Kudy z nudy v pohoří Lužické hory

Zobrazit všechny články o pohoří Lužické hory

Rozhledna Kovářka s kovářským muzeem

Rozhlednu Kovářka najdete na území obce Moraveč – Slapsko u Mladé Vožice. Věž, postavená z kamene, je vysoká 13m s ocelovým točitým schodištěm – po kterém vyjdete-li 50 schodů, ocitnete se v dřevěné vyhlídce, ze které se skýtá nádherný výhled do celého kraje.

Městské koupaliště ve Šternberku

Koupaliště ve Šternberku je v teplých letních dnech oblíbeným cílem všech příznivců koupání. Je vybaveno solárním ohřevem, 80 metrů dlouhým tobogánem a k dispozici zde je také večerní koupání.

Výstavní síň Jablonné nad Orlicí - pohled do života našich předků

Stálá expozice dějin města je umístěna v pěkně opraveném Matyášově domě na náměstí. Návštěvníci se mohou seznámit s historickým vývojem Jablonného, písemnými dokumenty a dobovými fotografiemi. Dějiny jsou zpracovány přehledně od nejstarší doby po současnost.

Půjčovna elektrolodí Hracholusky

Půjčovna elektrolodí na Hracholuské přehradě nabízí zapůjčení lodí s elektromotorem nebo pouze s pádly přímo na přehradě, ale také i v jejím okolí.

Na silničním kole ryzí přírodou mezi Orlickými a Bystřickými horami

Ač se to zdá nemožné, Orlické hory a Podorlicko poskytují úžasný terén také pro vyznavače silniční cyklistiky. Na silničním kole můžete jet po opravených silničkách s tím nejlepším povrchem.

Královská hřebenovka – cyklotrasa po hřebeni Orlických hor

Oblíbená cyklotrasa o délce 23 km vede po horské cestě přímo po hřebeni a je bez velkých převýšení. Absolvovat ji můžete i s nejmenšími dětmi v sedačce či vozíku, většími pak na vlastním kole. Cestou narazíte na dva výborné bufety, které vás dostanou rychle do formy.

Stand Up Paddleboarding - pádlování ve stoje nedaleko Prahy

Chcete si protáhnout většinu svalů v těle? Chcete si prohlídnout oblíbenou řeku z výjimečného úhlu a vidět výrazně více, než v sedě v lodi? Vyzkoušejte nový sport - Stand Up Paddleboarding.

Golfové hřiště Třímany - ideální pro začátečníky

Veřejné hřiště přírodního typu s 18 jamkami slouží především začínajícím golfistům a těm, kteří nevlastní potřebné vybavení. Nachází se v překrásné, kopcovité krajině nad údolím řeky Berounky.

Kostel sv. Linharta - tichý svědek zaniklé obce Mušov

Mušovský kostel svatého Linharta stojí na ostrově uprostřed Věstonické nádrže u Ivaně u Pohořelic. S pevninou ho nespojuje most ani pravidelná lodní doprava. Žádná jiná cesta než po vodě k ostrovu nevede.

Kočičí skála u Mikulova

Přírodní památka Kočičí skála leží asi 2 km severně od Mikulova a 2 km jihovýchodně od Bavor. Jedná se o malou vápencovou skálu s výskytem charakteristické flóry Pavlovských vrchů, například s kosatcem nízkým, lnem chlupatým a sápou hlíznatou.

Slovanský ostrov - Žofín

Slovanský ostrov, často také nazývaný Žofín, je pravobřežní vltavský ostrov, který se táhne podél Masarykova nábřeží mezi Jiráskovým mostem a mostem Legií. Ostrov se postupem času stal významným centrem společenského a kulturního života města.

Hostinec U Dvou slunců - nejstarší hospůdka na Malé Straně

Hostinec U Dvou slunců se pyšní především svou dlouholetou tradicí, která sahá až do začátku 17. století. Není tedy divu, že podle zprávy z roku 1614 se nyní o tomto hostinci mluví jako o nejstarším na Malé Straně.

Katedrála sv. Mikuláše v Českých Budějovicích

Chrám sv. Mikuláše byl založen jako farní kostel pro královské město, krátce po roce 1265. Vedle kostela se nacházel městský hřbitov, funkční od založení města až do roku 1874, kdy byl zrušen. V roce 1549 bylo započato se stavbou Černé věže, která sloužila později jako zvonice a strážní věž.

Mariánské poutní místo Rokole u Bohdašína

Půvabné poutní místo se zázračným pramenem, křížovou cestou, kaplí, kostelem a Loretou se nachází na kraji lesa nedaleko Nového Hrádku a patří do obce Bohdašín a farnosti Slavoňov. Původ tohoto poutního místa sahá jistě do dávné minulosti, neboť jméno Rokole je prastarý tvar slova "rokle".

Naučná stezka Stříbrný chodník

Název této naučné stezky byl inspirován historickou těžbou stříbrné rudy – galenitu, na úbočí Pohořského kopce. Návštěvníky seznamuje s historií těžby stříbronosných rud, vlastivědou a přírodními poměry v místě vyústění Oderské kotliny do Moravské brány.