Články na téma Tipy na výlet

Město, kde byl zavražděn sv. Václav, nabízí setkání s historickými skvosty

Vyhlášené koupaliště Lhota u Brandýsa nad Labem-Staré Boleslavi láká v letních dnech ke koupání. Za návštěvu ovšem stojí i staroboleslavská část zmíněného „dvojměsta” - kdo Starou Boleslav nezná, bude určitě překvapen, s kolika historickými skvosty se zde setká.

Technické památky na Ostravsku i letos nabídnou Fajne léto

Už druhým rokem nabídnou technické památky na území Moravskoslezského kraje akci nazvanou Fajne léto. Během šesti letních víkendů v srpnu a v první polovině září se návštěvníci dvanácti míst, zařazených do tzv. Techno trasy, mohou těšit nejenom na prohlídky památek, ale také na bohatý kulturní a zábavný program.

Ranč Zálesná Zhoř

Ranč Zálesná hora se věnuje chovu koní plemene Quarter Horse a Paint Horse a nabízí ustájení pro koně všech plemen, svezení a výcvik dětí na ponících či vodění dětí na koni.

Vysočina Arena – místo konání světových závodů v běhu na lyžích a biatlonu

Areál Vysočina Arena v Novém Městě na Moravě je známý nejen na poli běžeckého lyžování, ale také biatlonu a MTB. V areálu u hotelu Ski se každoročně konají nejvýznamnější světové závody v běhu na lyžích a biatlonu.

Naučná stezka bioplynovou stanicí v Bořeticích

Stezka areálem bioplynové stanice v Bořeticích, která se věnuje problematice provozu bioplynových stanic v rámci výroby energií z obnovitelných zdrojů, je první svého druhu v ČR.

Na hrad Točník se díky sbírce vrátí medvědi

Dvojice medvědů Agáta a Martin, s nimiž režisér Václav Chaloupek natáčí nové medvědí příběhy, se nejspíš v říjnu zabydlí na hradě Točník nedaleko Berouna. V tomto týdnu správci hradu snad definitivně dojednali potřebná povolení a v nejbližších dnech začnou stavební úpravy a zvětšování hradního medvědína.

Prázdninové neděle s dravci čekají návštěvníky na dobříšském zámku

V průběhu července a srpna bude na zámku Dobříš poslední den v týdnu patřit sokolnickým ukázkám. Zájemci se dostanou do bezprostřední blízkosti okřídlených dravců.

Kam o víkendu s dětmi: Na výstavu cirkusových kostýmů či do zoo bez placení

Odměňování školáků za dobrý prospěch pokračuje i v průběhu prvního prázdninového víkendu. S pěkným vysvědčením se tak mohou dostat zadarmo třeba do zoo. Velké množství atraktivních aktivit ale nabízejí také zámecké a hradní areály po celé České republice.

Muzeum Malá Morava

V malém muzeum v obci Malá Morava se nachází v budově bývalé školy expozice místní historie spolu s ukázkou staré školní třídy.

Zámecká věž ve Slatiňanech

Jednou z prohlídkových tras Státního zámku Slatiňany je od konce června 2013 velká zámecká věž. Vyhlídkový ochoz věže je přístupný s průvodcem v otevíracích hodinách zámku pouze za nedeštivého počasí.

Šumavské tipy na prodloužený víkend

Slavnosti topinek, škola šermu, zápolení siláků, taneční vystoupení v kostele, žehnání zvonu na Santosu, zpracování a odlévání bronzu, prohlídka opevnění z roku 1937 a na mnoho dalších akcí budou moci zavítat návštěvníci Šumavy a Pošumaví.

Kostel sv. Jakuba Většího v Ruprechticích

Kostel sv. Jakuba Většího stojí na místě původního dřevěného kostelíka, který je poprvé připomínán k roku 1386. Kostel se nachází na návrší v severní části obce Ruprechtice na Broumovsku uprostřed hřbitova.

Chalupa Na Vyšehradě u Michalova na Šumavě

Zrekonstruovaná roubenka v blízkosti lesa, ve stráni nad vsí Michalov nabízí úžasný výhled do kraje. Chalupa je vhodná především pro klidnou, oddychovou dovolenou. Cyklostezky v létě, běžecké trasy v zimě a turistické cesty v okolí jsou ideální i pro dovolenou strávenou aktivně.

Rodinná chalupa U Jeníčka v Hodkovicích u Trutnova

Ubytování v rodinné chalupě U Jeníčka v klidném prostředí Jestřebích hor v obci Hodkovice u Trutnova, poblíž Adršpašsko-teplických skal.

Rozhledna Vojtěchov u Hlinska

Nedaleko Hlinska, u odbočky na malou obec Vojtěchov, se nachází rozhledna, která je veřejnosti otevřena od roku 2010. Zvláštností rozhledny, jejíž plán vyhotovil projektant Milan Chvojka, je žulový kámen tvořící obklad spodní části stavby.