Články na téma Tipy na výlet

Vysočina láká na přelomu roku na turistiku

Na Silvestra i na Nový rok se lidé na Vysočině mohou zúčastnit turistických pochodů. Na cestu se mohou vydat pěšky i na kole. V některých cílových místech mohou turisté přispět na vyznačení turistických tras pro vozíčkáře. Největší akcí tohoto druhu nejen na Vysočině bývá pravidelně pochod s názvem Silvestrovský výstup na Javořici s Vlastou Javořickou.

Dřevěné lávky přes Úpu připomínají slavné madisonské mosty

Tři dřevěné kryté mosty se pnou přes Úpu v obci Suchovršice poblíž Úpice. Focení podobných objektů přineslo nehynoucí slávu v romantickém filmu Madisonské mosty s Clintem Eastwoodem a Meryl Streepovou. Americké bohužel zničil požár, v Suchovršicích nad Úpou se ještě žádný film netočil.

Helfštýn otevře na den své brány turistům

Středověký hrad Helfštýn na Přerovsku se první lednovou sobotu otevře turistům. Zimní atmosféru na hradě, který je jinak v tomto ročním období zcela uzavřen, si mohou lidé užít při tradičním novoročním výstupu. Projít se budou moci přitom poprvé po novém vstupním mostě, jehož stavba byla dokončena nedávno.

Chalupa Hačava

Dopřejte si klidnou dovolenou v jižní části Šumavy, obklopeni lesy a hvozdy, přitom na dosah Čertovy Stěny, sjíždění Vltavy nebo letním/zimním radovánkám na Lipně. Chalupa Hačava na Vyšebrodsku je zrekonstruovaná, vybavená a připravená hlavně pro rodiny s dětmi.

Půjčovna raftů Vltava

Vltava každoročně láká vodáky svým pravidelným stálým průtokem vody, krásnými peřejemi a sjízdnými jezy.

Půjčovna lodí Lužnice

Levná půjčovna lodí a raftů po celém toku řeky Lužnice včetně dopravy a pojištění lodí.

Tipy na víkend: Zahřejte se na polévkovém festivalu, užijte si královský advent

Poslední adventní víkend nabízí víc než vánoční trhy a koncerty. Například si v Praze můžete pochutnat na polévkách, nebo si zaběhnout večerní závod. Gastronomické zážitky čekají na gurmány také v Brně.

Elektrikárium VUT Brno - herna se zaměřením na elektřinu a elektroniku

Herna ve stylu science center je také na fakultě elektrotechniky a komunikačních technologií v Brně. Je zaměřená na elektřinu a elektroniku. Návštěvníci si v ní například vyzkouší, kolik elektřiny lze vyrobit šlapáním na rotopedu.

Slavné vily se představují v brněnské Celnici

Od čtvrtka 10. prosince hostí galerie Celnice v areálu Vily Löw-Beer v Brně putovní výstavu Slavné vily Jihomoravského kraje. Výstavu i stejnojmennou ediční řadu připravila umělecká agentura Foibos.

Františkánský klášter v Chebu pustí turisty do nových zahrad i křížové chodby

Areál františkánského kláštera v Chebu by měl už v příštím roce ukázat návštěvníkům nové prostory. Město plánuje propojení dnes veřejně přístupné křížové chodby a klášterní zahrady, upravené před několika lety, a vytvořit tak novou návštěvnickou trasu, jak uvedl kastelán kláštera Tomáš Dostál.

K-S 12b Utržený - izolovaná dělostřelecká pozorovatelna čs. předválečného opevnění

Samostatná dělostřelecká pozorovatelna K-S 12b s krycím názvem „Utržený“ je jedním z objektů těžkého opevnění stavěného mezi lety 1935 – 38 na hranicích tehdejšího Československa. Pozorovatelna se nachází v Orlických horách na kopci Veselka.

Zámecké apartmány v Litomyšli

Tři velké apartmány v areálu zámku Litomyšl, památce zapsané na seznamu UNESCO, v nichž samotná návštěva je kulturním a cestovatelským zážitkem. Ideální pro rodinné pobyty, svatební cestu, romantický výlet.

Bombardování Prahy - úniková hra

Vstupte do historie a zažijte bombardování Prahy 14. února 1945 v reálném historickém protileteckém krytu. Setkejte se s dobovým hrdinou, který Vás přenese v čase do konce 2. světové války do míst, která skutečně z neznámých důvodů bombardovalo 62 amerických letadel B-17.

Kurzy lukostřelby a vrhání nožů

Na našem kousku prérie máte možnost vychutnat si nevšední zážitek střelby z luku, foukačky, vrhání nožů a seker, a kovbojský duel airsoftovou pistolí. Pokaždé vám bude asistovat indián, který vynaloží veškeré možné úsilí pro dosažení vašich nejlepších výsledků v co nekratším čase.

Národní zemědělské muzeum novou expozicí nahodilo udičku

Národní zemědělské muzeum v Praze na Letné připravilo ve svém pražském sídle novou expozici rybářství. První návštěvníky přivítá už 17. prosince, informovala mluvčí muzea Petra Wagnerová.