Články na téma Muzea

Brno se turistům představí novou chrámovou trasou

Brněnskou sakrální historii i současnost představuje projekt Brno a jeho chrámy, pořádaný Turistickým a informačním centrem (TIC) Brno ve spolupráci s Biskupstvím brněnským, křesťanskými farnostmi v Brně, Židovskou obcí Brno a brněnskou pobočkou Židovského muzea v Praze.

Společná vstupenka do kolínských památek

Chcete poznat všechny kolínské památky důkladně, v klidu a za zvýhodněnou cenu? Pak je pro vás ideální společná vstupenka do devíti kolínských objektů, kterou pro místní i návštěvníky připravilo město Kolín a Regionální muzeum v Kolíně.

Kam na výlet v západních Čechách? Možností je spousta, stačí si vybrat

Západní část naší republiky nabízí velké množství aktivit pro jednotlivce i rodiny s dětmi. Přírodní památky, lázeňská města a jejich léčivé prameny, muzea. Sami si můžete zvolit aktivitu, která vám bude vyhovovat nejvíce. V Karlovarském kraji se nachází známý lázeňský trojúhelník, který tvoří Karlovy Vary, Františkovy Lázně a Mariánské Lázně.

Do Zubrnic za lidovou architekturou i na malé nádraží s historickými vozy

Severočeská obec Zubrnice nedaleko krajského města Ústí nad Labem je známá svým muzeem v přírodě, v roce 1988 tu byl přes počáteční nesouhlas otevřen nejmladší skanzen v Čechách.

Museum+ v Ostravě

Nové státní muzeum sídlící v Ostravě, jehož cílem je zachránit vysoké pece 4 a 6 v bývalých Vítkovických železárnách.

Muzeum Tesla

Muzeum výrobků národního podniku Tesla a dalších československých výrobců elektroniky a elektrotechniky v Třešti.

Augmentační sklad – malé muzeum vojenské historie v Dobřanech

V bývalé maštali u dobřanského náměstí se nachází malé soukromé vojenské muzeum pojmenované Augmentační sklad. Mapuje vojenskou historii města od dob rakouské monarchie až po nedávnou minulost.

Muzeum železnice Břeclav

Expozice poukazující na vliv železnice při formování města Břeclavi.

Kam na výlet v Brně a okolí? Hrady, muzea, jeskyně, procházky a další tipy

Druhé největší město republiky a jeho okolí nabízí nespočet možností, kam vyrazit o víkendu s rodinou či kamarády, ale i třeba na procházku se psem. Z našich tipů na zajímavé výlety, které si užijete za každého počasí, si každý vybere to své – ať už to budou městské památky, muzea, hrady a zámky, rozhledny, koupaliště a zoo nebo procházky v přírodě v okolí Brna či přímo v chráněném Moravském krasu.

Špilberk ukazuje dosud neznámá místa

Muzeum města Brna otevřelo v dubnu nový prohlídkový okruh, který je zaměřený na dějiny dominanty města Brna, hradu Špilberku. Návštěvníci mají nově možnost zavítat na místa, která byla dosud nepřístupná.

Granátová souprava životní lásky básníka Goetha je tahákem expozice v Muzeu Most

Zrovna jako často narazíme na pamětní desky s nápisem, že se tu zastavil na svých toulkách básník Karel Hynek Mácha, stejně tak se setkáme hlavně v západních Čechách s místy, kde pobýval německý básník, dramatik, politik a přírodovědec Johann Wolfgang Goethe (1749 až 1832), od roku 1782 užívající predikát von Goethe.

Muzeum v Hlučíně spouští virtuální realitu

Zcela nové lákadlo, které má přispět k probuzení zájmu o historii zejména u mladých lidí, připravuje Muzeum Hlučínska v Hlučíně. Stálá expozice se již brzy rozšíří o možnost vyzkoušet si takzvanou virtuální realitu, která patří ve světě k nejmodernějším trendům muzejnictví.

Při chomutovském masakru řádily husitské ženy jako smyslů zbavené

Největší masakr civilního obyvatelstva na našem území se odehrál 16. března 1421 v silně katolickém Chomutově. Husitská vojska pod Žižkovým vedením povraždila veškeré obyvatelstvo podkrušnohorského města. Na vraždění se nemalou měrou podílely „boží bojovnice“. Této události je věnována výstava Chomutov mezi křížem a kalichem v místním Oblastním muzeu.

Nejvyšší purkrabí Pražského hradu

Renesanční palác v areálu Pražského hradu stojí na místě románského a gotického domu. Přestavěn byl po roce 1555 G. Venturou a v 90. letech 16. století U. Aostalisem. Ve 20. století zde sídlil Dům československých dětí, dnes je zde Muzeum hraček, muzeum fotografie, kavárna a kinosál.

Nejvyšší purkrabství Pražského hradu

Renesanční palác v areálu Pražského hradu stojí na místě románského a gotického domu. Přestavěn byl po roce 1555 G. Venturou a v 90. letech 16. století U. Aostalisem. Ve 20. století zde sídlil Dům československých dětí, dnes je zde Muzeum hraček, muzeum fotografie, kavárna a kinosál.