Středočeský kraj

Žlebský vodopád u Hanušovic

Hlavní vodopád má výšku 5 metrů a stéká po stěně skalní pukliny. Nad ním je ještě nevýrazný, 2 metry vysoký stupeň, který zvyšuje celkový dojem z vodopádu.

Vltavská informační centra nespí, rok 2018 přinese rozšíření služeb

Vltavská informační centra, která jsou hlavními obslužnými místy pro turisty na plavební trase Stezky řeky Vltavy mezi Českými Budějovicemi, Hlubokou, Purkarcem, vodním dílem Hněvkovice, Týnem a Koloději nad Lužnicí, po své úspěšné loňské provozní premiéře rozhodně neusnula zimním spánkem.

Zřícenina kaple Povýšení sv. Kříže u Bříství

Barokní Kaple Povýšení sv. Kříže byla postavena roku 1714 na vrcholu Břístecké hůry, která se nachází v bezprostřední blízkosti dálnice D11 Praha - Hradec Králové u exitu 18 Bříství.

Parostrojní muzeum a zahradní železnice Skalsko

Jedná se o veřejně přístupnou soukromou zahradní železnici budovanou od roku 2007.

Podvicmanovský mlýn v Českém ráji

Vodní mlýn je roubená stavba s kompletním zachovalým mlecím zařízením z přelomu 19. a 20. století. Nachází se v hlubokém údolí mezi obcemi Vicmanov a Strážiště v Mnichovohradišťsku. Od roku 1965 je chráněn jako kulturní památka České republiky.

Skalní stůl na Kokořínsku

Skalní stůl se nachází v lese mezi obcemi Jestřebice a Dobřeň na Kokořínsku.

Rostoucí lodní provoz dává zelenou projektu Stezka řeky Vltavy

Po více než šedesáti letech se letos na Vltavu pod Českými Budějovicemi vrátila lodní doprava. Ta představuje nové možnosti významného rozšíření turistické nabídky celého regionu. Po otevření plavební komory v Hněvkovicích se provoz na říční trase Stezky Vltavy rychle rozšířil.

Tipy na víkend: Zaběhejte si na silvestra, pokochejte se novoročním ohňostrojem

Poslední den roku nemusíte strávit jen doma u televize nebo v baru. Sportovně ho strávíte na silvestrovském běhu v Praze nebo v Chebu. Světelné efekty novoročního ohňostroje si můžete užít třeba ve středočeských Benátkách nad Jizerou či v Olomouci.

Unikátní Vidimské lávky na Kokořínsku

Lávky byly vybudovány při tvorbě zámeckého horského parku nedaleko obce Vidim.

Historický vodojem Vidim

Vodojem stojící na místě, kde byl roku 1902 realizován hlubinný vrt 212 metrů. Dnes už nefunkční a přeměněno na luxusní obytný dům.

Zámek Vidim

Zámek byl postaven v polovině 18. století rodem Sweerts-Šporků. Na konci 19. století prošel velkou přestavbou, při které získal dnešní pseudobarokní podobu. V zámku se dnes nachází domov seniorů.

Dubské skály na Českolipsku

Dubské skály je pojmenování pro oblasti pískovcových skal na Kokořínsku, které patří k České křídové pánvi.

Dům zaniklých řemesel Vidim

Venkovský dům se nachází v chráněné krajinné oblasti Kokořínsko v obci Dolní Vidim. V současné době je využívám Ekocentrem Konilec.

Přírodní rezervace Kostelecké bory

Rozsáhlá pískovcová chráněná oblast se rozkládá kolem vrcholu Kostelec v severní části Chráněné krajinné oblasti Kokořínsko - Máchův kraj.

Kutnohorský Dačického dům je opět městskou chloubou

Mnoho let byl dům Mikuláše Daczického z Heslowa, jak se tento renesanční bouřlivák správně píše, strašidlem Kutné Hory. Město se pyšní tím, že je zapsáno na seznamu UNESCO, ale podivná symbióza architektonických skvostů s kasiny a asijskými restauracemi mu moc nesvědčí.