Tipy na výlety v oblasti Ústecký kraj

Půjčovna raftů v Děčíně

Pojďte si užít, proplutí Labským kaňonem, vezměte děti, přátelé, kamarády. Rádi vám zapůjčíme raft, kanoi či paddleboard a veškeré příslušenství.

Pohádkové muzeum Duchcov

Procházka pohádkovým příběhem vodníků, lidí, čertů i princezen do kterého jsou také aktivně vtaženi malí i velcí návštěvníci. Jak to v pohádce vypadá, když se v jeden den narodí malá hastrmanka, vodníček i ve mlýně malá Anička?

Lanový park Teplice

Přijďte do největšího lanového parku v Ústeckém kraji a užijte 3 různé trasy, více než 25 atrakcí a kavárnu s terasou. Všechny trasy jsou pro dospělé i děti; jedna z nich pro nejmenší již od 3 let.

Vodní dílo Jirkov - Jirkovská přehrada u Chomutova

Po téměř dvou letech trvajících opravách byla v dubnu 2019 zpřístupněna cesta na hráz k přehradě u Jirkova - oblíbené výletní a procházkové destinace místních i návštěvníků regionu.

Jirkovská přehrada bude po dvou letech opět přístupná

Státní podnik Povodí Ohře zpřístupní po dvou letech cestu na hráz k přehradě u Jirkova na Chomutovsku. Vodohospodáři ji museli v únoru 2017 uzavřít kvůli padajícím kamenům ze skály, která ji lemuje. Nyní je už masiv zabezpečený, a tak se od dubna turisté a cyklisté mohou opět vydat do oblíbeného Telšského údolí, kde se přehrada nachází.

Památník židovské synagogy v Teplicích

Památník v Lípové ulici připomíná vypálení největší synagogy v Československu dne 14. 3. 1939 místními nacisty. Synagoga byla postavena roku 1882 a patřila mezi jedinečné stavby města.

Přírodní rezervace Pístecký les u Budyně nad Ohří

Jedná se o nížinný úsek řeky Ohře nedaleko Břežan na Ohří, který byl v roce 2006 vyhlášený za přírodní rezervaci. Důvodem ochrany je komplex lužních lesů.

Velká Pravda skrytá v lesích poblíž tajemných kounovských řad

Kounovské balvanovité řady jsou fenoménem, který stále nedá spát odborníkům i vykladačům záhadologických teorii. Skryté v lese Džbánské pahorkatiny provokují fantazii. Skryté jsou i nedaleké mohutné rozvaliny hradu Pravda nad obcí Domoušice.

Minimuzeum Lovečkovice

Bývalá drážní budova na trati Velké Březno - Úštěk byla zachráněna před demolicí. Obec Lovečkovice ve spolupráci se Zubrnickou muzeální železnicí budovu zrekonstruovali a vytvořili zde Minimuzeum. K vidění je expozice Zubrnické muzeální železnice a muzeum obce. Dále je zde IC a prodej suvenýrů.

Na Litoměřicku mají novou rozhlednu. Otevře se na jaře

Již na jaře bude v Lovosicích na Litoměřicku zpřístupněna pro veřejnost nová rozhledna. V tomto případě jde ale spíše o vyhlídku, protože nebyla vybudována na vrchu s výhledem do širokého a dalekého okolí, ale přímo na břehu řeky Labe, na kopečku proti takzvanému Zámečku.

Ústí nad Labem málem přišlo o svou dominantu, restauraci s vyhlídkou na Větruši

Ústecká Větruše vypadá zdálky jako romantický zámeček. Na výšině, která se nazývala na počest císaře Ferdinanda I. Dobrotivého Ferdinandovou nad soutokem Bíliny s Labem stojí rozhledna s restaurací od rohu 1897. Otevřeli ji ten rok 17. října. Je dominantou města, ale málem o ni Ústečáci přišli.

Tipy na víkend: Na závody v lyžování, zabijačku nebo čokoládový festival

Aktivní program, gastronomické akce i výstavy. Druhý únorový víkend nabídne vyžití snad všem bez ohledu na preference. Sportovci mohou vyrazit na lyžařské závody na Lipno, do Jizerek nebo Krkonoš. Jedlíci si na své přijdou při zabijačce v Plzni nebo Čokoládovém festivalu v Teplicích.

Statek Zelený dub - ubytování, chov ovcí, výroba sýrů

Jsme místem pro klidnou dovolenou i pro dny plné zážitků. Nabízíme ubytování na krásném zrekonstruovaném jihočeském statku. Najdete u nás pohodu a klid na okraji malé jihočeské vesničky jménem Dubí Hora.

Thermalium v Lázních Teplice

V lázeňském domě Beethoven v Teplicích naleznete nové termální centrum. Minerální voda zabírá 450 metrů čtverečních. Vstup do lázní je bezbariérový a na hosty čekají různé atrakce.

Schichtova epopej – zapomenutý dar německých továrníků k 10. výročí republiky

Muzeum města Ústí nad Labem vystavuje ke 100 letům vzniku republiky a 170 letům Schichtových závodů část nyní téměř neznámé obrazové epopeje. Namalovat ji nechali němečtí továrníci z Ústí nad Labem, tehdy Aussig, Georg a Heinrich Schichtovi, majitelé světoznámé firmy Schicht, výrobce mýdel.