Články na téma Tipy na výlet

Telč je pohádkovým magnetem Vysočiny, Bílá paní tu strašila při rozdávání kaše Švédy

Památky na Vysočině tradičně přitahují turisty, i když nezažívají takový nápor jako jiná exponovaná místa. Přes mírný propad turistů stále vede oblíbená Telč, historické městské jádro spolu se zámek tvoří nádherný celek, skvěle zakomponovaný do krajiny. Zájem je i o Jaroměřice, Lipnici a Náměšť.

Pivovar Trautenberk v Malé Úpě

Pivovar Trautenberk najdete v podzemí Tippeltovy boudy, známější jako hotel Družba, který právě prochází velkou rekonstrukcí. Pivovar vznikl společným přispěním majitelů maloupských bud a lyžařského areálu.

Divo Institute - galerie moderního umění v Kolíně

Kolínská galerie současného umění Divo Institute se nachází v historické vile, v ulici Na Petříně. Prostor slouží k prezentaci děl známých současných umělců i pro podporu mladých českých výtvarníků.

Löw-Beerova vila zve do světa brněnského měšťanstva

Výstava Svět brněnské buržoazie mezi Löw-Beer a Tugendhat byla ve středu zahájena v brněnské Löw-Beerově vile. Veřejnosti bude otevřená od soboty a nabízí pohled do dějin architektury a životního stylu brněnského měšťanstva v 2. polovině 19. století a v počátcích 20. století, jak uvedla Petra Svobodová, která má správu vily jako pobočky Muzea Brněnska na starosti.

Poněvadž je Praha velká, je třeba dávat signál z Klementina dostatečně viditelně, mínil hrabě Chotek

Klementinum, jehož jméno převzali po kapličce sv. Klimenta z 11. století jezuité, kteří na zbořeništi dominikánského kláštera vystavěli kolej, patří k největším a nejvýznamnějším památkám Prahy. Vydejme se za nejvýraznějším a zdaleka viditelným skvostem - Astronomickou věží.

První Pivní Tramway na Spořilově

Unikátní hospůdka na konečné tramvaje číslo 11 na pražském Spořilově nabízí nejen rozmanitý výběr piv od malovýrobců, ale také vynikajících pokrmů, které si k pivu můžete objednat. Interiér, laděný do "tramvajáckého stylu" dekorují staré dřevěné tramvajové lavice.

Pivní bar Zubatý pes - ochutnejte piva z domova i ze světa

Zubatý pes v pražských Vršovicích se specializuje na piva kvalitní, chutná, voňavá, sytá, výjimečná a hlavně piva malých pivovarů, která jsou běžně obtížně dostupná. Ochutnáte zde vynikající piva z českých luhů a hájů, ale i skvosty zahraniční.

Lezecké centrum Big Wall v pražských Vysočanech

Nové lezecké centrum v pražských Vysočanech nesoucí název Big Wall, už svým názvem napovídá, co příznivcům lezení přináší a nabízí nového – jedná se totiž o nejvyšší umělou lezeckou stěnu s cestami až 20 metrů vysokými v České republice.

Památkový trhák Český Krumlov má pár vad na kráse, ale ty většinou turisté nevnímají

Českokrumlovský zámek loni trhal v návštěvnosti rekordy, přišlo ho navštívit 401 555 lidí. Zámek přitahuje i v zimním období, v létě je ozvláštněn o rozkvetlé zahrady a stále diskutované divadlo. Kromě zámeckých okruhů je velkým lákadlem Hradní muzeum, nacházející se pod věží v takzvaném Hrádku.

Klášter Teslíny - tajemné místo Brd

Poblíž nejvýše položené brdské vesnice Teslíny se v lesích nacházel klášter benediktinského probošství s kostelem sv. Jana Křtitele. Doba jeho založení není známa, ale první písemná zmínka pochází z r. 1353. Již v následujícím století, 8. února 1421, bylo probošství zničeno husitskými vojsky.

Na návštěvě u Krále. Zavítejte do zimních lesů Šumavy a tiše pozorujte zvěř

V Národním parku Šumava můžete tiše nahlédnout do života zvěře. Ani v lednu park a jeho zvířecí obyvatelé nespí, a tak je možné je na chvíli navštívit a sledovat v přirozeném zimním cyklu.

Film Legends Museum Poděbrady - výstava filmových soch, figurek a replik

Pokud máte rádi film, komiks, sběratelství, akční hrdiny či legendy stříbrného plátna, pak je pro vás Film Legends Muzeum ta správná volba. UPOZORNĚNÍ: Muzeum je od 2.1.2016 z technických důvodů zavřeno, znovuotevření se plánuje na jaře 2016 na novém místě v Poděbradech.

Zážitková střelba ze střelných zbraní v Brně

Nabízíme zařízený a stylový interiér, velký výběr zbraní (pravidelně doplňovaných o žhavé novinky ze světa střelectví) a odbornost našich instruktorů.

Kladské pomezí nabízí běžkařům téměř tři sta kilometrů udržovaných tratí

Zimní sezóna je v plném proudu a dokonce nám přibyla i sněhová nadílka. Proto oprašte své lyžařské vybavení a vydejte se skibusem například za Lotrandem do Jestřebích hor nebo do Gór Stołowych v sousedním Polsku.

Půjčovna lodí Berounka

Levná půjčovna lodí, kanoí a raftů na Berounku, včetně dopravy a pojištění lodí.