Okolí Prahy

Tipy na víkend: Na zvěřinového hody nebo řízkový festival

Třetí zářijový víkend se ponese především v duchu jídla a pití. A není to žádná nadsázka. S příchodem podzimu se konají především vinobraní a ochutnávky burčáků, na které můžete vyrazit třeba v Praze, Broumově, na Kunětické hoře a dalších místech. Pokud spíš než vínu holdujete dobré kuchyni, vyrazte na zvěřinové hody do Klokočné nebo řízkový festival v Malé Morávce.

Tipy na víkend: Na zvěřinové hody nebo řízkový festival

Třetí zářijový víkend se ponese především v duchu jídla a pití. A není to žádná nadsázka. S příchodem podzimu se konají především vinobraní a ochutnávky burčáků, na které můžete vyrazit třeba v Praze, Broumově, na Kunětické hoře a dalších místech. Pokud spíš než vínu holdujete dobré kuchyni, vyrazte na zvěřinové hody do Klokočné nebo řízkový festival v Malé Morávce.

Kostel sv. Mikuláše v Novém Kníně

Původně románský kostel z poslední čtvrtiny 12. století, údajně součást dvora pražských kněžen. Z románské stavby se zachovalo řádkové zdivo lodi – viditelné je na severní straně lodi, na jižní stěně je odkryt románský portál a okno.

Beer bike tour

Pokud máte rádi dobré, vychlazené pivo nebo lahev prosecca, vychutnejte si ho s přáteli při jízdě na neobyčejném kole v parku na Letné, kde jsou jedny z nejhezčích výhledů na Prahu.

Kostel sv. Maří Magdalény v Lázních Bohdaneč

Kostel sv. Maří Magdalény postavil počátkem 18. století stavitel František Jedlička podle návrhu architekta Tomáše Haffeneckera z Prahy. Kostel i jeho interiéry jsou barokní.

Zámek Konojedy

Jedná se o klášter upravený na zámek ve vesnici Konojedy u Úštěku. Servitský klášter založil František Karel Sweets-Špork před polovinou 18. století. Po zrušení kláštera v roce 1786 byly jeho budovy upraveny na šlechtický zámek. Součástí areálu zámku je kostel Nanebevzetí Panny Marie.

Chilli Point - nejpálivější místo v Praze

Restaurace a obchod s chilli nenechá chladným nikoho, komu alespoň trocha chilli koluje v žilách. Škála výrobků je opravdu rozmanitá – tapasy, oleje, paštiky, šípkové zavařeniny, medy, čokolády či sazenice chilli.

Pražská čokoláda - čokoláda s motivy Prahy

Česká rodinná firma s 11-ti letou tradicí se specializuje na výrobu originálních, luxusních čokoládových delikates v obalech s motivy Prahy. Specialitou je Český nugát z mandlí a medu, který v roce 2015 získal ocenění Great Taste.

Pražský Hlahol - klenot pražské secese

Dům se secesní štukovou dekorací stojí na vltavském nábřeží proti Mánesu a byl postaven v letech 1903 - 1905. Uvnitř se nachází koncertní hlavní sál s proskleným stropem a bustami sbormistrů zpěváckého spolku Hlahol.

Traubova vila ve Střešovicích

Vila továrníka Edmunda Trauba je ojedinělým příkladem německé moderny v Praze. Jejím základem je železobetonová konstrukce a zajímavý kamenný obklad. V současné době zde sídlí Velvyslanectví Maďarska.

Svatojiřský les na Nymbursku

Pojmenování oblasti je starodávné a označuje rozsáhlý lesní komplex ve Středních Čechách na Nymbursku v okolí Loučeně, který je navíc opředen pověstmi. Jedna z nich vypráví o klášteru sv. Jiří , který stál uprostřed těchto lesů při cestě vedoucí z Prahy do Jičína.

Dům kazatele - místo kde kázal mistr Jan Hus

Dům kazatele vznikl jako obytný objekt pro kazatele působícího při pražské Betlémské kapli a je dáván do souvislosti s osobností mistra Jana Husa, který v kapli kázal v letech 1402 – 1413.

Holešovický měšťanský pivovar

Pivovar zde byl postaven v roce 1895 a pivo pod názvem Měšťan vařil až do roku 1998. Areál pivovaru dnes slouží jako administrativní komplex.

Holešovický přístav

Holešovický přístav jako jediný pražský přístav propojoval lodní dopravu s železniční a silniční. Původní stavby v přístavišti jsou v secesním stylu a zjemňují strohé tovární Holešovice. Jedná se o významnou techickou památku.

Hrabalova zeď - vzpomínka na Bohumila Hrabala

Barevná koláž připomíná život a dílo jednoho z nejslavnějších českých spisovatelů Bohumila Hrabala. Autorkou díla je Tatiana Svatošová. Koláž najdete zdi objektu stanice metra Palmovka v ulici Na Hrázi.