Články na téma Tipy na výlet

LostExit -⁠ úniková místnost Dům smutku

Úniková místnost, ve které je připravena řada šifer, logických úloh a skrýší. Vše se odehrává ve fiktivním Domě smutku - místě, kde žije hrobník a kde se pozůstalí loučí se svými zemřelými příbuznými. Dokážete najít klíč, který je Vaší jedinou nadějí, jak uniknout hrobníkovi z lopaty?

Naučná stezka Bijadla v Merklíně

Naučná stezka Bijadla vznikla v nevyužitém prostoru bývalého zemědělského družstva v historické lokalitě Merklína u Přeštic zvané Bijadla. Prohlídka Naučné stezky Bijadla je vhodná pro rodiny s dětmi a školní výpravy.

Alibi bar v centru Prahy

Bar v centru Prahy je dnes jedním z nejvyhledávanějších míst nočního života, kde se snoubí opravdová kvalita koktejlů s výbornou atmosférou sklepních prostor a hudebním repertoárem rezidentních DJ's.

Door Z - únikové hry v srdci Prahy

Door Z - je sada her s příběhy, odehrávají se ve zvláštní místnosti. Chcete-li vyhrát, musíte do 60 minut splnit určitou misi, prozkoumat svět hry a vyřešit hádanky nejrůznějšího charakteru a obtížnosti. Naše hry jsou směsí vyspělých technologií, neobvyklých art objektů a jedinečného designu.

Sauna Novosvětská v Lomnici

Sauna s výhledem na hvězdy ....

Vodárenská věž České Budějovice

Komentované prohlídky Vodárenské věže z roku 1724. Součástí jsou dvě video-expozice o historii vodárenství v Českých Budějovicích, které návštěvníky provedou od založení města až po současnost.

Městské muzeum Nový Bydžov

Muzeum založené již v roce 1888 zaujímá nyní dvě poschodí secesní budovy spořitelny na Masarykově náměstí. Vedle historické muzejní expozice mohou návštěvníci poznat i bohatou galerii výtvarných děl 19. a 20. století, stálou výstavu Bydžov známý a neznámý a pravidelné výstavy.

Kutná hora: Krásná a tajemná i na podzim

Letošní rok prožívá Kutná Hora v euforii, protože slaví dvacet let od přijetí mezi světové památky UNESCO. Historické centrum září obnovou mnoha domů a objektů, jejichž dějiny sahají až do středověku.

Wellnessroubenka Třeboňsko

Wellnessroubenka – to je relax a pohodo u rybníka Hejtman, v nejvyhlášenější rekreační oblasti Třeboňska. Chlum u Třeboně nabízí zázemí pro pohodovou dovolenou, cyklostezky a pěší túry.

Emauzy, úložiště korunovačních klenotů, málem zničil americký nálet

Konec války byl na spadnutí, místo něj padaly na Prahu pumy z amerických bombardérů. Psal se 14. únor 1945, dodnes se vedou diskuse, zda si opravdu piloti spletli Prahu s Drážďany.

Poutní areál ve Křtinách umí zaujmout mistrovstvím svého stavitele i tajemnou historií

Při putování krásami Moravského krasu nás naše kroky zavedly do obce Křtiny, kde nás hned po příjezdu ohromil bílý barokní poutní kostel Jména Panny Marie, který je dominantou obce. Autorem stavby je Jan Blažej Santini-Aichel.

Depozitář Regionálního muzea K. A. Polánka - bývalé žatecké papírny

V roce 2015 byla dokončena rozsáhlá rekonstrukce části budov bývalých papíren v Žatci. Prostory někdejší slavné kartonážky Moritze Lüderdorfa (pozdější pobočky Severočeských papíren SEPAP) budou Regionálnímu muzeu K. A. Polánka sloužit jako depozitář.

Aurarelax jóga Olomouc

Praktikujeme a cvičíme Jógu nejen jako fyzické cvičení pro posílení kondice a pružnosti těla, ale především jako cestu k vnitřnímu prožitku, prožitku sebe sama, sebeovládání, posílení sebevědomí a přílivu energie a úspěchu do našeho života.

Altán u Mléčného pramene na Velké Moravě

Dřevěný altán, který byl postaven nad Mléčným pramenem, naleznete na turisticky navštěvované stezce Kralický Sněžník.

V ulicích Jeseníku se už poosmé otevřou jednodenní restaurace

Rok od roku přibývá v Evropě i zámoří míst, kde se lidé zapojují v určený den do gastronomického festivalu Restaurant Day. V Jeseníku se v sobotu 21. listopadu otevřou jednodenní restaurace už poosmé. Podle předpovědi meteorologů je dost možné, že bude sněžit.