Články na téma Tipy na výlet

Děčínský zámek vystavuje mechanické hodiny, nechybí ani bizarní kousky

Děčínský zámek vystavuje převážně mechanické hodinové stroje, nejstarší je ze 17. století. Návštěvníci stálé expozice uvidí řadu unikátních kousků. Na zámeckou půdu, kde je výstava umístěna, stroje tvůrci expozice stěhovali v září.

Muzeum řeznictví Valašské Meziříčí

Muzeum řeznictví ve Valašském Meziříčí zahájilo provoz v září 2015 a představuje vzácnou přehlídku desítky let starých řeznických strojů z 1. poloviny 20. století. Stroje navíc před očima návštěvníků skutečně ožívají, roztáčí je totiž funkční transmisní pohon poháněný stacionárním motorem...

Chata Prašivá

Horská chata Prašivá ležící v chráněné krajinné oblasti Beskydy je ideálním výchozím místem pro turistiku a další sportovní aktivity.

Escape Boom Liberec

Jste zavřeni v místnosti a máte 77 minut na to, abyste vyřešili všechny hádanky, které vám pomohou se dostat ven.

Tipy na víkend: Za klidem v duši do Prahy, prohřát si tělo do Holic

V Praze můžete tento týden zažít mimo jiné Zenový víkend, který vnese do vašeho života zpomalení a zklidnění - alespoň na pár hodin. Tělu prospěje například sauna, na kterou lákají Holice. Okusíte tam různé ceremoniály a rituály. Jinak víkend jako obvykle nabídne spoustu dobrého jídla, pití, hudby a odreagování.

Resort Dolní Morava otevře jedinečnou Stezku v oblacích

Letošní vichřice pracovníkům Sport a relax resortu Dolní Morava udělala čáru přes všechny plány, vyhlídková stezka s naučnými prvky měla být otevřena již ze začátku letní sezóny. Přes spoušť v lese, kde to odskákaly zejména dětské atrakce, se na dřevěné věži tyčící se nad údolím nepřestalo pracovat.

Návštěvníci Křivoklátu mají v oblibě nejdelší prohlídkový okruh

Návštěvníci hradu Křivoklát na Rakovnicku mají nejčastěji zájem o nejdelší a nejdražší prohlídku. I když jich letos přišlo méně než loni, podle kastelána byla návštěvnost dobrá. Loni přišlo na hrad téměř 110 000 turistů, letos to bude zřejmě o několik tisíc méně. Přesto byly hradem pořádané kulturní akce hojně navštěvované.

Rc herna Karlovy Vary

Jedinečná možnost vyzkoušet si tankové souboje, jízdu s luxusním vozem či let se stíhačkou.

V romantické Divoké Šárce se měly ženy krutě pomstít mužům

Tolik legenda, hezká, leč krvavá, každopádně se jedná o jedno z nejhezčích území metropole. Praha je zrovna jako Řím rozložena na sedmi pahorcích, středem meandruje Vltava, k ní se sbíhají kaňonovitá údolí – Břežanské, Prokopské, Dalejské a také Šárecké.

Svatohubertské slavnosti na Loučeni nabídnou zvěřinové hody i troubenou mši

Oblíbené slavnosti na počest patrona všech myslivců, svatého Huberta, na zámku Loučeň letos připadají na sobotu a neděli 7. a 8. listopadu. Návštěvníky čeká kompletní přehlídka loveckých psů, sokolnické vystoupení dravých ptáků i jedinečná troubená Svatohubertská mše. V nabídce budou i zvěřinové hody.

Muzeum Jantarové stezky na Slezkoostravském hradě

Nové muzeum nabízí návštěvníkům pohled na unikátní římské mince, kamenný reliéf nebo jantarový náhrdelník z 15. století. Expozice muzea je umístěna jen několik stovek metrů od nálezu vzácné římské mince z období císaře Trajána.

AvvY atelier - výtvarné kurzy

AvvY atelier nabízí výtvarné kurzy pro začátečníky i pokročilé bez rozdílu věku pod vedením zkušených a kvalifikovaných lektorů.

Fara v Krásné Hoře

Raně klasicistní stavba s pozdně barokními architektonickými prvky, řadící se mezi kulturní památky, se nachází v obci Krásná Hora.

Dvorní objekt s kaplí sv. Karla Boromejského v Jihlavě

Dvorní objekt s kaplí sv. Karla Boromejského leží v areálu bývalého kláštera Kongregace Milosrdných sester sv. Karla Boromejského v Jihlavě. Objekt, vystavěn v historizujícím stylu v letech 1903 – 1904 podle projektu architekta Karla Wagnera, zahrnuje kapli i divadelní sál.

Naučná stezka Beskydské nebe

Naučná stezka Beskydské nebe je dlouhá 1 800 metrů a zahrnuje v sobě expozici siluet dravců pod zastřešením pódia amfiteátru, dřevěnou lávku nad roklí potoka Vlčáku s expozicí Život v korunách stromů a dalších šest zastavení v rámci celé lokality Horeček.