Články na téma Tipy na výlet

Nová stezka zavede turisty do korun stromů

Do korun stromů se podívají návštěvníci naučné stezky, která se nyní dokončuje ve Frenštátě pod Radhoštěm na Novojičínsku. Stezka nazvaná Beskydské nebe - Život v korunách stromů je dlouhá 1800 metrů, turisty zavede na osmdesátimetrový vzdušný chodník, k Mařenčině studánce či expozici siluet dravých ptáků. Informoval o tom ředitel frenštátského kulturního střediska a autor projektového záměru Marian Žárský.

Důl Skalka v Mníšku pod Brdy

Dnes již uzavřený železnorudný důl Skalka se nachází v Mníšku pod Brdy, asi 20 kilometrů jihozápadně od Prahy. V poměrně rozsáhlých prostorách bývalého dolu se nachází Muzeum hornické historie a těžby železné rudy. Komentované prohlídky dolu jsou možné po předchozím objednání.

Byly na Velharticích korunovační klenoty? Během Zamykání hradu se můžete zeptat

Památkové objekty se tak trochu podobají medvědům. Přes léto se vykrmí návštěvníky, aby přes zimu ve spánku nepřízeň počasí přežily a na novou sezónu se připravily. Ne všechny hrady a zámky tak učiní, ale Velhartice, kde se měl císař Karel IV. Dívat na dno číše se zdejším Buškem, v sobotu zavírají. Sportovně!

Velkomoravské stezky Mikulčice

Rádi se účastníte cyklistických vyjížděk krásnou přírodou a současně chcete poznat novou krajinu a lidi spojené s ní?

Tipy na víkend: Věštec poradí v Děčíně, zimní dobrodružství chystá zámek Kynžvart

Kulturní program o víkendu nabídne mimo jiné filmy s tematikou zimních sportů, dále fotografickou výstavu nebo prohlídku expozic nově otevřeného zámku. Vášnivým požitkářům se už mohou začít sbíhat sliny na zabijačkové a jiné hody. Na své si přijdou také příznivci astrologie, numerologie či umění tantry.

Touchable Prague - specializované prohlídky pro turisty ze zrakovým postižením

Cestovní agentura Accessible Prague již od 2007 zpřístupňuje Prahu návštěvníkům s pohybovým omezením, kterým zajišťuje bezbariérové ubytování, transfery, prohlídky Prahy a výlety na zajímavá místa České republiky.

Muzeum mlynářství, pekařství a zemědělství v Božeticích

Od března 2016 bude v Božeticích, v bývalém mlýně z 19. století, otevřeno nově Muzeum mlynářství, pekařství a zemědělství.

Africké muzeum Safari v Holčovicích

V areálu firmy Bellama vás zavedou až do daleké Afriky. V muzeu uvidíte různé druhy vycpaných zvířat ve své zvířecí velikosti, které vypadají jako živé a v návštěvnících vzbuzují velký respekt.

Bazén Nový Jičín

Areál leží nedaleko od centra města Nový Jičín, poblíž autobusového a vlakového nádraží. V areálu se nachází krytý bazén, basketbalová hala, hotel, restaurace a venkovní bazén.

Šumavský park dokončil poslední část cyklomagistrály

Z Gerlovy Hutě nedaleko Železné Rudy až do Srní na Klatovsku mohou nyní cyklisté jezdit po kompletní samostatné cyklostezce. Správa národního parku v úterý otevřela poslední úsek šumavské cyklomagistrály z Nové Hůrky do Skelné. Budování jediné cyklostezky v parku, dlouhé 25 kilometrů, trvalo po etapách zhruba 10 let a stálo celkem 106 miliónů korun, uvedl mluvčí parku Jan Dvořák.

Městský bazén Mladá Boleslav

Nový městský bazén s restaurací, wellness zónou, tobogány a jinými atrakcemi se nachází v příjemném prostředí Lesoparku Štěpánka v Mladé Boleslavi.

Návštěvnické centrum Srní věnované šelmám

Centrum prezentuje původní druhy volně žijících zvířat v jejich přirozeném biotopu, reintrodukované a nebo dříve vyhynulé druhy. Bezpochyby největším lákadlem je výběh s vlky na rozloze 3 hektary, napříč kterým vede visutá pozorovací stezka.

Zřícenina Staré Dubé patří do společnosti výjimečných českých hradů

Stará Dubá je zřícenina hradu na levém břehu Sázavy asi dva a půl kilometru od Hvězdonic. Od roku 1958 je chráněna jako kulturní památka.

Toulání po Toulavě: skalní vyhlídky, kláštery, bludné balvany i anděl u cesty

Připomíná tvarem srdce, s roztřepanými okraji sice, ale pulzující naplno. Toulava je oblast zasahující ze středních Čech až k jihočeským blatům. Území nabité nádhernou přírodou, se spoustou rybníků, řek, potoků, skal, osamělých bludných balvanů, ale i kulturních památek.

Pozoruhodný zámek Nový Hrad povstal jak Fénix z popela před čtyřmi roky

Zatímco jiné památky v severozápadních Čechách otevírají své brány v říjnu jen o víkendech, Zámek Nový Hrad v Jimlíně u Loun je otevřený i ve všední dny. Poznejte hrado-zámko-statek mezi Přírodním parkem Džbán a Českým středohořím, v romantické krajině Dolního Poohří.