Články na téma Tipy na výlet

Na Lipně a Orlíku začala plavební sezóna

Na jihu Čech začala plavební sezóna, i když lodní doprava zatím funguje jen v předsezónním režimu. Turisté se ale už teď mohou vydat na okružní jízdy po hladině Lipna, po Orlické přehradě na trase Orlík–Zvíkov pouze mimo pracovní dny.

MysteryRoom - týmová hra v Brně

Indicie, hádanky, rébusy, k tomu hezké dobové rekvizity a specialní efekty na dotvoření atmosféry - to všechno tě čeká v MysteryRoom.

Z hošťálkovické rozhledny je vidět část Ostravy, ale i Lysá hora v Beskydech

Nenápadná, osm metrů vysoká rozhledna, postavená v roce 2011, stojí v jižní části obce Hošťálkovice, která je jedním z 23 městských obvodů velké Ostravy.

Motýlárium Votice – první otevřené motýlárium v Česku

Ve Voticích na Benešovsku vzniká první otevřené motýlárium v Česku. Ojedinělý projekt Ochrany fauny ČR proměňuje staré skleníky v motýlárium, které budou obývat druhy motýlů typické pro českou přírodu. Fungovat začne v létě 2016.

Socha sv. Jana Nepomuckého u Radostína

Kamenná nika s barokní sochou sv. Jana Nepomuckého v okrese Havlíčkův Brod se nachází v polích jihovýchodně za obcí Radostín na mírném návrší mezi dvojicí vzrostlých lip, u dnes již zaniklé cesty.

Dům Nathana Meissnera v Třešti

Bývalý nadační dům Nathana Meissnera v Třešti se nachází na západní straně Nádražní ulice ve směru na Batelov. Stojí na jedné z hlavních průjezdních ulic města, která je navíc historickou součástí specifické zástavby bývalé třešťské židovské čtvrti.

Park Rochus v Uherském Hradišti

Přírodní a kulturně-historický areál Park Rochus spolu s územím přilehlých vinohradů již nyní nabízí občanům i návštěvníkům města značený vyhlídkový turistický okruh, možnosti procházek, rodinných výletů i prohlídku s našimi průvodci. Nově otevřeno od 1.5.2016.

Zámecký dvůr Černousy

Ve zrekonstruovaném historickém areálu naleznete penzion s restaurací a terasou, krytou jízdárnu, dětské hřiště, parkoviště pro osobní automobily či karavany a ustájení koní se zázemím. Nabízíme možnost pořádání večírků, svateb, narozeninových oslav, dětských táborů a dalších společenských událostí.

Legendární pochod Praha–Prčice vstupuje do 51. ročníku

V Česku asi neexistuje slavnější dálkový pochod než ten z Prahy do Prčice. Podle jeho organizátorů se jedná o nejmasovější akci svého druhu s nejdelší nepřerušenou tradicí. Historie pochodu je dlouhá půlstoletí, poprvé se turisté na trať vydali 17. dubna 1966. Bylo jich tehdy skoro pět stovek a v malebné středočeské krajině na ně čekala vzdálenost dlouhá 100 000 loktů českých, tedy zhruba 60 kilometrů. Letošní pochod se uskuteční 21. května.

Přírodní park Jistebnická vrchovina alias Čertova hrbatina

Mezi Jistebnicí a Sedlcem – Prčice se nachází malebná oblast členité kopcovité krajiny s pestrou mozaikou polí, luk a lesíků, s množstvím vodních ploch a menších toků. Odborně se nazývá Jistebnická vrchovina, ale místní jí neřeknou jinak než Čertova hrbatina.

Památník bitvy u Kolína nedaleko Křečhoře

Památník, zhotovený v roce 1898 dle návrhu V. Weinzettela, připomíná krvavou bitvu v roce 1757, v níž zvítězilo rakouské vojsko nad pruskou armádou vedenou králem Bedřichem II. Za tzv. Sedmileté války (1756-1763).

Jičínský zámek na Valdštejnově náměstí

Jičínský zámek je největší budovou na Valdštejnově náměstí a je jednou z dominant městské památkové rezervace. Stojí v rohu náměstí, má 12 arkádových pilířů a průčelí ukončují původní nárožní arkýře. Sídlí v něm Regionální muzeum, galerie a základní umělecká škola.

Tipy na víkend: Ochutnejte Olomoucký tvarůžkový festival, zaběhejte si s profíky

Druhý dubnový víkend naláká ven sportovce, výletníky i gurmány. Zahájí také sezónu na mnoha památkách a odemkne řeky pro vodáky.

Unikátní Jezeří: zámek s nejbizarnějším okolím na světě. Visí nad bezednou jámou

Naprosto unikátní barokní zámek na svahu Krušných hor, utopený v zeleni trčí nad bezednou jámou hnědouhelného dolu. Při průjezdu z terénu není běs zmaru tak patrný, nejhorší je pohled z ptačí perspektivy. To se vám chce brečet. Takovou hrůzu na světě nenajdete. Jáma ho měla pohltit, šlo o uhlí.