Kudy z nudy v oblasti Ústecký kraj

Zobrazit všechny články o oblasti Ústecký kraj

Poutní kaple sv. Jana Křtitele v Deštné

Renesanční kostelík byl vystavěn nad Svatojánským pramenem počátkem 17. století. Průčelí kostelíka je označeno latinským nápisem "Benedicite Fontes Domino" (Blahořečte pramenu Páně) s chronogramem 1600.

Kostel sv. Ottona v Deštné

Jediný kostel v Čechách zasvěcený bamberskému biskupovi Ottonovi se nalézá v městečku Deštná na Jindřichohradecku. Byl postaven řádem německých rytířů již ve 13. století a z původního pozdně románského jádra se do dnešní doby dochoval portál a sloup u vítězného oblouku.

Kurzy pletení a háčkování v centru Brna

Celá řada tvořivých kurzů pořádaných v zajímavém prostředí vzorkové prodejny přírodních pletacích přízí a kolovratů a tkalcovských stavů Kromski vám rozšíří obzory na poli ručních prací.

Pomník Viktorie Židové v Červeném Kostelci

Na druhém červenokosteleckém hřbitově v bývalé zahradě kupce Vacka ponechán symbolický hrob Viktorky, postavy z Babičky Boženy Němcové, pravým jménem Viktorie Židové.

Dům kupce Augustina Hůlka v Červeném Kostelci

Na bývalém domku kupce Augustina Hůlka čp. 127 v ulici Boženy Němcové byla roku 1912 odhalena pamětní deska s nápisem: V tomto domě bydlela Božena Němcová od měsíce září 1837 do dubna 1838.

Hrob herce Martina Růžka v Červeném Kostelci

Na hřbitově v Červeném Kostelci s kaplí sv. Cyrila a Metoděje odpočívá známý herec, pan Martin Růžek.

Nový hřbitov s kaplí sv. Cyrila a Metoděje v Červeném Kostelci

Svojí polohou na vrcholku návrší Chrby nedaleko městského centra i úpravou s množstvím zeleně je kostelecký hřbitov volným pokračováním Smetanových sadů. Množství hrobů zdobí četné plastiky, reliéfy a sochařské práce.

Kostel sv. Jakuba Většího Červený Kostelec

Kostel sv. Jakuba Většího stojí na místě původního gotického kostela v letech. Byl postaven v 18. století podle plánů K. I. Dientzenhofera. Ten také navrhl dvě věže, realizována byla stavba pouze jedné.

Kostel Nanebevzetí Panny Marie v České Skalici

Barokní kostel Nanebevzetí Panny Marie v České Skalici je známý především jako místo svatby Boženy Němcové s Josefem Němcem (12. září 1837) a také její rodiče zde měli svatbu. Kostel je připomínán již v roce 1350, nynější podoba pochází z roku 1725.

Zřícenina hradu Rýzmburk u České Skalice

Nemnohé pozůstatky hradu Rýzmburka ze 13. století se ukrývají na skále nad Babiččiným údolím. Na konci 17. století byl kámen z hradu použit jako stavební materiál pro altán i pro Ratibořický zámek. Do dneška se dochovaly jen zbytky zdí, brána a historická sklepení.

Kostel sv. Jana Křtitele v Hlučíně

Kdy a kým byl tento kostel postaven, nám není známo. Patří však mezi nejstarší kostely v širokém okolí. Stavba byla několikrát přestavována v renesančním, barokním a pseudogotickém slohu.

Středověké hradby v Hlučíně

Poměrně rozsáhlé zbytky středověkého opevnění, z větší části postavené roku 1534 patří k nejstarším dochovaným památkám města. I když byly hradby v roce 1829 zbořeny, jsou jejich dochované zbytky dokladem renesanční fortifikace Hlučína.

Hospůdka u vody ve Vojkovicích nad Ohří

Zaparkujte svoji kánoi, auto, kolo či oře přímo u Hospůdky u vody a pochutnejte si na domácích specialitách. Užijte si příjemného posezení na břehu řeky Ohře, zaposlouchejte se do šumění vody a relaxujte s pohledem na utíkající řeku.

Trhy v Ředhošti

Ředhošť je částí obce Mšené–lázně v Severozápadních Čechách. Od března do prosince se zde konají tradiční nedělní trhy, které lákají návštěvníky ze všech koutů regionu. Najdete zde zvířata, výpěstky, zeleninu, textil, hračky i bleší trh, tedy především vše české.

Ostrov sv. Kiliána s pozůstatky kláštera sv. Jana Křtitele v Davli

Ostrov sv. Kiliána se nachází těsně před soutokem Vltavy a Sázavy v Davli, na říčním kilometru 81,8. Na jižní straně ostrova se ukrývají pozůstatky středověkého kláštera sv. Jana Křtitele zvaného Ostrovský klášter či klášter Ostrov.