Hory v oblasti Středočeský kraj

Pražské Ďáblice možná mají název od kněžek pohanské bohyně Lady

Teorie trochu krkolomná, ale jiné vysvětlení jména pražských Ďáblic jsem zatím nenašel. Z buližníkových skal vrchu Ládví, od ďáblické hvězdárny, je výhled na velkou část české kotliny. Oba Bezdězy, Středohoří, Krušné hory, přes Petřín i na Brdy.

Špína, kozí pach a hrst obilí k jídlu. Ve skanzenu Villa Nova poznáte život prapředků

Nalézt skanzen experimentální archeologie v Uhřínově v Orlických horách je úkol pro stopaře. Pokud nemáte dobrou navigaci, poznáte nádherný koutek pohraničních hor naprosto dokonale. Nejblíže je Rychnov nad Kněžnou či Kvasiny.

Šumava otevřela nové vyhlídky. Je z nich jedinečná podívaná

Exkluzivní výhledy na Trojmezí a na krajinu kolem horní Vltavy mají turisté z nově otevřených vyhlídkových míst u Českých Žlebů a na Plešném jezeře. Už od loňska stojí podobná vyhlídka na Černé hoře u Pramenů Vltavy, na jaře přibyla na Zelené hoře nedaleko Srní.

Kurzy přežití na horské chatě Ostrá v Beskydech

Na Horské chatě Ostrá pořádají členové Military Campu Adrian (bývalí i aktivní účastníci zahraničních vojenských misí na Balkáně a v Afganistánu), kurzy přežití a kurzy sebeobrany.

Tipy na víkend: Naboso po svazích Sněžky, na zvěřinové lahůdky do Klokočné

Ať už vám chutná pivo nebo víno, maso nebo zelenina, slané či sladké - rozličné gastronomické události uspokojí snad každého labužníka. Dobrodružnější povahy se místo mlsání a koštování vydají bosky na Sněžku nebo zkoumavě po stopách novodobé archeologie.

Rozhledna Skalka u Vyžlovky

Rozhledna Skalka u Vyžlovky nabízí výhled do širokého okolí z výšky 455 metrů nad mořem. Za dobré viditelnosti můžete spatřit Milešovku, Bukovou Horu, Sedlo, Ralsko, Ještěd, Sněžku nebo Velkou Deštnou s hřebeny Orlických hor, Kralický Sněžník nebo Praděd.

Vysoký vodopád - nejvyšší vodopád Jeseníků

Vysoký vodopád, který je považován za nejvyšší vodopád Jeseníků, leží na Studeném potoce asi 3 km severozápadně od vrcholu Pradědu, v nadmořské výšce 1007 metrů nad mořem. Nejkrásnější pohled na něj bývá na jaře, když má dostatek vody.

Šumavská Kvilda láká na pramen nejdelší české řeky

V nadmořské výšce 1172 metrů naleznete nejzazší pramen nejdelší české řeky Vltavy. Pohodlně se sem dostanete po modré turistické značce z obce Kvilda nebo po červené z Modravy.

Šumavská in-line stezka z Nové Pece do Stožce

Patnáctikilometrový úsek vedoucí nádhernou šumavskou přírodou podél Vltavy a železniční tratě nadchne každého milovníka in-line bruslí. Široká bezpečná trasa téměř bez automobilové dopravy má dobrý povrch a nesvítí na ní přímé slunce.

Vltavská cyklostezka - ze Šumavy k Mělníku

Nadregionální dálková trasa sleduje tok řeky Vltavy od pramene až po soutok s Labem. Linie je vedena z Kvildy na Vyšší Brod, Český Krumlov, České Budějovice, Týn nad Vltavou, Orlík nad Vltavou a Štěchovice do Prahy a dál přes Kralupy nad Vltavou do Mělníka.

Vyhlídka na Černé hoře u Pramenů Vltavy

Správa Národního parku a Chráněné krajinné oblasti Šumava otevřela vyhlídku na Černé hoře u Pramenů Vltavy. Turisté z ní uvidí lesy Národního parku Šumava, Národního parku Bavorský les a za hezkého počasí dokonce i Alpy.

Pět perel Šumavy

Šumava finišuje s přípravami na letní sezonu a nikdy nebyla turistům tak otevřená jako teď. Pro každého má něco: pro romantiky nocleh pod širým nebem, pro vodáky Vltavu, pro děti Vydrýska. Strážkyně parku Hana Picková představuje pět míst, která pro ni mají zvláštní kouzlo...

Rozhledna Háj u Šumperka

Rozhledna Háj u Šumperka je velmi krásná a znovu opravená rozhledna, ze které je nezapomenutelný výhled na Hanušovickou vrchovinu, Rychlebské hory, Šumperk, Hrubý Jeseník, Litovelské Pomoraví Orlické hory i Králický Sněžník.

Za tradicí šumavského skla do Lenory

Obec Lenora se nachází v údolí Teplé Vltavy na Šumavě asi 15 km jižně od města Vimperk. Vznikla v roce 1834 jako osada kolem nové sklářské huti. Tradici sklářského umění, které bylo známé po celé Evropě, připomíná expozice historického skla v místním sklářském muzeu.

Za tradicí šumavského skla do Lenory

Obec Lenora se nachází v údolí Teplé Vltavy na Šumavě asi 15 km jižně od města Vimperk. Vznikla v roce 1834 jako osada kolem nové sklářské huti. Tradici sklářského umění, které bylo známé po celé Evropě, připomíná expozice historického skla v místním sklářském muzeu.