Zima v oblasti Středočeský kraj

Zimní stadion v Poděbradech

Nový zimní stadion v Poděbradech byl dokončen v létě 2014, první bruslaři vjeli v srpnu téhož roku na led.

Bruslení na přehradě Mšeno

Oblíbené místo k bruslení je jablonecká přehrada Mšeno, která v zimě poskytuje útočiště svou zamrzlou plochou bruslařům.

Vltavská informační centra nespí, rok 2018 přinese rozšíření služeb

Vltavská informační centra, která jsou hlavními obslužnými místy pro turisty na plavební trase Stezky řeky Vltavy mezi Českými Budějovicemi, Hlubokou, Purkarcem, vodním dílem Hněvkovice, Týnem a Koloději nad Lužnicí, po své úspěšné loňské provozní premiéře rozhodně neusnula zimním spánkem.

Lyžařský areál Veselice ve Velharticích

Lyžařský areál Veselice ve Velharticích nabízí jednu sjezdovku lehké obtížnosti a vlek typu Poma.

Menhir a betonové křeslo u Mořinky

Třímetrový vápencový menhir byl na kopec nad středočeskou obcí Mořinka umístěn dne 31. prosince roku 1999 skupinou nadšenců, v čele s akademickým sochařem Petrem Váňou. Jedná se o pseudomenhir z kamene vysokého asi 3 metry a 5 tun těžkého.

Stálá výstava fotografií v Pražské bráně ve Velvarech

V jediné velvarské bráně pojmenované Pražská se nachází výstava fotografií Jindřicha Bišického s názvem Pět let války. Fotografie zachycují I. Světovou válku očima aktivního účastníka dění.

Cyklotrasa A1 – z Prahy na Karlštejn podél Berounky

Oblíbená trasa vede přímo z centra Prahy podél levého břehu Vltavy do Lahovic a následně okolo Berounky do Radotína, Černošic, Dobřichovic, Hlásné Třebáně a na Karlštejn. Nenáročná veskrze rovinatá trasa je vhodná pro cyklisty, a když je dostatek sněhu, lze se tudy projet i na běžkách.

Monínec je lyžařským rájem středních Čech

Sedmdesát kilometrů jižně od Prahy, v českém Meranu, se tyčí nad dvojměstím Sedlec-Prčice táhlý kopec Monínec. Vyznavači lyžování ho znají už řadu let, lyžuje se tu, i když jinde není po sněhu ani památky. Areál se stále modernizuje, najdete tu výborné zázemí pro sportování.

Zimní stadion Čáslav

Zimní stadion se nachází ve sportovním areálu Vodranty. Milovníci ledních radovánek zde naleznou plochu pro 60 bruslařů. Tribuna má kapacitu 420 diváků, k dispozici je 11 šaten, posilovna, občerstvení.

Bruslení na Padrťských rybnících

Padrťské rybníky v Brdech jsou oblíbeným cílem milovníků přírodního bruslení. V zimě, když jejich hladiny pokryje silná vrstva ledu, stává se rájem bruslařů zejména Hořejší Padrťský rybník.

Na běžkách po Hřebenech - brdská magistrála nedaleko Prahy

Brdské Hřebeny jsou severovýchodní částí Brdské vrchoviny. Když se povede zimní sezona a na Brdech je dost sněhu, je brdská magistrála tím nejlepším běžkovým terénem v sousedství Prahy. A začít se dá už třeba na Zbraslavi.

Středobrdská magistrála – na běžkách Brdami

Středobrdská magistrála, kterou udržuje během zimy několik místních nadšenců, začíná v Zaječově a končí u Příbrami. Základní varianta je dlouhá 23 kilometrů a vede přes Orlov, Obecnické sedlo, vrchol Velkého Toku, bývalou hájovnu Carvánka či vodní nádrž Palmovka.

Bikepark Monínec

V bikeparku Monínec, nedaleko města Sedlec-Prčice, najdete neuvěřitelně zábavné odbočky. V horní části tratě jsou pro vaše horská kola navíc zakopané klopené zatáčky přímo na sjezdovce a pár jednoduchých skoků. Hobby trať a flow trail je propojena s funline dráhou a tunelem.

Benešovský zámek otevře už o první březnové sobotě, zima nezima

Porušit úsloví, že zvyk je železná košile, se opět rozhodli na zámku v Benešově nad Ploučnicí. Vyplatilo se to loni, zkusí to i letos, 5. března. Ono to někdy naštve, venku je nádherně, plno lidí na výletech, ale objekty čekaly na oficiální dubnové zahájení sezóny. Benešov ne, takže se tam vydejte.

Čapkova Strž má své kouzlo i v bezsněžné zimě, přístupná je celoročně

Místo, kde Karel Čapek přijímal známé osobnosti a kde napsal Válku s mloky nebo Bílou nemoc, se díky iniciativě jeho ženy Olgy Scheinpflugové stalo roku 1963 památníkem tohoto literárního velikána. Nachází se v klidné lokalitě nad rybníkem Strž v obci Stará Huť, kde Čapek prožil poslední roky života.