Kudy z nudy ve městě Černošice

Zobrazit všechny články o městě Černošice

Ejpovický lom – Vodní nádrž Ejpovice

Zatopený lom v blízkosti Ejpovic, kousek od Plzně nabízí skvělé koupání se sportovním vyžitím. Na břehu jezera můžete vyzkoušet i spoustu vodních sportů, například lyžování nebo wakeboarding. K zapůjčení jsou tu také paddle boardy.

Rybník Černý – Porajt

Na sever od Plzně, nedaleko obce Dolní Bělá naleznete Černý rybník, zvaný také Porajt, poklidný, masově nenavštěvovaný rybník u lesa s čistou vodou a travnatou pláží.

Lobezské jezírko

Lobezské jezírko se nachází v městské čtvrti Lobzy, asi půl hodiny od centra města v klidném parku, obklopené zelení. Relaxovat tu můžete na písečné pláži nebo rozlehlé travnaté ploše. K dispozici jsou tu toalety a dětské hřiště a vstup je zdarma.

Rozhledna Kamenný vrch v Brně

Betonová rozhledna byla postavena v areálu bývalého ozdravovacího areálu v roce 1928. Po několika letech chátrání byla v roce 2011 obnovena společně s přilehlým parkem. Vzhledem ke vzrostlé vegetaci je výhled z ní omezený.

Vyhlídka Chvalovka v Brně

Malá dřevěná rozhledna, připomínající posed, stojí nedaleko Brněnské přehrady v městské části Brno – Bystrc. . Dosahuje výšky necelých 5 m a vzhůru vede 9 schodů.

Vodárna v Břeclavi

Věžový vodojem v Břeclavi byl budován od dubna 1926 do května 1927. Projektovou dokumentaci pro vodojem vypracoval v letech 1925–1926 autorizovaný inženýr Bohumil Belada a konstruktér Libor Záruba, architektonické úpravy prováděl arch. Adolf Brzotický z ministerstva veřejných prací v Praze.

Zámek Slavice

Doklad pozdně barokního panského sídla z počátku 18. století s hodnotnou budovou špýcharu zámeckou budovou a parkem. Zámek je původem barokní stavba přestavovaná a upravovaná v 19. a na počátku 20. století.

Stromová katedrála u vrchu Helštýn

Tzv. Florální kostel vyrůstá u vrchu Helštýn nedaleko Valašského Meziříčí. Raritní „stavba“ se sestává z celkem sedmapadesáti stromů. Výsledkem bude listnatá katedrála z jabloní, topolů a dubů.

Rozhledna Kbíl

Kovová rozhledna na vrchu Kbíl slouží jako vysílač i vyhlídková stavba. Z ochozu dohlédnete na Šumavu anebo na město Strakonice. Rozhledna je volně přístupná.

Kbílský dolmen

Tři kamenné bloky u Švejcarovy Lhoty na Strakonicku připomínají dolmen – velký kamenný stůl vytvořený lidmi v dávnověku. Pravděpodobně však vznikl přírodní cestou, zvětráváním a zřícením skal.

Osvětlená cyklostezka ve Veselí nad Lužnicí

Ve Veselí nad Lužnicí se lze projet na kole i in-line bruslích po cyklostezce, která vede od železniční zastávky směrem na Horusice. Úsek je dlouhý 1,1 kilometru a za tmy je osvětlena.

Hradní vyhlídka v Bečově nad Teplou

Zbytky hradní věže, které dříve sloužily jako vyhlídková terasa, byly roku 2022 upraveny jako rozhledna. Návštěvníci se mohou potěšit pěkným výhledem do okolí.

Štěnovické lomy

U obce Štěnovice na Plzeňsku se nacházejí největší lomy na granodiorit u nás. Těžba zde skončila v roce 2007. Vytěžený kámen se používal na dlažební kostky a desky, obrubníky, případně jako stavební kámen.

Pláž Maledivy v bývalém kaolinovém lomu

V bývalém kaolinovém lomu nedaleko Nepomyšle na Podbořansku, vzniklo krásné jezírko přezdívané Maledivy.

Strakova akademie – sídlo vlády ČR

Strakova akademie, majestátní novobarokní budova, byla postavena roku 1896. Podle přání stavebníka hraběte Jana Petra Straky, sloužila až do 30. minulého století jako studentská kolej pro nemajetné syny českých šlechtických rodin. Od druhé světové války slouží palác jako sídlo vlády naší země.