Kudy z nudy

www.kudyznudy.cz · 12082 článků

Pražská brána ve Vysokém Mýtě

Malebný pohled na město s vyhlídkou do širokého okolí můžete obdivovat ze 48 metrů vysokého ochozu Pražské brány, pozůstatku městského opevnění ze 13 stol. Dnešní podoba brány však pochází z roku 1883, kdy byla puristicky přestavěna podle návrhu architekta Schmoranze.

Sportovní areál Potůčky s krytým bazénem

Sportovní areál Potůčky nabízí svým návštěvníkům uvolnění a relaxaci. V areálu je k dispozici krytý bazén, pánská a dámská sauna, whirlpool, solárium a hřiště s umělým povrchem.

Barokní zámek Tachov

Barokní zámek v Tachově je v současnosti sídlem městského úřadu a základní umělecké školy. K vidění je sloupový vestibul s jednoramenným schodištěm a nahlédnout lze do prostoru bývalé hradní věže. Začátkem roku 2015 zde bude otevřena prohlídková trasa s exponáty, která připomene rod Windischgrätzů.

Sportovní klub Jiřice u Humpolce

Sportovní klub Jiřice nabízí široké sportovní i kulturní vyžití pro širokou veřejnost. Dále klub pořádá sportovní hry pro firmy, firemní soustředění a večírky.

Jezdecká škola Praha 7 na Císařském ostrově

Jezdecká škola Praha 7 poskytuje výuku jízdy na koních pro děti od 3 let i pro začínající dospělé. V rámci naší jezdecké školy pořádá i společenské akce pro děti, jako jsou např. Pravidelná "víkendová dopoledne s poníky" anebo "dětské hry".

Cocktail & music bar Nebe na Václavském náměstí

Music bar Nebe najdete v samém centru Prahy na Václavském náměstí. Dvoupatrové Nebe vám nabízí příjemné posezení, videoprojekci a v neposlední řadě i teplou kuchyni. Samozřejmostí jsou vynikající míchané drinky a kvalitní alkohol. Vyzkoušejte si pocit Nebe na zemi.

Krajská galerie výtvarného umění ve Zlíně

Krajská galerie výtvarného umění ve Zlíně se věnuje především českému a slovenskému výtvarnému umění a architektuře 19. až 21. století. Spravuje a dále buduje sbírku uměleckých děl, pořádá výstavy, vzdělávací programy a spektrum své činnosti doplňuje o akce propojující různé obory kultury.

G – galerie města Olomouce

Historický dům U Bílé růže na Dolním náměstí v Olomouci hostí G – galerii města Olomouce. Galerie je jedinou reprezentativní výstavní síní na území města, která systematicky prezentuje tvorbu umělců působících v Olomouci a regionu Střední Moravy.

Bertino údolí v Ústí nad Labem

Bertino údolí je romantické a přírodovědně zajímavé území téměř v centru města Ústí nad Labem, kterým protéká Stříbrnický potok. Bertino údolí bylo kdysi součástí samostatné obce Stříbrníky. Svůj název získala obec díky tomu, že se zde ve středověku kutalo stříbro.

Muzeum klavírů Petrof v Hradci Králové

V Muzeu klavírů továrny Petrof si prohlédnete zhruba dvacet nástrojů včetně nejstarších modelů pian a klavírů. Prohlídku muzea je zároveň možné spojit s exkurzí do výroby těchto hudebních nástrojů.

Viktorčin splav v Ratibořicích

Viktorčin splav je romantickým zákoutím, které se nachází přímo za Starým bělidlem. Místo připomíná dobovou atmosféru z doby dětství Boženy Němcové. Právě zde měla šílená Viktorka hodit své děťátko do řeky Úpy.

Zahrajte si Munzee v Hradci Králové

Památkový okruh historickým městem pro turistu 3. tisíciletí - projděte se svým chytrým telefonem historický okruh Hradce Králové a sbírejte Munzee.

Kurzy a cvičení Taiji v Praze

Zkuste si zacvičit Taiji - objevíte nové dimenze pohybu, naučíte se zdravotní i bojové aspekty tohoto krásného umění.

Srub Kašparáci v Janských Lázních

Schází vám pravá horská atmosféra u hotelů a penzionů? Srub Kašparáci v Janských lázní vás zaujme nejen svým vzhledem, ale i kvalitním ubytováním. Poloha dřevěného srubu je ideálním místem jak pro letní výlety, tak i pro milovníky lyžování.

Skimu apartmány Malá Úpa v Krkonoších

SKiMU Apartmány a SKiMU Sport Centrum jsou ubytovacím a sportovním zařízením v centru malebné obce Malá Úpa v panenské přírodě východních Krkonoš. Ve čtyř a šestilůžkových apartmánech se pohodlně ubytují páry, rodiny i větší skupiny.