Jihočeský kraj

Augustiniánský klášter a kostel Narození Panny Marie v Táboře

Barokní kostel Narození Panny Marie a původně augustiniánský kostel vybudovaný v 17. století byl postaven pro oporu protireformace.

Holečkovy sady v Táboře

Holečkovy sady byly založeny ve 30. letech 19. století a jsou významnou urbanistickou součástí historického jádra města Tábor.

Kostel sv. Filipa a Jakuba v Táboře

Kostel sv. Filipa a Jakuba v Táboře je nejstarší sakrální stavbou města. Je to původně kaple u hradu Kotnova, která je poprvé připomínána roku 1388.

Naučná stezka zdraví Třeboň - Hradeček

Naučná stezka zdraví je situována do těsné blízkosti Třeboně a je příjemnou procházkou krásnou krajinou, typickou pro Třeboňsko.

Zámek Stránecká Zhoř u Velkého Meziříčí

Jedná se o hodnotnou stavbu renesančního zámku z druhé poloviny 16. století, postavenou na místě původní gotické tvrze. Od roku 2001 je v rekonstrukci.

Kaplička sv. Eleonory s pramenem v Táboře

V lesoparku Pintovka se nachází kaplička Eleonora a studánka s radioaktivní vodou.

Táborský zdravotně naučný okruh

Táborský zdravotně naučný okruh byl poprvé vyznačen již v roce 1978 a původně byl pojat jako vycházková trasa se zdravotním aspektem. Od svého vzniku prošel několika změnami.

Granátová skála v Táboře

Na pravém břehu řeky Lužnice, naproti čelkovickému mostu, se nachází geologicky zajímavý přírodní útvar "Granátová skála". V hojném počtu se zde nalézají rudé granáty typu almandinu až do velikosti lískového oříšku.

Naučná stezka Po hrázi Vrbenských rybníků v Českých Budějovicích

Naučná stezka byla vybudována na území přírodní rezervace Vrbenské rybníky a také po oblíbené turistické lokalitě na okraji Českých Budějovic.

Tipy na víkend: Vyrazte na jarní závody, ochutnejte polévky z celého světa

Není pochyb o tom, že jaro už konečně dorazilo. Startuje proto celá řada sportovních akcí. Jsou to například běžecké seriály RunTour s první zastávkou v Českých Budějovicích nebo Běhej lesy, který bude zahájen v Lednicko-valtickém areálu. V Praze můžete vyrazit na tradiční jarní Polívkování, kde ochutnáte polévky z celého světa.

Běžecké trasy v Jižních Čechách – trasy pro letní běh

Jihočeská centrála cestovního ruchu připravila pro milovníky aktivní dovolené dvacet tras, které jsou vhodné pro letní dálkové běhání. Trasy vás zavedou na Třeboňsko, pod horu Kleť, na Písecko, Novohradsko, Lipensko, Českobudějovicko i do České Kanady.

Hřbitov U Všech svatých na Roudné

Na ploše 1,4 hektaru se v Plzni rozkládá areál hřbitova U Všech svatých, který se stal posledním místem odpočinku mnoha plzeňských osobností. Po rozsáhlých opravách se hřbitov opět otevřel veřejnosti. Podívat se sem můžete každou první středu v měsíci od 9 do 19 hodin, a to až do října.

Residence Muzeum vltavínů

Ubytování v centru Českého Krumlova - luxusně vybavené apartmány za cenu hotelového pokoje.

Největší knihovnu v Čechách skrývalo centrum humanismu v Řepici

Dnes těžko někdo uvěří, jak významnou roli sehrála Řepice, malá obec necelé tři kilometry od Strakonic, v renesančním období. Tehdejší držitel, mecenáš umění, kolem sebe sdružoval významné literáty a dal i podnět k sepsání Kroniky české. Milovníci dávných tajemství zde mohou pátrat po tajné chodbě.

Půvabná renesanční Třeboň se vylíhla z nepůvabné trhové osady Witingau

Třeboňský kapr je pojem, zrovna jako pivo Regent nebo léčebné slatinné lázně. Nebýt asijských šrámů na své renesanční kráse, byla by městem téměř rožmbersky dokonalým. Ale bohužel trhovci se nasoukali i do památkových zón. Petr Vok by zíral. Původně se osada jmenovala Wittingau – Vítkův luh.