny labužníky, kteří si s oblibou pochutnávají na rybích specialitách, potěší tento víkend rybí hody a slavnosti. Hudebním fandům opět brnknou na strunu letní festivaly, milovníkům kinematografie padne jistě do noty mnohahodinové promítání filmů na Kokořínsku a v Litoměřicích.

Tipy na víkend: V Jablonci obdivujte křehkou krásu skla, v Litoměřicích dobré víno

Počasí aktuálně odpovídá probíhajícímu ročnímu období, a tak nestojí nic v cestě tomu, abyste o víkendu vyrazili třeba na některou z plánovaných poutí nebo rozhýbali z kancelářských židlí ztuhlá těla na hudebním festivalu. Jestli fandíte spíše poklidnější zábavě, osloví vás možná exkluzivní výstava skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou, jeden z kolonádních koncertů v Karlových Varech nebo pozorování hvězd na Jizerce.

Oblastní muzeum v Litoměřicích

Muzeum se nachází ve starobylé budově bývalé renesanční radnice. V interiéru je zachována původní výzdoba z 16. st. Stálá expozice představuje geologii regionu a jeho historický vývoj od pravěku až po 20. století. K muzeu patří také tzv. Máchova světnička, ve které krátce žil a zemřel K. H. Mácha.