Články na téma Tipy na výlety

Klíčová místa Šumavy spojuje mostek

Turistům, kteří tráví dovolenou na Šumavě, usnadňuje cesty nový mostek přes řeku Vydru. Ten totiž propojuje kemp Antýgl nedaleko Rokyty a jednu z nejnavštěvovanějších technických památek – Vchynicko-tetovský kanál, včetně informačního střediska Správy Národního parku Šumava na Rokytě.

Řezbáři oživí postavy z historie hradu Svojanov

Středověké sídlo si pro své tvoření vybrali řezbáři. Vdechnou život skutečným postavám ze svojanovské historie.

Jihočeská jízdenka Jikord plus

Procestovat jižní Čechy můžete nyní za hubičku. A to ani nemusí být Bavorov, co jsou Vodňany. S jihočeskou jízdenkou stihnete pohodlně oboje za jeden den a ještě vám zbude na pořádnou jihočeskou baštu.

Půjčovna nafukovacích Stand Up Paddleboardů

Zažijte doprodružství na vodní hladině, které vás určitě nebude nudit! Zážitek pro celou rodinu i jednotlivce. Pokud si nejste jisti zda si nafukovací Stand Up Paddleboard koupit, máte možnost si jej otestovat, nebo zapůjčit na víkend či dovolenou.

Klášter v Broumově otevře turistům středověkou písárnu

Klášter v Broumově v létě poprvé nabídne turistům možnost prohlídek středověké klášterní písárny. Již od ledna se otevřela školním kolektivům, nabízí vzdělávací programy. Pro zájemce bude písárna otevřena ve čtyřech termínech. Informovala o tom Kateřina Ostradecká ze Vzdělávacího a kulturního centra Klášter Broumov.

Přírodní koupací biotop Malvíny v Třešti

V Třešti na Jihlavsku najdete nové přírodní koupaliště. Jde o přírodní biotop, do vody se nesypou chemikálie. Voda je čištěna pouze protékáním částí s pískem a rostlinami.

AirWine - letecký simulátor Boeing 737NG

Přijďte si zalétat na věrné kopii kokpitu letadla Boeing 737NG s profesionálním pilotem, který aktivně létá s tímto typem letadla.

Prohlídka protiatomového krytu v Havířově

Archa projekt - projekt zabývající se rekonstrukcí 6-ti patrového podzemního protiatomového krytu z 60tých let za doby studené války. Přijďte se podívat a nasát atmosféru komunistické vojenské doby.

Přírodní koupání v Dolánkách u Turnova se bude v příštích letech rozvíjet

Poté, co byl letos spuštěn provoz nového koupaliště v Maškově zahradě v Turnově, začalo vedení města diskutovat o minulosti i přítomnosti koupání v Dolánkách. Koupaliště tu bylo postaveno počátkem 60. let minulého století. Svého konce se dočkalo po povodních v roce 2000, kdy bylo kompletně zatopeno.

Komentované prohlídky francouzského parku na zámku v Dobříši obohatí sokolnické ukázky

Letošní letní výstava na zámku Dobříš nese název Zbraně mušketýrů. Tematika se odvíjí od seriálu Tři mušketýři, který se na zámku minulý rok natáčel. Vedle interiérů využili britští filmaři i úchvatné prostory francouzského parku, kde se o prázdninách konají každou neděli komentované prohlídky.

Černohorský močál: černé tůně, jež uspokojí srdce všech melancholiků

Rašeliniště, kterým se na Šumavě říká slatě, leží v první zóně našeho největšího národního parku. Správa parku do těchto míst organizuje výpravy s průvodcem, který umožní poznat život v místech, kde člověk nijak nezasahuje. Navštívit Černohorský močál lze i jako dobrovolník a pomoci s jeho opravou.

Kam o víkendu s dětmi: Do rytířského tábora nebo na sladké Borůvkobraní

Prázdniny jsou na samém začátku, nový školní rok je v nedohlednu a víkendových akcí nepřeberné množství. Pokud máte s létem spojené procházky lesem a sbírání borůvek, třeba by se vám líbilo Borůvkobraní v jihočeských Borovanech. Pokud toužíte po větší akci, ideální bude návštěva rytířského tábora v Jelením příkopu pod Pražským hradem.

V Beskydech pálí dřevěné uhlí, nyní však jen na ukázku

Dobře vysušené dřevo, chvojí čili četyna a mour, což je hlína smíchaná s rozdrceným dřevěným uhlím. To jsou základní kameny uhlířského milíře. Právě jeden takový mohou nyní spatřit návštěvníci Beskyd na Vyšním Kamenitém, v areálu horské chaty Kamenitý nad Dolní Lomnou.

Objevte Znojmo - město s přívlastkem

Znojmo, jedinečné město na jihu Moravy, tyčící se nad řekou Dyjí, je známé nejen svým krásným historickým centrem a památkami, ale také díky svým vínům a umu zdejších vinařů. A proto se mu ne nadarmo přezdívá „město s přívlastkem“. V letošním roce pak slaví 790 let od povýšení na královské město Přemyslem Otakarem I.

Kryptograf - Originální venkovní týmová hra

Vytvořili jsme nový způsob zábavy pro ty, kteří chtějí žít dobrodružný a zajímavý život, objevovat nové světy a čelit výzvám, které otestují jejich charakter, rychlé myšlení a kreativitu.