Články na téma Tipy na výlet

Rodinná stáj Alaska

Nabízíme ježdění na koních nebo ponících a možnost jak trénovat jezdectví.

ClockRoom - úniková hra

ClockRoom je živá a originální úniková hra v Praze. Plná dobrodružství, zábavy, napětí a spolupráce. Tým o 2-5 členech se ocitá v zamčené, tematicky zaměřené místnosti a jeho úkolem je dostat se během 60 minut ven.

V bizarních pískovcích Tiských stěn je ukryt francouzský vojenský poklad

Počasí nic moc, nebe šedivé jako vyčiněná vlčí kůže. Pískovcové stěny nad Tisou se zdály být cílem značně pochybným. Z tepla autobusu jedoucího ze smogového Ústí se mi nechtělo vylézt. Neutěšeně, nevlídno, nehezky, samá negativa. Najednou změna jako proutku mávnutím. Azurová obloha, sníh se třpytí.

Freestyle Kolbenka

Jestli milujete trampolíny, freestyle, lyžování nebo snowboard, budete milovat i Freestyle Kolbenku.

Zámek Loděnice - pravoslavný monastýr sv. Václava a sv. Ludmily

Chátrající stavba, kterou spatřily stovky tisíc turistů mířících do Prahy, před dvěma lety změnila majitele i účel. Každou neděli si můžete prohlédnout její část.

Grunt Vráblenka s chovem huculských koní

Nabízíme pronájem chalupy v údolí Neratov a pro méně náročné pronájem chatek na Vráblových pasekách. Můžete si u nás objednat občerstvení na Gruntě a samozřejmě vyjížďky na koních, nebo svezení na vedeném koni. V létě pořádáme pro děti i rodiny pobyty u koní.

Káva svět v Sedlčanech

Zastavte se v Kávě svět na lahodnou kávu, pro děti máme výborné kakao a obojí si můžete odnést s sebou. Každý den můžete ochutnat jiný druh kávy.

Minipivovar Riegrovka

V roce 2015 vznikl projekt minipivovaru s restaurací v samém srdci Olomouce, v Riegrově ulici. Restaurace je pojata v moderním duchu, hosté mohou sledovat výrobu piva na vlastní oči, včetně zrání piva ve spilkách, skrz okno v podlaze. Zakládáme si na domácí kuchyni, kvalitě a čerstvosti surovin.

Riegrova 51 - komunitní centrum

Riegrova 51 je malé město ve městě. Řada firem, kavárna, farmářské trhy a prostory pro přednášku, zajímavou akci nebo workshop.

Sídlo lapky z Vláčilova filmu Markéta Lazarová najdeme jen kousek od Protivína

Jedna z filmových lokalit, kde se natáčel historický film Markéta Lazarová, leží jen kousek od Protivína nedaleko Maletic. Tvrz Klokočín okouzlila Františka Vláčila a navěky se zapsala do historie našeho filmu. Poblíž však jsou i další turisticky zajímavá místa.

Tucet českých divů světa na seznamu UNESCO, máme být na co hrdí

Počtem památek zapsaných na listinu celosvětového dědictví UNESCO se řadíme na přední místo, 18. na světě. Plný tucet kulturních objektů z České republiky dělá světovou velmoc. Na seznamu je jich po celém světě zapsáno 740.

Severské husy, ale i vzácné bernešky zimují na jižní Moravě

Novomlýnské nádrže pod Pálavou jsou tradičním zimovištěm severských druhů hus. V těchto dnech jich ornitologové napočítali asi 20 tisíc. V jejich hejnech navíc objevili čtyři bernešky rudokrké, dvě bernešky bělolící a dokonce i jednu bernešku tmavou.

Filmová zbrojnice v Táboře

Jediná filmová zbrojnice v Evropě, kde můžeme fotografovat i zkoušet.

Zámeček, kde se kurýrovali vojáci wehrmachtu, opět slouží jako lázně

Novogotická stavba zámku ve Vráži u Písku nemá za sebou historii dlouhou jako jiné historické objekty, jeho budování bylo zahájeno v roce 1869. I tak stačil vystřídat majitele a být obrazem dějin s ním souvisejících.

Zámecké sklepy Strážnice - prohlídky historických sklepů s degustací

Historické zámecké sklepy ve slovácké Strážnici pocházejí již z konce 14. století a svou rozlohou o třech patrech nemají na Moravě obdoby.