Články na téma Zámky

Témata

Národní centrum divadla a tance Valtice v bývalé jízdárně valtického zámku

Rekonstrukcí zchátralého divadla, zimní jízdárny a zahradního domku v areálu valtického zámku vzniká Národní centrum divadla a tance, které bude poskytovat zázemí divadelním a tanečním souborům, ale také badatelům, které zajímají dějiny těchto umění. Otevření proběhne 25. června 2015.

Interiéry a skleníky zámku v Rájci nad Svitavou hýří (nejen) květy kamélií

Rekordní návštěvnost výstavy kamélií očekávají na zámku v Rájci nad Svitavou. Od jejího zahájení, tj. Od pátku 6. března ji navštívilo již pět tisíc návštěvníků. Pro srovnání - v loňském roce byla návštěvnost za celou dobu výstavy necelých šest tisíc lidí.

Návratem relikviáře svatého Maura začne v Bečově turistická sezóna

Relikviář svatého Maura, jedna z našich nejvzácnějších uměleckých památek, se po zápůjčce na mimořádně úspěšnou výstavu Hrady a zámky objevované a opěvované opět z Prahy vrátí do Bečova nad Teplou, kde byl před 30 lety znovuobjeven. Relikviáři bude věnována velká část letošní sezóny.

Lodě na řece - půjčovna obytných lodí na Vltavě a Baťově kanálu

Společnost Lodě na řece nabízí pronájem kajutových lodí a hausótů na Vltavě či Baťově kanálu. Vyzkoušejte si neobvyklou roli kapitána, poznejte malebné zátoky, hrad Zvíkov, zámek Orlík a další jedinečná místa v povodí Vltavy. Při delším zapůjčení můžete doplout až do Prahy nebo i dále po Labi.

Zámek Žleby se chystá na příliv návštěvníků

Zámek Žleby na Kutnohorsku se připravuje na novou návštěvnickou sezónu, která začne o Velikonocích. Pracovnice zámku už leští nápojové sklo v expozicích a čistí lavice v kapli. Rušno je i v zámeckém parku, kde začala rozsáhlá obnova. Dělníci kácejí některé stromy a likvidují náletové porosty.

Měl baron Kast na zámku v Mníšku pod Brdy domácí kino?

Zámek v Mníšku pod Brdy představuje návštěvníkům mnoho zajímavých předmětů, které zachycují technický pokrok moderního věku 19. a počátku 20. století. Většinu z nich lze spatřit při návštěvě soukromých pokojů posledních majitelů na druhém prohlídkovém okruhu zámku.

Hrubý Rohozec, empírový klenot Pojizeří, své komnaty otevře už v březnu

V pohodlné panské sídlo přeměnili Desfoursové rohozecký zámek nedaleko Turnova. Na vysoké skále nad Jizerou se skví empírový klenot. Prošel proměnou z gotického hradu Markvarticů na empírový zámek. Hrad údajně založil Havel, jenž se psal z Rohozce. K návštěvě turisty pozve Hrubý Rohozec už v březnu.

Valdštejnův Frýdlant dostal za generalissimovu likvidaci Matyáš Gallas

Pro zámek to byl dobrý kšeft, pro vévodu frýdlantského už méně. Valdštejnova hvězda pohasínala, donedávna jeden z nejmocnějších mužů byl smrtelně nemocný. Svému panovníkovi Ferdinandovi II. Již i nepohodlný. Do popředí se tlačili jiní, všichni chtěli ukousnout z tučné pobělohorské kořisti.

Lostrooms Exit room v reálném životě - úniková hra v Praze

Objevte zcela nový druh zábavy v Praze! Budete zamčeni v místnosti a budete mít jenom 60 minut na rozluštění kódů, hlavolamů a logických úloh. Pouze svou dokonalou týmovou spoluprací otevřete v požadovaném časovém limitu 60 minut i poslední zámek vedoucí z pokoje ven.

Clarion Grandhotel Zlatý Lev v Liberci

Clarion Grandhotel Zlatý Lev slouží svým hostům již od roku 1906, kdy jej u příležitosti česko-německé výstavy slavnostně uvedl do provozu rakousko-uherský císař František Josef I. Hotel je umístěn v parkové zóně města Liberce, v jeho historické části v sousedství libereckého zámku.

Gotický kostel sv. Mořice v Kroměříži

Kostel svatého Mořice v Kroměříži je jedna z největších gotických staveb České republiky. Kostel je sídlem kolegiátní kapituly u sv. Mořice v Kroměříži. Ze severu k němu přiléhá komplex Arcibiskupského gymnázia napojený Mlýnskou branou na Arcibiskupský zámek.

Brdskými lesy kolem skrýše výsadkářů

Pokud hledáte pěkný zimní výlet a nemáte to daleko do Brd, určitě se vydejte přes Brdskou vrchovinu, která tvoří pomyslnou hranici mezi Berounskem a Příbramskem. Nenáročný výšlap, který zvládnete i během krátké denní doby, zakončíte u otevřeného dobříšského zámku.

Brdskými lesy na stezku partyzánů

Pokud hledáte pěkný zimní výlet a nemáte to daleko do Brd, určitě se vydejte přes Brdskou vrchovinu, která tvoří pomyslnou hranici mezi Berounskem a Příbramskem. Nenáročný výšlap, který zvládnete i během krátké denní doby, zakončíte u otevřeného dobříšského zámku.

Zámek Rabštejn nad Střelou - dopřejte si romantickou svatbu

Zámek v Rabštejně na Střelou se pomalu otevírá veřejnosti. Po prvních rekonstrukcích, které mají objekt stavebně vrátit do stavu dle jednotlivých historických slohů (rok 2015), budou prostory sloužit ke svatebním obřadům.

Gotický kostel sv. Václava v Mikulově

Jednou z dominant a vzácných památek zámeckého vrchu je gotický trojlodní kostel sv. Václava s věží umístěnou na jižní straně presbytáře. Do jeho oratoře měla šlechta přístup přímo ze zámku.