Články na téma Zámky

Témata

Historický palmový skleník u zámku v Kopidlně

Zámek v Kopidlně na Jičínsku v Královéhradeckém kraji obklopuje anglický park, ve kterém kdysi stávala zimní zahrada, fíkovna a oranžérie. Zdejší skleníky jsou dnes technickou památkou, kterou můžete sami navštívit.

Noční prohlídky zámku Moravská Třebová představí mučírnu i alchymisty

Ve čtvrtek 30. dubna budou na zámku v Moravské Třebové po setmění probíhat prohlídky zámeckých okruhů Středověká mučírna a Alchymistická laboratoř mistra Bonaciny. Oba tyto okruhy jsou samy o sobě dost tajemné a v případě mučírny i strašidelné. Po setmění však jejich atmosféra získá na působivosti.

Zámek Jemniště - svatba, rodinná oslava nebo piknik v romantickém prostředí

Barokní zámek Jemniště byl vystavěn v roce 1720 – 1725, jeho současným majitelem je Jiří Sternberg, který se svou rodinou celoročně obývá levé křídlo zámku. Na Jemništi se konají romantické zásnuby, svatby, rodinné oslavy, podnikové akce, ale připravíme vám i piknik do zámeckého parku.

Zámek Slatiňany otevře návštěvníkům i místa běžně nepřístupná

Od roku 1984 je 18. duben Mezinárodním dnem památek a historických sídel. Oslavit jej můžete o nadcházejícím víkendu 18. a 19. dubna na zámku ve Slatiňanech, kde si pro milovníky hradů a zámků připravili nevšední zážitek.

Co má Letenský zámeček společného s pražským Hlavním nádražím

Uprostřed rušného hlavního města můžeme najít oázu klidu a pohody. Tou je pro mnohé Letenský zámeček s velkou zahradní restaurací a nádhernou vyhlídkou na historické centrum Prahy. Skrývají se zde ještě další zajímavosti o, kterých se moc neví.

Kam o víkendu s dětmi: Soutěžit do Hopsária nebo za medvědy na Točník

Zábavný víkend plný soutěží, pohybu a her čeká na vaši rodinu i tento týden. K dovádění láká Hopsárium v Českých Budějovicích, k poznání pak třeba Ptačí svět na Chvalském zámku a Svět techniky v Ostravě. Čas pro kreativitu zase nabízí expozice lega v Lanškrouně nebo Hry a klamy ve Starém Městě.

Zámek Růžkovy Lhotice – muzeum Podblanicka

Na zámku Růžkovy Lhotice si prohlédnete expozici věnovanou hudební tradici na Podblanicku. Zámek patřil v letech 1835-1844 rodičům Bedřicha Smetany a sám skladatel tu několik let pobýval. Zdejší expozice je věnovaná především počátkům Smetanovy tvorby.

Zámek Růžkovy Lhotice – muzeum Podblanicka

Na zámku Růžkovy Lhotice si prohlédnete expozici věnovanou hudební tradici na Podblanicku. Zámek patřil v letech 1835-1844 rodičům Bedřicha Smetany a sám skladatel tu několik let pobýval. Zdejší expozice je věnovaná především počátkům Smetanovy tvorby.

Zámek Slatiňany zpřístupnil turistům loveckou chodbu

Zámek ve Slatiňanech zpřístupnil návštěvníkům v nové sezoně, která začala v sobotu, loveckou chodbu. Vystaveny jsou v ní myslivecké trofeje a mnoho barokních grafik s loveckou tematikou, které chodbu v minulosti zdobily. Jejich autorem je německý rytec, malíř a kreslíř Johann Elias Ridinger.

Stovky vajec - i pštrosích a křepelčích - zdobí interiéry zámku v Jindřichově Hradci

Splašená vejce zpestří prohlídku zámku všem návštěvníkům v čase velikonočním (výstava trvá do 12. dubna). Okolo 800 pštrosích, husích, kachních, slepičích i křepelčích vajec ve zlaté, černé, modré a červené barvě, visí z lustrů, sypou se po nábytku a i na jiných místech zdobí zámecké interiéry.

Zámek Jílové u Děčína

Město Jílové se nalézá v Ústeckém kraji, nedaleko měst Děčína, Ústí nad Labem a Teplic. Na místě původní tvrze byl ve 14. stol. Vystavěn vodní hrad, který byl přestavěn na renesanční zámek. V současné době je zrekonstruováno přízemí a 1. patro, nově byly zpřístupněny renesanční sklepy.

Poslouchali na zámku při koupeli rádio? V Mníšku pod Brdy už před sto lety

V soukromém apartmá mníšeckého zámku mohou návštěvníci v rámci prohlídky druhého okruhu spatřit zajímavé obývací koupelny, kterými bychom nepohrdli ani dnes. Vana, sprcha, teplá voda, rádio, co víc si přát. Kromě soukromých pokojů lze navštívit i honosné reprezentační místnosti na trase první.

Hrádek u Nechanic, kus Anglie zasazený do Čech, je rájem filmařů

Romantický zámek Harrachů postavený ve stylu anglické windsdorské novogotiky v letech 1841 až 1857 táhne k sobě filmaře jako brtníka med. Hrabata nemohla tušit, že z jejich východočeského sídla budou mít štáby filmařů celého světa nesmírnou radost.

Duchcovský zámek zahájí sezónu karnevalem

Brány duchcovského zámku, pevně spjatého s Giacomem Casanovou, se znovu otevřou o posledním březnovém víkendu. Zahájení sezóny se letos ponese v duchu benátského karnevalu. Valdštejnský sál, jenž byl centrem aristokratické zábavy, se promění v rej masek. Oznámil to kastelán Marian Hochel.

Slavkovský zámek vystavuje historické počítače od Applu

Na zámku ve Slavkově u Brna ve čtvrtek začala výstava historických počítačů a dalších produktů firmy Apple. Návštěvníci uvidí sbírku exponátů od roku 1983 až po současnost, uvedl Pavel Maleček, který se s otcem Bedřichem věnuje v evropském měřítku ojedinělé sbírce zhruba 15 let.