Kudy z nudy

www.kudyznudy.cz · 12082 článků

Plavba parníkem po Vltavě

Pravidelné plavby parníkem po Vltavě. Prožijte krásný zážitek na palubě lodi Czech Boat a prohlédněte si historii Prahy tak jak ji neznáte.

Za tragickým osudem rodu Vršovců

Pěší výlet Českomoravským pomezím vás krásnou přírodou zavede až do hluboké minulosti. Cílem výletu je Vraclav s komplexem tvořeným barokním kostelem, poustevnou či zbytky hradiště připomínajícího vyvraždění rodu Vršovců v roce 1108.

Na pomezí Čech a Moravy

Na trase pěšího výletu, který vás dovede až na Javornický hřeben a k českomoravské hranici, se dozvíte spoustu zajímavostí o osídlování krajiny Českomoravského pomezí, kupeckých stezkách, biskupských rybnících či vyměřování zemské hranice.

Kavárna Bez konceptu - stylová kavárna ve Starém Harcově

Stylovou kavárnu s nezaměnitelnou atmosferou a výbornými výrobky najdete ve Starém Harcově, poklidné části Liberce. Ochutnat můžete vynikající kávu, míchané koktejly nebo domácí dezerty.

ZOO Tábor - Větrovy

Největší zoologická zahrada na jihu Čech je zaměřena zejména na faunu amerického kontinentu, ale naleznete zde i zástupce ostatních světadílů jako jsou lvi, tygři, zebry a mnoho dalších dětmi i dospělými oblíbených zvířat.

Nový Hrad v Jimlíně u Loun

Hrad ze 14. století tvoří rozlehlý komplex kolem tří nádvoří. Hlavní dominantou areálu je pozdně gotická věž. Hrad prochází rekonstrukcí, ale přesto je otevřen veřejnosti a nabízí stálou expozici s názvem Hospodářské zázemí zámku.

Zámek Náměšť na Hané

Zámek nechal vystavět hrabě Ferdinand Bonaventura Harrach v letech 1760-1763. Nejkrásnějšími interiéry zámku jsou Červený a Zlatý salonek a knihovna. Z vybavení přitahují největší pozornost návštěvníků honosné kočáry ze sbírek olomouckého arcibiskupství. Zámek je obklopen parkem s lipovou alejí.

Muzeum města Tišnova

V květnu 2011 bylo otevřeno nové muzeum města Tišnova, které sídlí v nově zrekonstruovaném měšťanském barokním domě. Svým návštěvníkům nabízí ke zhlédnutí stálou expozici věnovanou historii a přírodě Tišnova i okolí, krátkodobé výstavy, přednášky a koncerty.

S pohádkovou babičkou Prahou

Pěší procházka Starým městem určená pro rodiče s dětmi od 4 do 10 let s vyprávěním o strašidlech a dalších zajimavostech Prahy.

Rozhledna Smrk

Rozhledna stojí na nejvyšší hoře Jizerských hor, na Smrku (1124 m). Vrchol této hory svůj název získal podle ohromného smrku, který zde rostl a po bouři roku 1790 byl vyvrácen. 23 metrů vysoká ocelová rozhledna Smrk poskytuje nádherný výhled do širokého okolí. Čtěte více »

Vrchol Jizera v jizerském pralese

Dominantou střední části Jizerských hor je mohutný masiv Jizery, druhé nejvyšší hory. Jizera je součástí hejnického hřebene a její z daleka viditelné vrcholové skalisko je opatřeno upravenou vyhlídkou, z níž je majestátný kruhový rozhled. Čtěte více »

Dům hodin Karlštejn

Ojedinělá procházka časem,zachycující vývoj hodinářského umění od 16.století až do novověku, od renesance po secesi. Muzeum se pyšní největší výstavou hodin v České republice. Z některých přístrojů jukají kukačky, na jiných se nad ciferníkem procházejí loutky.

Kreativní kurzy v Hranicích na Moravě

Navštivte kreativní kurzy pro začátečníky i pokročilé, dospělé i děti v Hranicích na Moravě v dílně Netradičních výtvarných technik NEVÝTE.

Zkuste Krušné hory aktivně turisticky, cyklisticky a relaxačně

Díky své poloze v srdci Krušných hor je penzion Avionika ideálním místem pro ubytování osob i kolektivů, které dávají přednost aktivnímu pobytu. Využít můžete turistické trasy a cyklotrasy různých délek a obtížností, zdejší asfaltové cesty jsou vhodné i pro in-line bruslení.

Organizované cyklovýlety, pěší turistika a jiné outdoorové aktivity

Buďte aktivní a objevte jedinečná místa naší země ze zcela jiné perspektivy! Organizujeme cyklo a pěší výlety po České republice a jiné outdoorové aktivity dle požadavku.