Články na téma Tipy na výlet

Stezka v oblacích zavede turisty vysoko nad Dolní Moravu

Máte rádi rozhledny a ani na podzim neleníte vyrazit na výlet? Pak vás možná nadchne zpráva o plánovaném otevření Stezky v oblacích. Ta nabídne pohled na Kralický Sněžník, Jeseníky i Krkonoše.

Úniková hra IQgames

Toužíte po silné dávce adrenalinu? Milujete vše nové, zábavné a neobvyklé?

Socha Karla IV. - novogotický památník na Křížovnickém náměstí v Praze

Novogotický bronzový pomník císaře Karla IV. Byl odhalen uprostřed náměstí roku 1848 u příležitosti 500. výročí založení Univerzity Karlovy.

Chrám sv. Kateřiny Alexandrijské v Praze

Kostel byl založen v roce 1355 Karlem IV. Jako součást kláštera augustiniánek. Současná podoba chrámu pochází z barokní přestavby v letech 1737–1741. Chrám sv. Kateřiny Alexandrijské v areálu Všeobecné fakultní nemocnice je pod duchovní správou Pravoslavné církve.

Kostel sv. Štěpána v Praze

Kostel sv. Štěpána, který se nachází v Praze ve Štěpánské ulici, byl založen v roce 1351 Karlem IV. A byl jedním ze dvou hlavních farních kostelů zakládaného Nového Města pražského. V současné době kostel patří římskokatolické církvi.

O prohlídky prvorepublikových interiérů Loose je v Plzni zájem

Velký zájem vzbudily mezi laiky i odborníky prohlídky interiérů, které v plzeňských bytech navrhl za první republiky světoznámý architekt Adolf Loos. Město a soukromý majitel letos v dubnu otevřeli dvě prohlídkové trasy, které vezmou zájemce do tří Loosem navržených interiérů.

Zámek Dukovany

Malebný Zámek Dukovany se nachází necelou hodinu jízdy od Brna.

Escape Most

Escape Most je úniková místnost pro 2–5 hráčů. Přijďte si vyzkoušet svůj postřeh, intelekt a důvtip do naší místnosti s názvem Asylum! Prožijte strach a úzkost v psychiatrické klinice, dostaňte se ven, nebo vás po 66 minutách osvobodí naši roommasteři.

Panenský Týnec a Dolní Kounice: nejmagičtější místa Čech a Moravy

Záhady a mystéria vždy lákají, v případech obou klášterů to platí mnohonásobně. Podle mnoha měření jsou zde velmi silné geomagnetické body. Citlivější návštěvníci potvrzují účinek pozitivní energie, mají pocit „znovu nabitých baterií”.

Kokořín: koráb plující v rozbouřeném moři lesů

Ne nadarmo se vracel Karel Hynek Mácha na Kokořínsko a objevoval krásy tamní přírody. Učaroval mu hrad Kokořín, stejně jako tajemná jeskyně Staráky či hrad Houska. Zavítejme nyní na některá místa, která neušla pozornosti slovutného básníka.

Kluziště v Kyjově

Nové kluziště v Kyjově o velikosti 30 x 15 metrů je díky chladícímu agregátu přístupné i ve dnech, kdy rtuť teploměru neklesne pod nulu.

Dům vláčků v Praze

Modely železnic nás přitahovaly již od dětských let, kdy jsme, podobně jako řada z vás, snili o velkém kolejišti, dlouhých rychlíkových soupravách, nádražích, svítících domcích a semaforech... Tyto sny se nám podařilo zrealizovat až v dospělosti a o tuto radost se chceme s vámi podělit.

Bukovina a Bukovinka: dvě obce poblíž Brna umí potěšit turisty i milovníky historie

Při putování Moravským krasem jsme narazili na místa, která jsou všeobecně méně známá, přesto se v jejich blízkosti nacházejí velice zajímavé pamětihodnosti. Jedná se kupříkladu o obce s podobným názvem Bukovina a Bukovinka.

Kopřivnický Old Timer vystavil Tatru kabriolet a tříkolku Kobra

Speciálně upravený prvorepublikový kabriolet Tatra 52 nebo tříkolku s motorem z Tatry 613 mohou nově vidět návštěvníci muzea historických aut a motocyklů Old Timer v Kopřivnici na Novojičínsku. Informoval o tom majitel muzea Jaroslav Šerý. Kabriolet byl upraven již před válkou, kdežto tříkolka je vlastním dílem rožnovského motocyklového nadšence z roku 2012.

Víkend v Praze bude svátkem cestovatelů. Ze Smíchova se podíváte do celého světa

V Národním domě na pražském Smíchově se zájemci tento víkend podívají prakticky do celého světa. Dokonce i do tak odlehlých končin, jako je mrazivá Antarktida nebo krajina za polárním kruhem. Jak je to možné? Do české metropole totiž po měsících opět zavítá cestovatelský festival Kolem světa.