Články na téma Tipy na výlet

Explore Brno

Outdoorová hra pro dospělé i děti. Je to spojení hry s hledáním pokladu, řešením úkolů, spolu s poznáváním památek a zajímavostí města Brna.

Zbiroh, zámek tří císařů, se chystá na Velikonoce

Velikonoční svátky jsou letos hodně brzo, dalo by se říci, že klepou na dveře. Vstoupit do nich můžete na zámku ve Zbirohu, kde na nádvoří nachystali na 26. března tradiční jarmark se stylovými stánky s velikonočním zbožím, ukázkami tradičních řemesel a bohatým programem pro děti.

Padrťské rybníky

Padrťské rybníky v jižní části Brd založil v polovině 16. století Florián Gryspek z Gryspachu, majitel mirošovského a rožmitálského panství. Původně byly určeny jako zásobárna vody pro plavení dřeva. Název dostaly podle vesnice Padrť, která byla spolu s řadou dalších, v padesátých letech zničena.

Vrch Třemošná a skála Kazatelna ve středních Brdech

Třemošná (779 m.n.m.) je jeden z nejvíc nápadných vrcholů středních Brd. Leží asi 5 km západně od centra Příbrami a představuje výraznou krajinnou dominantu Příbramska. Nad okolní terén vystupuje jako protáhlý hřbet se strmými bočními svahy, který se od severovýchodu jeví jako špičatá homole.

Vrchol Tok - nejvyšší hora Brdské vrchoviny i Středočeského kraje

Nejvyšší vrchol Brdské vrchoviny a Středočeského kraje leží vzdušnou čarou 8,4 km severozápadně od Příbrami v Třemošenské vrchovině. Ačkoli je Tok (865 m) nejvyšším středočeským vrcholem, nejedná se o příliš výraznou horu.

Rozhledna Orlov – vyhlídka na Příbram i Svatou Horu

Spíše vyhlídka než rozhledna Orlov se nachází nad městem Příbram nedaleko vrchu Třemošná. Vzhledem ke svému umístění v nadmořské výšce 653 metrů nad mořem ve výseku mezi lesy, který Orlov vytváří, poskytuje velmi příjemný výhled východním směrem.

Vodní nádrž Pilská v Brdech

Pilská nádrž, původně byla pojmenována po arcivévodkyni Sofii, manželce arcivévody Františka Karla Sofiin rybník, byla postavena v roce 1853 pro napájení důlních a hutních provozů v okolí Příbrami. Leží v bývalém vojenském prostoru Brdy, nedaleko obce Bohutín a dnes zásobuje Příbram pitnou vodou.

Rozkradená perla saské renesance v Radimi se vrátila mezi kulturní památky

Bez válek a přírodních katastrof jsme se v posledních desetiletích připravili nenávratně o stovky kulturních památek. Neúcta a lhostejnost, mnohdy úmysl. Nyní je za značně vysokou cenu vracíme do života. Jednou z nich je zámek Radim na Kolínsku. Také měl namále.

Prahu o víkendu ozdobí ladovské velikonoční trhy

Velikonoční trhy začnou v Praze v sobotu 12. března. Stejně jako loňské vánoční budou ve stylu Josefa Lady a zaměří se na velikonoční tradice a pokrmy. Tento týden o tom informovala společnost Taiko, která trhy na Staroměstském a Václavském náměstí pořádá.

Tipy na víkend: V Ostravě projděte historii obchodních domů, v Praze okoštujte čaje

Zima i plesová sezóna se pomalu chýlí ke konci, a tak máte na několik měsíců poslední možnost si je užít. Třeba i tento víkend. A tak vyrazte na bál nebo na běžky... Pokud sněhu ani tanci neholdujete, nabízejí se pro vás nejrůznější vycházky, prohlídky, degustace, výstavy a mnoho dalšího.

Pozapomenutý pražský větrný mlýn stojí na Větrníku nad břevnovským klášterem

Větrných mlýnů Praha asi moc neměla, na rozdíl od vodních, které stály nejen na Vltavě, ale také na potocích. Větrník je jedinou dochovanou památkou tohoto druhu na území Prahy.

Národní přírodní rezervace Ramena řeky Moravy

Předmětem ochrany je unikátní ekosystém nížinného toku řeky Moravy s meandry, ostrůvky, náplavy a bočními říčními rameny (mezi Litovlí a Horkou nad Moravou) a navazující blízké nelesní i lesní ekosystémy, se zastoupením typických i ohrožených druhů rostlin a volně žijících živočichů.

Zoopark Stěžery u Hradce Králové

Rodinný Zoopark nedaleko Hradce Králové se rozkládá na 2 hektarech a je možné tu vidět ptáky a zvířata z celého světa. Některá chovaná zvířata je možné i pohladit.

Galerie Slováckých vín v Uherském Hradišti

Galerie slováckých vín poskytuje prostor pro prezentaci těm nejlepším vinařům celé Slovácké vinařské podoblasti. Nachází se v centru Uherského Hradiště v historických prostorách Jezuitských sklepů. Můžete zde ochutnat z nabídky 150 nejlepších vín pečlivě vybraných 15 vinařství této podoblasti.

Naučná stezka Život ve vodě, na poli a v lese ve Světí

V obci Světí u Hradce Králové, v prostoru Na Panně, najdete naučnou stezku s názvem Život ve vodě, lese a na poli, která je doplněna informačními tabulemi a hmyzím hotelem.