Články na téma Tipy na výlet

Vymazlená kavárna Havlíčkův Brod

Jsme kavárna, která chce nabídnout příjemné prostředí nejen pro velké, ale i pro ty nejmenší. Kachlová kamna, stylový interiér a hlavně dost prostoru i na kočárky nebo invalidní vozíky.

Nová cyklostezka na Benešovsku je přizpůsobena i vozíčkářům

Na trase Trhový Štěpánov - Rehabilitační ústav Kladruby - Tehov na Benešovsku vznikla cyklostezka určená i pro vozíčkáře. Je na ní speciální povrch, který je vhodný pro pohyb vozíčků. Nachází se poblíž kladrubského rehabilitačního ústavu. Stavba cesty stála Středočeský kraj přes 15 miliónů korun. Část nákladů pokryla evropská dotace. Informovala o tom mluvčí středočeského kraje Nicole Mertinová.

Na Šumpersku otevřelo unikátní dětské muzeum

Chutím, vůním i osobnostem Jeseníků je zasvěceno nové dětské muzeum, které se v pátek otevřelo v Bludově na Šumpersku. Nese název Pradědovo dětské muzeum a je vybudováno v prostorách Březinova statku. Jeho náročná proměna vyšla na zhruba 19 miliónů korun. Ústřední expozici tvoří domečky, ve kterých se mohou děti vcítit do role výpravčího, hokynáře či hospodského. Podle tvůrců projektu jde o první regionální dětské muzeum v Česku.

Zámecká kovárna Český Krumlov

Navštivte nově zprovozněnou Zámeckou kovárnu na I. Zámeckém nádvoří zámku Český Krumlov, kde můžete poznat tajemství zpracování oceli, kterým od pradávna vládli jen bohové a jimi vyvolení mistři.

Tipy na víkend: Okoštujte víno s odborníkem, inspirujte se na svatebním veletrhu

Umělecká kulturní vystoupení, módní trendy, ale také výlety, sport a historii přináší předposlední říjnový víkend. Výzvou pro běžce je půlmaraton vedoucí Moravským krasem, nevěsty zaujme svatební veletrh v Českém Krumlově a milovníky vína zase řízená degustace v Tlumačově.

Kam o víkendu s dětmi: Za průvodkyní Popelkou nebo na kluziště

Pouštění draků, bruslení, sbírání kaštanů či vyprávění pohádek a maškarní převleky - to vše přinese nadcházející víkend. Něco netradičního můžete zažít mimo jiné na pražském letišti, které zpřístupní veřejnosti běžně uzavřené prostory. Nejmenší děti zase potěší prohlídka zámku s Popelkou.

Dům U Rytířů v Litomyšli

Dům U Rytířů patří mezi nejstarší a nejhodnotnější domy města Litomyšl a díky zachovalé původní výzdobě fasády a části interiéru i mezi skvosty renesanční městské architektury v Čechách.

Pradědovo dětské muzeum otevírá své brány

První dětský ráj v Jeseníkách otevírá své brány. Je umístěný v Bludově, v podhůří Jeseníků a nese název Pradědovo dětské muzeum. Poprvé přivítá hravé návštěvníky v den svátku Theodora (23. října) - skřítka, který děti provádí během her i poznávání. Po pátečním slavnostním zahájení se muzeum pro veřejnost otevře od pondělí 26. října.

Matrixx laser arena ve Žďáře nad Sázavou

Nevíte kam zajít v chladném deštivém počasí a nebo jednoduše chcete zažít něco nového? Máme pro vás řešení - Matrixx laser arena odolá jakémukoliv počasí a nudě. Přijďte si k nám zahrát laser game - adrenalinovou, avšak bezpečnou hru pro každou věkovou kategorii.

Tenisová škola Brno

Zaměřujeme se na pravidelnou celoroční výuku tenisu dětí i dospělých všech výkonnostních skupin. Cílem tenisové školy jsou usměvavé děti s dobrými tenisovými základy a přirozenou radostí ze hry.

Muzeum stavebnice Lego - první na Moravě a ve Slezsku

Jeseník má díky místním lázním nové lákadlo pro turisty. Priessnitzovy léčebné lázně ve svém areálu otevřely muzeum kostek Lego. Zároveň se mohou chlubit unikátním Lego modelem jejich výstavního Sanatoria Priessnitz.

Rozhledna Fajtův kopec

Rozhledna na Fajtově kopci ve Velkém Meziříčí má tvar šroubovice DNA, je vysoká 36 metrů a na její vrchol vede 175 schodů.

Multifunkční centrum Ústí nad Labem-Severní terasa

Multifunkční centrum rodinného typu. Věříme, že se vám bude u nás líbit a rádi využijete našeho rodinného prostředí.

Palác Platýz v Praze

Klidné, osobité a přátelské místo v samém srdci Prahy s příjemnou atmosférou a bohatou historií paláce Platýz. Nákupní pasáž Platýz nabízí mírumilovné a tiché místo uprostřed rušného shonu velkoměsta, kde si můžete užít nákupy, posezení v kavárnách či restauraci.

Šumavské Kvildy, čert házející žabí vajíčka a zaniklé obce v okolí

Kvilda je zčeštěný výraz pro pláně nebo horské nivy. Původně se místa nazývala Gefilde, Němci jim říkali pláně. Osady Aussergefield, „venkovní“ Kvilda a Innergefield „vnitřní“ po našem Horská Kvilda se po likvidaci Bučiny a Knížecích plání staly nejvýše položenými obcemi České republiky.