Okolí Prahy

Zámek Koloděje v Praze

Hrad přestavěný na barokní zámek ve stejnojmenné části města Prahy. Na zámku pobýval také T. G. Masaryk. Zámek je v soukromém vlastnictví a není dlouhodobě veřejně přístupný.

Kam o víkendu s dětmi: Vyzkoušejte nové sporty, objevte Divoký západ

Po prvním školním týdnu je potřeba opět nějaký ten odpočinek. A proč by nemohl být i aktivní? Vyrazte na festival Sporťáček, který se uskuteční v Praze nebo na Jabloneckou neděli do Libereckého kraje. Chybět nebudou ani historické akce, navštívit můžete středověk nebo indiány a americký Divoký západ.

Tipy na víkend: Na Burgerfest, kapří pochoutky nebo vinobraní

Druhý zářijový víkend se ponese především ve znamení jídla a pití. Jen v Praze lze navštívit hned dva velké gastronomické festivaly - první láká na burgery, zatímco druhý na všechny chutě Asie. V jižních Čechách můžete vyrazit na kapří speciality, a pokud dostanete chuť na první letošní burčák, navštivte třeba vinobraní na zámku Kačina.

Taneční Sector v Holešovicích

Taneční studio Sector, které se nachází v areálu Vnitroblocku v Holešovicích, nabízí nejrůznější pohybové lekce. Zatančit si tu můžete balet, hip hop, salsu nebo si zacvičíte jógu.

Pidikino v Holešovicích

Malé kino s kapacitou 15 - 20 lidí, které je součástí holešovického Vnitroblocku. Promítá téměř každý den, a to dokumenty i filmy. Pidikino se nachází v areálu Vnitroblocku.

Pomník Jana Husa na Staroměstském náměstí

Pomník je jedním z nejvýznamnějších secesně symbolistních děl českého monumentálního sochařství, stojí od roku 1915 na Staroměstském náměstí. Autorem sochy je Ladislav Šaloun. Dílo bylo odhaleno u příležitosti 500. výročí Husova upálení.

Socha Panny Marie z Exilu u Strahovského kláštera

Socha je připomínkou existence původního Mariánského sloupu se sochou Immaculaty na Staroměstském náměstí, vztyčeného roku 1652 na památku úspěšné obrany Prahy proti švédským vojskům v roce 1648.

Kostel sv. Bartoloměje v Libčicích nad Vltavou

Barokní kostel byl postaven v letech 1763 - 1769. Velká přestavba jej čekala roku 1903, kdy byla zároveň přistavena i nová sakristie. Průčelí kostela je ukončeno trojúhelníkovým štítem a nad ním je vztyčena věž s cibulovou bání.

Tvrz Odolena Voda

Renesanční tvrz byla vystavěna v letech 1556 – 1563, na konci 16. století byly dostavěny nádvorní arkády. Během vlastnictví příslušníky lobkovického rodu byla tvrz využívána pouze jako užitková budova dvora.

Národní přírodní rezervace Větrušické rokle

Národní přírodní rezervace se nachází se v katastru Praha - východ a těsně navazuje na obec Větrušice. Rozsáhlý komplex strmých skal, skalních hřbítků a roklí i zalesněných svahů hostí pestrá společenstva suchých trávníků a skalních stepí.

Přírodní rezervace Máslovická stráň

Území tvoří zalesněný severní svah hluboko zaříznutého údolí Máslovického potoka v délce 2 km od skály nad Vltavou až po okraj obce Vodochody.

Baronský hřbitov Odolena Voda

Místo posledního odpočinku členů rodiny z Riesse-Stallburgu, jimž Velkostatek Odolena Voda-Panenské Břežany patřil od roku 1828 do konce 19. století.

Galerie SmetanaQ - unikátní spojení designu a historie

Nové centrum umění a designu bylo se nachází na pražském Smetanově nábřeží, na místě někdejší Galerie Zdeňka Sklenáře, kterou poničil výbuch plynu v sousedním domě a později se přestěhovala jinam.

Galerie Toyen na Žižkově

Galerie Toyen se zaměřuje na podporu umělecké scény Prahy 3. Nově zrekonstruované prostory jsou součástí Informačního centra Praha 3, jedná se o moderní multifunkční výstavní prostor, který propojuje uměleckou tvorbu napříč všemi žánry.

Armádní baroko v Konojedech: příběh zdevastovaného zámku, který se daří zachránit

Je to zvláštní jméno: Konojedy. První na mysli vytane, že se tu konzumovali ušlechtilí kopytníci ve velkém. Chyba lávky. Koně se tu pásli, jedli trávu. Toto místo daroval hrabě František Karel Swéerts-Špork žebravému řádu servitů, nejvroucnějších služebníků Panny Marie.