Články na téma Zámky

Témata

Lostrooms Exit room v reálném životě - úniková hra v Praze

Objevte zcela nový druh zábavy v Praze! Budete zamčeni v místnosti a budete mít jenom 60 minut na rozluštění kódů, hlavolamů a logických úloh. Pouze svou dokonalou týmovou spoluprací otevřete v požadovaném časovém limitu 60 minut i poslední zámek vedoucí z pokoje ven.

Clarion Grandhotel Zlatý Lev v Liberci

Clarion Grandhotel Zlatý Lev slouží svým hostům již od roku 1906, kdy jej u příležitosti česko-německé výstavy slavnostně uvedl do provozu rakousko-uherský císař František Josef I. Hotel je umístěn v parkové zóně města Liberce, v jeho historické části v sousedství libereckého zámku.

Gotický kostel sv. Mořice v Kroměříži

Kostel svatého Mořice v Kroměříži je jedna z největších gotických staveb České republiky. Kostel je sídlem kolegiátní kapituly u sv. Mořice v Kroměříži. Ze severu k němu přiléhá komplex Arcibiskupského gymnázia napojený Mlýnskou branou na Arcibiskupský zámek.

Brdskými lesy kolem skrýše výsadkářů

Pokud hledáte pěkný zimní výlet a nemáte to daleko do Brd, určitě se vydejte přes Brdskou vrchovinu, která tvoří pomyslnou hranici mezi Berounskem a Příbramskem. Nenáročný výšlap, který zvládnete i během krátké denní doby, zakončíte u otevřeného dobříšského zámku.

Brdskými lesy na stezku partyzánů

Pokud hledáte pěkný zimní výlet a nemáte to daleko do Brd, určitě se vydejte přes Brdskou vrchovinu, která tvoří pomyslnou hranici mezi Berounskem a Příbramskem. Nenáročný výšlap, který zvládnete i během krátké denní doby, zakončíte u otevřeného dobříšského zámku.

Zámek Rabštejn nad Střelou - dopřejte si romantickou svatbu

Zámek v Rabštejně na Střelou se pomalu otevírá veřejnosti. Po prvních rekonstrukcích, které mají objekt stavebně vrátit do stavu dle jednotlivých historických slohů (rok 2015), budou prostory sloužit ke svatebním obřadům.

Gotický kostel sv. Václava v Mikulově

Jednou z dominant a vzácných památek zámeckého vrchu je gotický trojlodní kostel sv. Václava s věží umístěnou na jižní straně presbytáře. Do jeho oratoře měla šlechta přístup přímo ze zámku.

Zámek Valdštejnů v Litvínově se po rekonstrukci otevřel návštěvníkům

Největší rekonstrukce v novodobé historii zámku Valdštejnů v Litvínově na Mostecku skončila. Barokní stavbu po opravě si návštěvníci mohli poprvé prohlédnout v sobotu, kdy se konala vernisáž Srdceráj autorů Michala Cihláře a Veroniky Richterové.

Létala hraběnka Terezie Kastová z mníšeckého zámku v balónu?

Velkou novinkou sezóny 2015 na zámku v Mníšku pod Brdy jsou Prvorepublikové kostýmované prohlídky s vnučkou paní hraběnky Kastové. Co myslíte, létala hraběnka balónem? Bydlení nižší šlechty za první republiky je zajímavé a lákavé. Navštivte také reprezentativní salóny, je na co se dívat.

Zámek v Benešově nad Ploučnicí pro turisty otevře své brány už koncem února

Nečekají na oficiální zahájení turistické sezóny, v Benešově nad Ploučnicí otevírají zámek již 28. února. V rámci objektivity – na mnoha památkách to nejde, nejen kvůli zimní údržbě, ale hlavně s ohledem na sbírky.

Muzeum Vysočiny v Telči

Muzeum Vysočiny Jihlava sídlí ve třech historických budovách na Masarykově náměstí. Se svými pobočkami v Telči, Třešti a hradem Roštejnem je největším muzeem v kraji. Telčskou pobočku naleznete na Státním zámku v Telči. Expozice dokumentuje vývoj města v průběhu staletí.

Na Sychrově se chystají na tradiční masopust, letos s chutí čokolády

Že nemusí být masopust jen o pochoutkách z pašíka. Předvedou 21. února na tradiční akci na Sychrově. Rohanové, jimž zámek patřil, měli mlsnou „hubu”, možná by jim ale netradiční pochoutky také zachutnaly. Veselí začíná v 9 a končí v 16 hodin. Ale nebojte, zabijačkové pochoutky tu budou také.

Nejstarší český akt najdete na zámku v Pardubicích

Cudně zahalená je Fortuna volubilis – Štěstěna vrtkavá, bohyně stojící na vratké kouli symbolizující nejistý osud. Před téměř pěti sty lety si ji nechal namalovat na stěnu pokoje Vojtěch z Pernštejna. Štěstěna dává i bere.

Budyšínský rukopis na tři dny obohatí výstavu v Jízdárně Pražského hradu

Od pátku 30. ledna do neděle 1. února obohatí výstavu Hrady a zámky objevované a opěvované, která probíhá od prosince v Jízdárně Pražského hradu, unikátní exponát: Budyšínský rukopis, nejstarší dochovaná verze Kosmovy kroniky a jeden z nejvzácnějších a nejopatrovanějších pokladů české historie.

Zajímavosti mníšeckého zámku aneb Nejsou nůžky jako nůžky

Zámek Mníšek pod Brdy je otevřen i v zimě. Návštěvníkům nabízí prohlídky reprezentačních sálů i soukromých pokojů a o víkendech navíc kostýmovanou prohlídku jako návrat do první republiky. V místnostech je mnoho zajímavých předmětů, mezi které patří například kratiknot. K čemu byl potřeba?