Články na téma Tipy na výlet

Mariánská Týnice, barokní skvost architekta Santiniho, dál září osudu navzdory

Památky UNESCO, kostely na Zelené hoře ve Ždáru nad Sázavou a v Sedlci u Kutné Hory, Klášter Plasy, Klášter Želiv, zámek v Chlumci nad Cidlinou, Mariánská Týnice - to jen několik z mnoha významných staveb vrcholného baroka vytvořených geniálním českým architektem italského původu, Janem Blažejem Santini-Aichelem.

V televizní věži vysoko nad Prahou - a s deseti miminy pod sebou

Prahu přehlédnete buď z Petřína, nebo z vyhlídkové plošiny žižkovského televizního vysílače. Hezký výhled je i z Toweru na Pankráci. Tyto rozhledny se navzájem doplňují a propojují. Televizní vysílač co do výhledu, až 100 kilometrů, jednoznačně vede.

Lyžaře čeká na českých horách nejspíš poslední víkend sezóny

Skalní příznivci sjezdového lyžování budou mít tento víkend většinou poslední šanci vyrazit na hory. Otevřeny zůstávají v omezeném provozu velké areály v Krkonoších, Jeseníkách a Krušných horách. Ve výše položených místech jsou i stopy pro běžkaře. Velká část zimních středisek ukončila sezónu o prodlouženém velikonočním víkendu na konci března, hodně lidí už místo na lyže vyrazilo na kola či pěší túry.

Dům přírody Českého ráje v Dolánkách u Turnova

Už osmý Dům přírody, tentokrát v Českém ráji, se veřejnosti otevřel 5. dubna 2016. Nová expozice je umístěna v objektu bývalé školy v Dolánkách u Turnova, v malebné osadě na pravém břehu Jizery. Návštěvník zábavnou formou získává řadu zajímavých informací o nejstarší chráněné krajinné oblasti ČR.

Prohlídková trasa Liberce nově zavede turisty na Perštýn

Letošní prohlídková trasa s průvodcem zavede turisty v Liberci do čtvrti Perštýn. Zaměřená bude na architekturu, průmyslovou historii města a rodinu Liebiegů. Za turisticky nejzajímavější objekt na trase považuje město neorománský kostel sv. Vincence z Pauli. První prohlídka bude 5. května. Informoval o tom vedoucí cestovního ruchu na magistrátu David Pastva.

Vstoupit do pražské Ztracenky je jako nahlédnout do Alenčiny krajiny za zrcadlem

Že netušíte, kam nás vítr po Praze odfoukl? Na stráň nad Nuselské údolí po levici, Albertov s vysokoškolskými fakultami po pravici a před sebou. Ztracenka je nyní zrovna rozkvetlá zahrada, již najdete, když Horskou ulicí vystoupáte ke kostelu Karla Velikého.

Nejhezčí údolí Českého středohoří je Opárenské pod Lovošem

„Chtěli jsme se pomazlit, ale byl tu nával.“ Teskný povzdech vepsaný do sešitku umístěného v dřevěné skříňce na zřícenině hradu Opárno, na ostrohu hlídajícím jeden z nejhezčích koutů Českého středohoří. Kaňonovité Opárenské údolí se táhne pod Lovošem od Malých Žernosek k Velemínu.

Japonská zahrada Aizen v Říčanech

Jedna z nejrozsáhlejších japonských zahrad v Evropě se nachází v malebném prostředí Říčan, přibližně 20 km jihovýchodně od Prahy. Japonskou zahradu v Říčanech založil Ing. Petr Typlt v roce 1998 podle návrhu Takumi Mizokami. Zahrada byla zpřístupněna veřejnosti 7.7.2007.

Questroom

Questroom - nový svět, kam se kosmickou lodí či prostorovým tunelem nedostanete. Svět, který má svá pravidla a atmosféru. Svět plný hlavolamů, které musíte vyřešit, abyste našli cestu ven.

5. 4. 2016, 14:06 · Kudy z nudy · Česká Republika · Tipy na výlet · Questroom

Monumentální král hradů Českého středohoří Házmburk je skvělým vyhlídkovým místem

„Klapý jest hrad daleko viditelný jako Bezděz, jemuž se v tom i podobá, že věže obou lze do velké vzdálenosti rozeznávati, protože se jich tmavší barva od světlého vzduchu odráží…“ napsal přední český hradolog Augustin Sedláček.

Velký Roudný vzpomíná na svou dávnou sopečnou minulost a nabízí skvělou vyhlídku

Zhruba dvacet kilometrů od Bruntálu, jižně od přehrady Slezská Harta, ční do nadmořské výšky 780 metrů kopec sopečného původu Velký Roudný. Je jednou ze čtyř bývalých sopek Nízkého Jeseníku s pěknými rozhledy po nádherné krajině.

Tekutý poklad na zámku v Bečově, odhadnutý na milióny, má možná daleko větší cenu

Bečovský zámkohrad, o kterém se začalo mluvit až po nálezu slavného relikviáře svatého Maura, má ve svých zdech ještě jeden poklad. Při nálezu relikviáře pod podlahou kaple hradu Bečova v roce 1985 byl objeven ještě jeden poklad – 133 lahví prvotřídního vína, koňaku a šampaňského.

Hrad Valdek a Jindřichova skála se vzájemně pozorují přes údolí Červeného potoka

Na Hořovicku to stihnete během půldne. Hořovický zámek je v částečné rekonstrukci, ale hlavní prohlídková tras je přístupná, zrovna jako perfektní výstava dětských hraček. Není to oční pastva jen pro nejmenší, exponáty potěší každého, prohlídka trvá půlhodinku.

Trasa pochodu Do Okoře bez oře opět pamatuje na dětské kočárky, běžce, cyklisty i multikešky

Letošní 45. ročník tradičního dálkového pochodu Do Okoře bez oře se uskuteční v sobotu 2. dubna. Nejkratší trasa bude jako obvykle sedmikilometrová a lze ji absolvovat i s dětským kočárkem. Nejdelší, padesátikilometrová, je pak vhodná pro již zkušené pochodníky a cykloturisty.

Muzeum technických hraček – stálá expozice ve Velvarech

Expozice plechových mechanických hraček z let 1840–1960 v královském městě Velvary. Nechte se potěšit velkým světem malých hraček poháněných hodinovým strojkem na klíček, parním strojem nebo elektromotorem a jinými starými unikáty, s nimiž si hráli naši prarodiče.