Jihočeský kraj

Blatské muzeum ve Veselí nad Lužnicí - Weisův dům

Blatské muzeum ve Veselí nad Lužnicí je součástí Husitského muzea v Táboře. Ve veselském Weisově domě je instalována stálá expozice Z pokladů muzea představující uměleckohistorické sbírky z 16. - 19. století.

Kostel Povýšení sv. Kříže ve Veselí nad Lužnicí

Nejstarší část kostela je románská – portál na jižní straně, ale již jeho oblouk je gotický. Kostel pochází z roku 1259. Původní hřbitovní kaple Kalvárie, nazývaná též kaple Panny Marie a sv. Petra a Pavla, byla postavena nad hrobkou veselských kněží.

Bohumilická alej

Asi 6 km severně od města Vimperk v Jihočeském kraji se nachází Bohumilická alej. Její stromy lemují cestu vedoucí z Bohumilic do Bošic. Toto památné stromořadí je tvořené lípami srdčitými a velkolistými. Lip je celkem 76 a jejich věk je odhadován na 150 let.

Muzeum Volary - expozice v alpském domě

Volarské muzeum můžete navštívit v jednom z historických volarských roubených domů. Mezi stálé výstavní expozice patří "Pochod smrti", "Staré Volary ve fotografii" a "Zlatá stezka". Další výstavní expozicí s názvem "Dětský ráj" je dětský pokoj vyrobený ve 40. letech minulého století.

Víkend s dětmi na Šumavě

Přijeďte s dětmi na víkendový pobyt do Kašperských Hor na Šumavě! Nabízíme hlídání dětí, odpolední programy, výtvarné dílny ... Děti si užijí spoustu her a zábavy a rodiče mohou relaxovat - třeba v hotelovém wellness centru nebo na masáži.

Městské muzeum Týn nad Vltavou s expozicí vltavínů

Mezi jednu z hlavních expozic patří expozice vltavínů, která patří k největším u nás, je zde přes 1000 kusů. Ostatní expozice jsou věnovány loutkám, městu Týn nad Vltavou, vorařství či režiséru Alfrédu Radokovi. Muzeum sídlí v bývalém arcibiskupském zámku.

Kostel sv. Jakuba v Týně nad Vltavou

Kostel se nachází v centru města Týn nad Vltavou, na náměstí Míru. Původně byl zasvěcen sv. Christoforovi, ochránci brodů a cest, v roce 1569 došlo k jeho rozšíření a přesvěcení na sv. Jakuba.

Korábská vrchovina

Mezi Českým lesem a Šumavou se jakoby ve stínu větších pohoří krčí méně známá, ale o to přitažlivější Korábská vrchovina.

Kaple sv. Maří Magdaleny na kopci Bradlo

Evropskou zajímavostí města Kamenice nad Lipou je lesní hřbitov Bradlo s kaplí sv. Máří Magdaleny. Stavba byla vystavěna v roce 1348 Dobešem z Bechyně a představuje unikátní vazbu venkovského stavitelství na tzv. Karlovskou gotiku.

Rybník Kalich u Kamenice nad Lipou

Nedaleko od Kamenice nad Lipou leží rybník o rozloze asi 10 ha, v jehož okolí proběhla bitva mezi Menhartem z Hradce a Husity. Rybník nabízí příjemné koupání v krásné přírodě.

Písek – romantické město s bohatou a tajemnou historií

Malebné jihočeské město, jež si v letošním roce připomíná 770 let od první písemné zmínky, je skutečným historickým skvostem na řece Otavě - a postupně odhaluje svá tajemství.

Stráž nad Nežárkou - město známé díky pěvkyni Emě Destinnové

Stráž nad Nežárkou je jihočeské město, nacházající se přibližně v polovině cesty mezi Jindřichovým Hradcem a Třeboní. Město je spojeno s památkou slavné pěvkyně Emy Destinnové, která zakoupila zdejší zámek, a žila zde až do své smrti v roce 1930.

Blatské muzeum v Záluží s expozicí loutek

Malá vesnička u Soběslavi byla málem zapomenuta, ale díky památkovému ústavu v Táboře se opět stala jedním z nejnavštěvovanějších míst v regionu. Najdete zde obnovenou blatskou kovárnu s unikátní černou kuchyní a zároveň exozici loutek.

Přírodní rezervace Borkovická Blata

Přírodní rezervace Borkovická blata je chráněné území, které bylo vyhlášené z důvodu ochrany zachovalého fragmentu ekosystému ručně vytěženého rašeliniště přechodového pánevního typu s charakteristickou flórou a faunou. Rezervací prochází naučná stezka Blatská stezka.

Blatské muzeum v Soběslavi - Smrčkův a Rožmberský dům

Blatské muzeum v Soběslavi je součástí Husitského muzea v Táboře. V současné době jej můžete objevovat ve městě ve dvou renesančních budovách: ve Smrčkově domě a Rožmberském domě.