Tipy na výlety v oblasti Plzeňský kraj

Čertova kolébka na Rokycansku

Na Radnickém potoce na Rokycansku stojí pozoruhodná Čertova kolébka. Velký kámen, který skutečně připomíná kolébku.

Krytá lávka ve Veprnicích u Plzně

Unikátní technická památka se nachází ve Vejprnicích nedaleko Plzně. Spojuje barokní faru s kostelem sv. Vojtěcha.

Hřbitov U Všech svatých na Roudné

Na ploše 1,4 hektaru se v Plzni rozkládá areál hřbitova U Všech svatých, který se stal posledním místem odpočinku mnoha plzeňských osobností. Po rozsáhlých opravách se hřbitov opět otevřel veřejnosti. Podívat se sem můžete každou první středu v měsíci od 9 do 19 hodin, a to až do října.

Klášter v Plasích otevírá už během velikonočních prázdnin

Svou další sezónu začíná klášter Plasy v letošním roce zase o něco dřív. Významná kulturní památka na severu Plzeňska se pyšní hned několika unikáty. Objevit je mohou návštěvníci třeba na Zelený čtvrtek.

Hrůzostrašné pověsti dávají plzeňskému kostelu a přilehlému hřbitovu tajemný nádech

Kostel Všech svatých v plzeňské části Roudná je zvláštní dominantou s bohatou historií. Samozřejmě nechybí ani pověsti, při jejichž čtení běhá mráz po zádech.

Kam o víkendu s dětmi: Přivítejte Velikonoce, zajděte na tvořivou dílnu

Skutečné jaro se zelenými stromy je sice ještě v nedohlednu, ale pokud se ho už nemůžete dočkat, přivítejte ho v předstihu. Na řadě míst se o víkendu konají velikonoční trhy, například v Praze, u Plzně nebo na zámku Doudleby nad Orlicí. S dětmi můžete zajít také na několik tvořivých dílen, které se rovněž ponesou v jarním a velikonočním duchu.

Markova vila v Holoubkově

Architektonicky nejcennější stavbou v Holoubkově u Rokycan je Markova vila, projektovaná významným českým architektem Janem Kotěrou roku 1908.

Alžbětinský klášter v Kadani

Klášter Alžbětinek s přilehlým kostelem Svaté Rodiny je barokní stavba nedaleko centra města.

Kam o víkendu s dětmi: Vyrazte na loutkové představení, nalaďte se na Velikonoce

Na svátky jara, Velikonoce, se můžete pomalu ladit už o druhém březnovém víkendu. Vyrazte na jarmark v Blovicích, kde poznáte tradiční řemesla a pořídíte i pěkné dekorace, v Lounech se zase koná výstava zasvěcená Velikonocům. Pokud máte chuť s dětmi zhlédnout pohádku, v Brně se koná další ročník přehlídky loutkových divadel Brněnský loutkotoč.

Pohádkové trasy ve Spáleném Poříčí

Stezky za pohádkou vás provedou přírodou po okolí města Spálené Poříčí. Stezky jsou určeny hlavně dětským turistům.

Stopkova plzeňská pivnice v Brně

Proslulá Stopkova pivnice vždy patřila k pilířům českého společenského a kulturního života v Brně. Hospoda zde byla již ve druhé polovině 19. století.

Zámek Trpísty

Architektonickým významem patří zámek k nejvýznamnějším památkám západočeského baroka. Stavitelem a architektem byl Josef Auguston. V současné době je v soukromém vlastnictví, navštívit jej můžete jednou ročně u příležitosti Svatomarkétské pouti.

Dům pro hosty v klášteře Rajhrad

Klášter v Rajhradě poskytuje možnost ubytování pro jednotlivce i skupiny. Primárně slouží pro návštěvy sester, ale pokud je volno, může se zde ubytovat i veřejnost.

Klostermannova chalupa u Srní – hájovna z filmu Pod Jezevčí skálou

Původní šumavská roubenka se zvoničkou pokrytá šindelem, se do podvědomí veřejnosti dostala díky trilogii s Tomášem Holým - Pod jezevčí skálou, Na pytlácké stezce a Za trnkovým keřem - v chalupě bydlel jeho filmový dědeček.

Vodní nádrž Nýrsko

Přehradní nádrž byla vybudována v roce 1969, zatopením Úhlavského údolí. A slouží jako zásobárna pitné vody pro Klatovy, Domažlicko a Plzeň.