Články na téma Rozhledny

Kamenná rozhledna Kohout

Malá kamenná rozhledna na vrchu Kohout stojí ukrytá v lesích asi 4 km od městečka Benešov nad Ploučnicí. V roce 2010 prošla rozhledna kompletní rekonstrukcí.

Rozhledna Milíře u Rozvadova

Rozhledna stojí na konci osady Milíře, což je část obce Rozvadov. Poskytuje krásné výhledy na zříceninu Přimda, vojenskou věž na Velkém Zvonu, Český les a Německo. Moderní ocelová konstrukce byla postavena v roce 2001.

Rozhledna Ploučnická vyhlídka

Vyhlídka byla postavena roku 1902 Spolkem pro pozdvižení cizineckého ruchu, který vybral místo v obecním lese s výhledem na město i údolí řeky Ploučnice. Stavba má zajímavou konstrukci s prvky vyhlídkového altánu a klasické rozhledny. Od rekonstrukce v roce 1994 je opět přístupná.

Rozhledna Sokolí vrch

Rozhledna stojí na stejnojmenném vrchu v nadmořské výšce 512 m nad Děčínskou kotlinou, asi 4 km od města Děčín. Z vrcholu i z rozhledny se nabízí pěkný výhled do kraje. Rozhledna byla otevřena v roce 2004.

Rozhledna Maják Šrotík ve Starém městě u Uherského Hradiště

Jedná se o unikátní objekt z roku 2008, který má své opodstatnění, přestože zde není žádné moře.

Rozhledna Na Stráži s pensionem

Dřevěná rozhledna na skalním ostrohu vrchu Stráž nad Sloupem v Čechách vystavěná v roce 2011.

Rozhledna Křížový vrch u Stodu

V polovině 19. století byl na tomto místě postaven nový kostel, ke kterému byla v roce 1931 přistavěna věž. Ta začala sloužit jako rozhledna.

Rozhledna Hořidla u Chotiněvsi

V roce 2008 byla vrchu Hořidla slavnostně otevřena nová, kovová, 14 metrů vysoká rozhledna. Sestává z čtvercového podstavce, do něhož je zapuštěný ocelový tubus, kolem kterého se vine vřetenové schodiště s 67 schody, ve výšce 13 m je zakončeno kruhovým, otevřeným vyhlídkovým ochozem.

Jakubova věž vyrostla na rovnoběžce propojující dvě Kanady

Čtyřicetimetrová rozhledna nad Valtínovem se jmenuje Jakubova. Stojí tu od roku 2013, otevřeli ji 1. července, kdy Kanada slaví svůj svátek. Proč Jakubova? Jakub I. Stuart je spřízněn s Fridrichem Falckým, zimním králem, který se postavil Habsburkům a chtěl vládnout v Čechách.

Rozhledna Na Skalce u Holčovic

Rozhlednu najdete na jižním nezalesněném svahu Moravského kopce v nadmořské výšce 782 m n. M. Rozhledna je 20 m vysoká a jako předloha pro návrh vyhlídkové věže byl vybrán model již neexistující rozhledny, která do roku 1946 stála na nejvyšší hoře Jizerských hor – Smrku.

Rozhledna Vrátenská hora

Rozhledna na Vrátenské hoře (508 m n.m.) byla postavena v roce 1999. Slouží zároveň jako telekomunikační věž. Vrátenská hora leží 6 km od Mšena a 17 km od Mělníka. Leží v Chráněné krajinné oblasti Kokořínsko.

Dechberoucí výhledy na Čechy mezi Víťovou rozhlednou a Bukovou horou

Je tu krásně, klid, spousta zeleně zvláště v období, kdy po nebi plují mraky jako na barokních obrazech a pod nimi se tyčí vyrýsované kužely hor. Jednotlivé vrcholy Českého středohoří, v ploché krajině vystupující hrbol bájného Řípu. Ještěd, Lužické hory. Dlouhý hraniční hřbet Krušných hor.

Havraní kámen v Kryrech - symbol naděje

Havraní kámen postavilo na vrchol svého Kostelního vrchu město Kryry. Mohutný kamenný artefakt s vybroušenými „obtisky“ dvou lidských dlaní by se vedle Schillerovy rozhledny měl stát novým turistickým lákadlem a dominantou městečka, které se pyšní havranem v obecním znaku.

Rozhledna Vestec u Chocerad

Dřevěná rozhledna se nachází při okraji lesa cca 500 metrů jihozápadně od osady Vestec, severovýchodně od Benešova.

Rozhledna na Kostelíčku v Třebíčí

Nad městem u Kostelíčka na Strážné hoře stojí od roku 1940 Vodojem Kostelíček Třebíč. Dříve sloužila k zásobování města pitnou vodou až do 70. let minulého století. V současnosti návštěva objektu umožňuje atraktivní pohled na město.