Ústecký kraj

Velká Pravda skrytá v lesích poblíž tajemných kounovských řad

Kounovské balvanovité řady jsou fenoménem, který stále nedá spát odborníkům i vykladačům záhadologických teorii. Skryté v lese Džbánské pahorkatiny provokují fantazii. Skryté jsou i nedaleké mohutné rozvaliny hradu Pravda nad obcí Domoušice.

Minimuzeum Lovečkovice

Bývalá drážní budova na trati Velké Březno - Úštěk byla zachráněna před demolicí. Obec Lovečkovice ve spolupráci se Zubrnickou muzeální železnicí budovu zrekonstruovali a vytvořili zde Minimuzeum. K vidění je expozice Zubrnické muzeální železnice a muzeum obce. Dále je zde IC a prodej suvenýrů.

Na Litoměřicku mají novou rozhlednu. Otevře se na jaře

Již na jaře bude v Lovosicích na Litoměřicku zpřístupněna pro veřejnost nová rozhledna. V tomto případě jde ale spíše o vyhlídku, protože nebyla vybudována na vrchu s výhledem do širokého a dalekého okolí, ale přímo na břehu řeky Labe, na kopečku proti takzvanému Zámečku.

Ústí nad Labem málem přišlo o svou dominantu, restauraci s vyhlídkou na Větruši

Ústecká Větruše vypadá zdálky jako romantický zámeček. Na výšině, která se nazývala na počest císaře Ferdinanda I. Dobrotivého Ferdinandovou nad soutokem Bíliny s Labem stojí rozhledna s restaurací od rohu 1897. Otevřeli ji ten rok 17. října. Je dominantou města, ale málem o ni Ústečáci přišli.

Tipy na víkend: Na závody v lyžování, zabijačku nebo čokoládový festival

Aktivní program, gastronomické akce i výstavy. Druhý únorový víkend nabídne vyžití snad všem bez ohledu na preference. Sportovci mohou vyrazit na lyžařské závody na Lipno, do Jizerek nebo Krkonoš. Jedlíci si na své přijdou při zabijačce v Plzni nebo Čokoládovém festivalu v Teplicích.

Statek Zelený dub - ubytování, chov ovcí, výroba sýrů

Jsme místem pro klidnou dovolenou i pro dny plné zážitků. Nabízíme ubytování na krásném zrekonstruovaném jihočeském statku. Najdete u nás pohodu a klid na okraji malé jihočeské vesničky jménem Dubí Hora.

Thermalium v Lázních Teplice

V lázeňském domě Beethoven v Teplicích naleznete nové termální centrum. Minerální voda zabírá 450 metrů čtverečních. Vstup do lázní je bezbariérový a na hosty čekají různé atrakce.

Schichtova epopej – zapomenutý dar německých továrníků k 10. výročí republiky

Muzeum města Ústí nad Labem vystavuje ke 100 letům vzniku republiky a 170 letům Schichtových závodů část nyní téměř neznámé obrazové epopeje. Namalovat ji nechali němečtí továrníci z Ústí nad Labem, tehdy Aussig, Georg a Heinrich Schichtovi, majitelé světoznámé firmy Schicht, výrobce mýdel.

Kam o víkendu s dětmi: Navštivte dílny, ozdobte si perníčky, vyrobte si ozdoby

Advent je v plném proudu a předvánoční atmosféru a klid si můžete vychutnat s dětmi třeba na tvořivých dílnách. Budou se péct perníčky, vyrábět přáníčka nebo ozdoby. Adventní zvyky a tradice našich předků si budete moci připomenout třeba ve skanzenech Zubrnice či Veselý kopec, s obyčeji jiných zemí se seznámíte na zámku Karlova Koruna.

Neogotický kostel sv. Alžběty Uherské v Teplicích

Kostel sv. Alžběty Uhreské v Teplicích byl postaven v novogotickém stylu. Stavba začala v roce 1862 a byla dokončena o 25 let později. Vnitřek kostela je také v novogotickém slohu, nad hlavním oltářem je obraz zobrazující svatou Alžbětu Durynskou.

Kamenná kočka na vrchu Sovice u Litoměřic

Skalní útvar pojmenovaný příznačně Kočka najdete nedaleko silnice mezi Litoměřicemi a Žitenicemi. Modrá turistická značka vás dovede až na vrchol, kde vás překvapí pozoruhodně dokonalý rozhled.

Naučná stezka Kolem zámeckého rybníka v Lipové

Naučná stezka Kolem zámeckého rybníka se nachází v obci Lipová na Šluknovsku.

Zřícenina zámku Lipová

Zámek v Lipové na Šluknovsku je jednou z nejohroženějších kulturních památek české republiky.

Funkcionalistický výstavní pavilon v Lounech

Hlavní pavilon A výstaviště v Lounech byl postaven v roce 1931. V posledních letech prošel celkovou rekonstrukcí.

Nacistická podzemní továrna - sklad PHM u Jánské v Českém Švýcarsku

Podzemní továrna Rabštejn je soustava podzemních prostor vyhloubených v pískovcových skalách v okolí České Kamenice a Janské, které byly spolu s okolními povrchovými objekty za druhé světové války používány nacistickým Německem k válečné letecké výrobě.