Články na téma Zima

Lyžařů ráj je Liberecký kraj

Na území České republiky nenajdete mnoho míst, kde by bylo tolik možností sportovního vyžití v zimním období, jaké nabízí Liberecký kraj. V ten čas se mění ve skutečný lyžařský ráj s nabídkou pro sjezdaře i běžkaře.

Vilu Stiassni provoní květiny a během nočních prohlídek ožije romantickým příběhem

Ačkoliv je zima v plném proudu, brněnská vila Stiassni rozhodně nespí - hned od začátku nového roku si pro své návštěvníky připravila bohatou kulturní nabídku, kterou vstupuje již do své třetí návštěvnické sezóny.

Mráz a sníh vytváří na Šumavě tu pravou zimní atmosféru

Kdo v těchto dnech zavítá na Šumavu, rozhodně neprohloupí. Dostatek sněhu, zamrzající řeky a sluneční paprsky dělají z tohoto pohoří ledové království.

Hamerský rybník v Praze – oblíbené místo k bruslení

Hamerský rybník v Záběhlicích je boční rybník na náhonu Botiče v Záběhlicích v Praze. V zimě je oblíbeným rájem všech milovníků bruslení. Večer je navíc osvětlen, takže se dá bruslit až do pozdních hodin.

Zimní stadion Čáslav

Zimní stadion se nachází ve sportovním areálu Vodranty. Milovníci ledních radovánek zde naleznou plochu pro 60 bruslařů. Tribuna má kapacitu 420 diváků, k dispozici je 11 šaten, posilovna, občerstvení.

Zimní stadion Říčany

Na místě bývalého kluziště v těsné blízkosti sportovní haly a fotbalového hřiště ve Škroupově ulici nedaleko centra Říčan, najdete moderní zimní stadion. V hale jsou dvě ledové plochy o rozměrech 56 x 26 m a 28 x 20 metrů. Součástí je posilovna, kardiozóna a prodejna bruslí.

Bazén Hlinsko

Město Hlinsko nabízí pestré sportovní vyžití nejen v létě, ale i v zimě. Krom veřejného bruslení a squashe nabízí své služby i krytý plavecký bazén, který je v provozu již od roku 1996.

V bývalém lomu v Liberci vytvořil mráz ledovou horolezeckou stěnu

Začíná to trochu jako zimní pohádka. Za jedním průchodem ve starém velkém činžáku a za jeho velkorysým dvorkem, který jakoby právě vypadl z napínavého vyprávění Jaroslava Foglara, se nachází zelená branka a hned za ní neskutečné království z ledu.

Zapomenuté kouty Krkonoš na běžkách - z Hříběcích Bud pod Liščí hřeben

Když je zima pořádná a napadne hustá sněhová pokrývka, můžete vyrazit na běžky i do méně známých částí Krkonoš, které zůstávají stranou hlavních tras. Takový je kout mezi obcí Strážné a Pecí pod Sněžkou, kde pocítíte samoty uprostřed hor. Pocitu, který si v Krkonoších moc často neužijete!

Krkonoše na běžkách – běžecké okruhy na Benecku

Perfektní úprava, velké množství tras, rozhledy do kraje a vysoká nadmořská výška, to je kombinace, díky níž Benecko nabízí jedny z nejlepších podmínek pro běžecké lyžování v České republice. V okolí Benecka je pro běžkaře připraven o několik turistických i závodních tratí.

Krkonoše na běžkách - okruh Žalskou Rozsochou na Benecko

Na tomto běžkařském okruhu vás čeká celkové převýšení 348 metrů a celkové klesání 821 metrů. Trasa je to velmi pěkná, středně náročná trasa a vede nádhernou krajinou Krkonoš. Startovním a zároveň i cílovým místem této trasy je Špindlerův Mlýn. Trasa měří necelých 30 km.

Kam o víkendu s dětmi: Na maškarní bál či výstavu upírů

Pomalu nastává plesová sezóna. Ta se ovšem netýká pouze dospělých, také s dětmi můžete vyrazit na maškarní bály a karnevaly. Zima si sice říká spíše o schování se někde v teple, ale pokud byste přeci jen chtěli vyrazit ven, můžete se vydat například na zimní prohlídku Dolních Kounic nebo do podzemí Krušných hor.

Krkonoše na běžkách - turistická běžecká trasa Buď fit v Jilemnici

Trasa Buď fit v délce 20 kilometrů začíná v Jilemnici, na místě zvaném U buněk, v areálu Hraběnka, ale je také možnost napojit se na více místech a lze jí projíždět v libovolném směru. Na lyže se mohou po této trase vydat děti, senioři i zdatní sportovci.

Krkonoše na běžkách - z Velké Úpy do Pece pod Sněžkou a přes Růžovou horu zpět

V Krkonoších vede spousta hezkých lyžařských běžeckých tras pro milovníky tohoto sportu. Po jedné takové se můžete vysat krásnou horskou krajinou z Velké Úpy do Pece pod Sněžkou. Náročnější trasa měří 24 km.

Tipy na víkend: Vyrazte na umělecký wrestling nebo mistrovství v lyžování

Co dělat v třeskutých mrazech, které po novém roce přišly do Čech? Zůstat doma je špatná odpověď, protože byste mohli o mnohé přijít. Praha bude žít uměleckým soubojem RAW, na Vysočině se bude soutěžit v klasickém lyžování, a když konečně z půdy sundáte své staré saně, můžete si užít pořádný skluz na samotném Ještědu.