Články na téma Tipy na výlet

Farmapark Soběhrdy - jedinečný zážitek pro milovníky zvířat

Unikátní místo pro rodiny s dětmi, kde poznáte zvířata z celého světa a můžete strávit celý den v dokonalém souladu s přírodou. Areál leží v malebném údolí, kde je čerstvý vzduch a budete si zde připadat jako byste se ocitli v pravé podhorské přírodě. A to vše jen kousek od Prahy v Soběhrdech.

Pražskou Bertramku tradičně oživí švýcarská horská slavnost

Alpabzug je tradiční švýcarská horská slavnost, která předznamenává konec léta a začátek podzimu. Svátečně nazdobené krávy se v tomto období svádějí z kopců do údolí a horalové si poté užívají folklórní zábavu. Ta o víkendu již pošesté navštíví Prahu.

Hlavní expozice podzimní Flory Olomouc připomene venkov

Český a moravský venkov bude připomínat hlavní expozice jubilejního 20. ročníku podzimní etapy zahradnické výstavy a veletrhu Flora Olomouc. Výstavy se od 1. do 4. října v areálu Výstaviště Flora zúčastní 153 pěstitelů z řad profesionálů a zahrádkářů z celé země. Podzimní Floru tradičně doprovodí zahradnické trhy a festival gastronomie a nápojů Olima.

Exponáty Muzea nočníků a toalet mají cenu zlata

V nenápadném klasicistním domě ve Vyšehradské ulici sídlí teprve rok Muzeum nočníků a toalet, které se do Prahy přesunulo z třebotovské tvrze. Tam také před lety při její rekonstrukci začal příběh sběratelů, manželů Jana a Renáty Sedláčkových.

Opravený hřebčín v Kladrubech vítá první návštěvníky

V Národním hřebčíně Kladruby nad Labem skončily nákladné opravy. Rekonstrukce památkově chráněných objektů se zdržela o devět měsíců. O prodlouženém víkendu mají lidé možnost si opravené stáje i další objekty prohlédnout. Hlavní sezóna začne příští rok na jaře. Informoval o tom ředitel hřebčína Jiří Machek.

V děčínské zoo se narodilo první mládě mravenečníka

Zoo Děčín má pro návštěvníky nové lákadlo. V areálu se podařilo odchovat vůbec první mládě mravenečníka velkého. Váží zhruba 1,3 kilogramu a má se čile k světu. Jeho rodiče, samice Goya a samec Ferda, v zoo žijí už několik let.

Tipy na víkend: Na Vyšehradě se sejdou vegetariáni, v Mariánských Lázních houbaři

Podzimní prodloužený víkend přináší nepřeberné množství gastronomických zážitků. Pivo, víno, burčák a dokonce také pálenky potečou proudem. Pozadu ale nezůstává ani sportovní program.

Pohodovou hřebenovkou z Pusteven na Radhošť za krásnými výhledy a Radegastem

Už jste někdy byli na Radhošti? Výlet z horského střediska Pustevny na bájnou horu tyčící se na pomezí Zlínského a Moravskoslezského kraje patří k tomu nejhezčímu a zároveň i nejsnáze dosažitelnému, co mohou turistům nabídnout Beskydy.

Ztracená voda u hauswaldské kaple a další pozoruhodné šumavské kouty

Dřevěnými korýtky u ruin hauswaldské kaple nad Srním voda neteče, ztratila se, není ani ve Vchynicko-tetovském kanálu, po němž se souběžně s Vydrou splavovalo dřevo nejdřív do Otavy, poté až do Prahy. Kanál dnes u Mechova pohlcuje potrubí, další koryto do Křemelné je koncipováno jako přepad.

Na Moravě se o víkendu sejdou turisté z celého světa na mezinárodním pochodu

Jede Kudrna okolo Brna je mezinárodní pochod a setkání turistů, které letos připadlo na poslední zářijový víkend. Jedná se již o 46. ročník této akce.

Školička u sv. Michala - kurzy kresby a malby

Kurzy kresby a malby pro dospělé, kroužky kresby a malby pro děti, kurzy kresby a malby pro seniory.

Jak oslavit státní svátek? Třeba s historickými poklady Poličky

Televize, pohádky a komedie nebo nějaké to dobré jídlo? Více než čtyři pětiny obyvatel považují za důležité slavit Den české státnosti 28. září známý i jako svátek sv. Václava, což vyplynulo to z průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM) – ale jak lze svátek vlastně strávit?

Kašperské Hory a hrad jsou letošním tahákem Šumavy

Kašperské Hory, město, které je v poslední době v povědomí díky kriminálnímu seriálu Policie Modrava, a hrad spojený zejména s pohádkou Anděl Páně, prožívají turistický boom. Není se čemu divit, leží v atraktivní části Šumavy, nabízí příjemné zážitky, zkrátka je tu co vidět a hlavně je tu nádherně.

Přerovské muzeum vystaví jedinečnou sbírku pohlednic

Muzeum Komenského v Přerově vystaví část jedinečné kolekce pohlednic města, kterou získalo loni v dubnu. Muzeum ji tehdy odkoupilo od dědiců přerovského sběratele a patriota Jiřího Hlouška. Sbírka čítá více než 4000 pohlednic a podle pracovníků muzea mezi nimi nechybějí ani cenné exempláře.

Tvrz Dešenice - Muzeum šumavského pivovarnictví

V centru Dešenic stojí původně gotická tvrz ze 14. století, která sloužila místnímu pivovaru více než dvě století. V současné době se zde nachází Muzeum šumavského pivovarnictví, které návštěvníky seznamuje s historií vaření piva v klatovském okrese.