Články na téma Řeky

Půjčovna lodí Jacht Morava na Baťově kanále v Babicích

Prožijte dovolenou na palubě komfortní motorové jachty s plavbou vodami Baťova kanálu a řeky Moravy. Vezměte svou rodinu na netradiční zážitek a zažijte pravou dobrodružnou výpravu. K řízení lodě nepotřebujete žádný průkaz!

Keltové zanechali nad Berounkou poklad. Zmizel ve skrýších chudých

Když v roce 1877 šťastlivec našel na jednom kopci nad Berounkou poklad, nebylo překvapením, že naši zemi zachvátila zlatá horečka. Stovky zlatých mincí vykopal na keltském hradišti ve Stradonicích, které patří mezi neznámější archeologické lokality u nás.

Půjčovna lodí Otava

Levná půjčovna lodí a raftů na Otavu, po celém toku řeky, včetně dopravy a pojištění lodí.

Chalupa Hačava

Dopřejte si klidnou dovolenou v jižní části Šumavy, obklopeni lesy a hvozdy, přitom na dosah Čertovy Stěny, sjíždění Vltavy nebo letním/zimním radovánkám na Lipně. Chalupa Hačava na Vyšebrodsku je zrekonstruovaná, vybavená a připravená hlavně pro rodiny s dětmi.

Půjčovna raftů Vltava

Vltava každoročně láká vodáky svým pravidelným stálým průtokem vody, krásnými peřejemi a sjízdnými jezy.

Oppidum Hrazany: Keltský genius loci nad slapskou přehradou

Už před více jak 2000 lety se zalíbila krajina kolem řeky Vltavy našim předkům. V místech, kde je dnes přehrada Slapy, se kromě jiných usadili tajemní a mnohdy opěvovaní Keltové. Nebyli však jediní, a tak se můžeme v okolí podívat také na dva pozůstatky hradů.

Žili na Tetíně, v místech, kde zavraždili babičku svatého Václava Ludmilu, obři?

Nevelká je obec Tetín, nad Berounkou se vypínající. Přesto místo velmi památné, historií i přírodní energií nabité. Tetín byl hraniční přemyslovským opevněním, z čehož je patrno, z jak malého knížectví vznikl později mohutný středověký stát.

V romantické Divoké Šárce se měly ženy krutě pomstít mužům

Tolik legenda, hezká, leč krvavá, každopádně se jedná o jedno z nejhezčích území metropole. Praha je zrovna jako Řím rozložena na sedmi pahorcích, středem meandruje Vltava, k ní se sbíhají kaňonovitá údolí – Břežanské, Prokopské, Dalejské a také Šárecké.

Vyhlídková věž kostela sv. Petra a Pavla v Mělníku

Mělnický chrám sv. Petra a Pavla s mohutnou věží - zvonicí vytváří dominantu města nad soutokem Labe a Vltavy, je vzácnou památkou na naše předky a jejich touhu po směřování "supra naturam".

Údolí Dyje je nejdivočejší říční kaňon střední Evropy

Strmé, až sto metrů vysoké stěny pokryté hustým stromovím bučin a doubrav. Zeleň jako v jihoamerickém pralese, a přitom jsme na malém území jižní Moravy. Ani anakonda neudělá tolik kliček jako Dyje při rakouské hranici. Meandruje si od Vranova ke starobylému městu Znojmu.

Okolo přehrady Seč

20 km (středně obtížná trasa) Přehrada Seč je jedním z nejhezčích a také nejnavštěvovanějších míst v Železných horách. Jejím účelem je především zadržení vody v nádrži pro zlepšování průtoku v níže ležícím úseku řeky Chrudimky, ale má i funkci rekreační a vodohospodárnou.   My obejdeme celou přehradu a navštívíme nejhezčí místa, která okolí přehrady nabízí. Vystavěním […].

Úprk ze zříceniny Egerberk za doprovodu hromů a blesků

Z Kadaně, královského města na severozápadě Čech, vyrážíme proti proudu řeky Ohře, abychom stanuli na zřícenině hradu Egerberk. Dusno a sluneční paprsky byly jen předehra hlavního dějství, které přišlo záhy po návštěvě hradu, kde možná našel útočiště i Mistr Jan Hus.

Ztichlá krajina kolem Vltavy zahalené v bílém

Příroda nám na jedno letní ráno připravila jedinečné překvapení. Proud Vltavy se před našimi zraky skryl pod neprůsvitnou bílou peřinu. Jen tu a tam vykoukla loďka nebo kačena a široko daleko nikde ani noha. Vypravte se s námi na putování tajuplnými Svatojánskými proudy.

Zřícenina Krašov: vstup na vlastní nebezpečí a za odměnu pivo

Sto třicet metrů nad hladinou Berounky v přírodní rezervaci Krašov shlíží do údolí stejnojmenná zřícenina hradu. Malebný výhled můžete doplnit plavbou po řece anebo návštěvou nedalekých zbytků hradu Libštejn.

Gotický hrad Dobronice

Zřícenina hradu Dobronice se tyčí na skalnatém ostrohu nad řekou Lužnicí v nadmořské výšce 440 m, 6 km od města Bechyně. Počátky dobronického hradu sahají do 14. století, kdy byl v majetku vladyků z Dobronic, později pánů z Rožmberka.