Články na téma Zima

Úniková hra Dědečkův pokoj

Také se občas ptáte co dělat v Ostravě? Hledáte zážitek pro dva nebo se chcete pobavit s rodinou, kamarády či kolegy z práce? Úniková hra je výborná volba.

Přívoz Máslovice - Libčice nad Vltavou

Z Libčic nad Vltavou do Máslovic se nejrychleji dostanete přívozem. Ten je jedním z nejstarších v Čechách. Zažil už krále Ferdinanda I. A bez újmy přežil všechna následující politická zřízení. Jezdí celý rok a nezastaví ho ani zimní mrazy.

FotbalPark Nebeská Rybná - fotbalgolf v Orlických horách

Certifikované hřiště Fotbal park Nebeská Rybná se nachází v blízkosti Rokytnice v Orlických horách a zimního střediska Říčky v Orlických horách. Fotbal park leží v nadmořské výšce 560 m.n.m. A rozkládá se na výměře cca.2,5 ha. Je tvořen 18 jamkami s přírodních materiálů.

Slavonické podzemí nepřeje urostlým, v jeho chodbách mohou i uvíznout

Jihočeské Slavonice jsou právem městskou památkovou rezervací, renesanční domy na protáhlém náměstí jsou zčásti bohatě vyzdobeny freskami a sgrafity. Některé mají i klenuté průjezdy či podloubí, město je častým cílem výletu do České Kanady, jak se jihočeská oblast pro tuhé zimy nazývá.

Lanovka v Areálu Kouty

První šestisedačková lanovka v České republice vás odveze na vrchol sjezdovky Medvědí. Lanovka je dlouhá 2 km, spodní stanice se nachází ve výšce 588 m n. M a vrchol Medvědího je ve výši 1095 m n. M.

Bikepark Monínec

V bikeparku Monínec, nedaleko města Sedlec-Prčice, najdete neuvěřitelně zábavné odbočky. V horní části tratě jsou pro vaše horská kola navíc zakopané klopené zatáčky přímo na sjezdovce a pár jednoduchých skoků. Hobby trať a flow trail je propojena s funline dráhou a tunelem.

Další prostory zámku Telč se mají zpřístupnit veřejnosti

Národní památkový ústav (NPÚ) připravuje velký projekt obnovy zámku Telč, který umožní otevřít návštěvníkům jeho další část, jako je někdejší sýpka a pivovar. Památkáři by na tomto zámku rovněž chtěli otevřít zimní prohlídkovou trasu. Na zahájení turistické sezóny v Telči to řekla generální ředitelka NPÚ Naděžda Goryczková. Nabídka pro turisty se na této památce zlepší už letos, kdy k dosavadním prohlídkovým trasám přibude od 1. června trasa věnovaná zámeckému podzemí.

Lyžaře čeká na českých horách nejspíš poslední víkend sezóny

Skalní příznivci sjezdového lyžování budou mít tento víkend většinou poslední šanci vyrazit na hory. Otevřeny zůstávají v omezeném provozu velké areály v Krkonoších, Jeseníkách a Krušných horách. Ve výše položených místech jsou i stopy pro běžkaře. Velká část zimních středisek ukončila sezónu o prodlouženém velikonočním víkendu na konci března, hodně lidí už místo na lyže vyrazilo na kola či pěší túry.

Pohádkové Poodří v zimě nespí

Turistická oblast Poodří – Moravské Kravařsko má od loňského léta nové lákadlo. Deset skřítků se tam zabydlelo v deseti objektech po celém regionu. Někteří skřítci obývající Pohádkové Poodří se sice uložili k zimnímu spánku, jiní však na návštěvníky ve svých domečcích čekají i v zimním období.

Stavba rozhledny na nejvyšším vrcholu Orlických hor dostává reálnou podobu

Ať je zima, a Orlickým horám vládne Rampušák, nebo léto, kdy žezlo přebírá princezna Kačenka, vždy jsou přitažlivé. Tato pohádková horská říše stojí za návštěvu kdykoli, zvláště však tehdy, chceme-li se na ni a její okolí podívat z míst nejvyšších, tedy ze samotného hřebene.

Tipy na víkend: V Ostravě projděte historii obchodních domů, v Praze okoštujte čaje

Zima i plesová sezóna se pomalu chýlí ke konci, a tak máte na několik měsíců poslední možnost si je užít. Třeba i tento víkend. A tak vyrazte na bál nebo na běžky... Pokud sněhu ani tanci neholdujete, nabízejí se pro vás nejrůznější vycházky, prohlídky, degustace, výstavy a mnoho dalšího.

Markova skála u Seče

(7 km, středně náročná trasa) Konečně je zima definitivně pryč a my si můžeme vychutnat opravdové první jarní dny. Tento výlet měl původně cíle dva. Prvním z nich byla unikátní technická památka – dřevěné potrubí, které přivádělo vodu ze sečské přehrady do elektrárny, druhým byla a stále je Markova skála poskytující nádherný výhled na údolí […].

Environmentální centrum Železná Ruda

V Železné Rudě na Šumavě vzniklo z bývalé základní školy na třídě 1. máje nové návštěvnické centrum. Návštěvníkům od 1. dubna 2016 nabídne informace o šumavské přírodě, 3D kino i expozici lyžování.

Tipy na víkend: Ladovské vepřové hody zasytí, meditace v Ostravě uvolní

Ještě než se pustíte do jarních detoxikačních kúr a pozvolného shazování kil do plavek, dopřejte si masopustní hody. Kdybyste přece jen trpěli výčitkami, vystřídejte obžerství za trochu sportu, ať už obujete tenisky, nebo si stoupnete na běžky.

Cyril a Metoděj svrhli v Beskydech Radegasta, teď tam stojí všichni tři

Letošní zima zdá se být poněkud zvláštní, a tak když jsme vyrazili do Beskyd, doma zůstaly sněžnice i běžky. Udělali jsme dobře a vyrazili pěšky malebnou přírodou na vrchol Radhošť a dál až k Pustevnám.