Články na téma Tipy na výlet

Tacl restaurant Holešov

Ochutnejte skvělé jídlo z kvalitních a čerstvých surovin, vyberte si ze široké nabídky točených piv, rumů a vín.

Centrum únikových her Escape Rooms Prague ( Černá růže )

Escape Rooms Prague je nově otevřené centrum únikových her, kde při zdolávání jednoduchých logických úkolů v překvapivých situacích a v netradičním prostředí zažijete dobrodružství, zábavu a hlavně poznáte sami sebe.

Čapkova Strž má své kouzlo i v bezsněžné zimě, přístupná je celoročně

Místo, kde Karel Čapek přijímal známé osobnosti a kde napsal Válku s mloky nebo Bílou nemoc, se díky iniciativě jeho ženy Olgy Scheinpflugové stalo roku 1963 památníkem tohoto literárního velikána. Nachází se v klidné lokalitě nad rybníkem Strž v obci Stará Huť, kde Čapek prožil poslední roky života.

Monumentální Bezděz, vězení Václava II., stojí na kopcích Děs a Běs

Je zcela ojedinělý, v kraji nepřehlédnutelný. K ovládnutí území ho nechal postavit Přemysl Otakar II., ale než si ho mohl užít, padl na Moravském poli. Bezděz je zdánlivě nedobytný, ale přesto ho několikrát vypálili a vydrancovali, sloužil i jako klášter. Také vězení pro Přemyslova syna Václava II.

Barokní klenot, který vzal málem za své kvůli těžbě železné rudy i účelové lhostejnosti

Poutní areál Skalka se nepřehlédnutelně tyčí nad Mníškem pod Brdy a doplňuje tak svou dominantou kulisu i tak historicky zajímavé obce. Není to tak dávno, kdy kostelík byl bezmála ruinou. Vedla sem i jedna z nejstarších turistických tras na konci 19. století.

Nádherné výhledy na Vltavu i stopy pravěkého osídlení nabízí Zvolská homole

Skoro jarní počasí nás vylákalo na výlet do okolí Prahy - konkrétně na skalnatý vrch Homole s přírodní rezervací Zvolská homole nedaleko Vraného nad Vltavou.

V Rožnově pod Radhoštěm vaří pozlacená piva

Sázka na tradiční regionální produkt a vysokou kvalitu se vyplácí malému pivovaru v Rožnově pod Radhoštěm. Jeho pivní speciály získaly hned tři ocenění na 26. ročníku prestižní mezinárodní soutěže Zlatá pivní pečeť v jihočeských Budějovicích. Ale pivo není to jediné, co Rožnovský pivovar nabízí.

Svatbu nanečisto si lze o víkendu zkusit na zámku Manětín

Valentýn se zase blíží, akcí k tomuto svátku zamilovaných přibývá. Snoubenecké páry si mohou vyzkoušet, jaké je to říci si své ANO na zkoušku na manětínském zámku. Správa objektu připravila na sobotu a neděli speciální snoubenecké prohlídky, při nichž si slavnostní pocit mohou vyzkoušet.

Kaple sv. Máří Magdaleny u Čechova mostu v Praze

Na pražském nábřeží Edvarda Beneše v bezprostředním sousedství dnešního Čechova mostu se na břehu Vltavy nachází zajímavá kruhová barokní kaple sv. Máří Magdaleny. Počátkem padesátých let hrozilo kapli zbourání, naštěstí však byla přesunuta o necelých jednatřicet metrů proti proudu toku Vltavy.

O Kutné Hoře se kdysi psalo i jako o propasti špatnosti. Město proslavily pražské groše

Není od věci se někdy ponořit do četby starých kronik. Ve Zbraslavské se píše kupříkladu toto: “Neboť co to je, že Kutná Hora, podnět lakoty a propast špatnosti, strhuje na sebe pozornost různých… národů a láká cizí krále a knížata.“.

Centrum studijních pobytů na zámku Český Krumlov

V druhé polovině roku 2016 bude v areálu zámku otevřeno Centrum studijních pobytů pro tuzemské i zahraniční studenty v bývalé Sloupové síni.

Hrad Karlštejn připomene 700 let od narození otce vlasti

Největší středočeskou památku a oblíbený cíl turistů - hrad Karlštejn, který bude v letošním roce středem pozornosti, v loňském roce navštívilo téměř 218 tisíc lidí. Znamená to meziroční úbytek návštěvníků o zhruba 500 lidí. Přesto se pokladna hradu naplnila zhruba o dva milióny korun více než v předchozím roce.

Žeberská lípa - nejstarší strom centrálního Krušnohoří

Přírodní klenot roste nedaleko Vysoké Pece na Chomutovsku, kousek od zámku Jezeří. Přídomek žeberská získala dle zříceniny Starý Žeberk. Strom je nejstarším na Mostecku, jeho věk se odhaduje až na 900 let. Z dávných věků přežívá dodnes jako obrůstající torzo, krásné romantické a opředené pověstí.

Exit Game Ostrava - úniková hra

Účastníci musí využít různé prvky, objekty a indicie, které v místnosti najdou, aby našli cestu ven z místnosti.

Zámek Lužany s expozicí Josefa Hlávky

Renesanční zámek Lužany stojí uprostřed lužních lesů na břehu řeky Úhlavy ve stejnojmenné obci. Zámek a jeho areál slouží představitelům české vědy a kultury, vybraným studentům vysokých škol, fakult a pracovišť. Po domluvě je zde možné zhlédnout jedinečnou expozici Josefa Hlávky.