Články na téma Tipy na výlet

Jihočeské skiareály slibují ideální sněhové podmínky

Ideální sněhové podmínky panují v těchto dnech mimo jiné také v lyžařských střediscích na jihu Čech. Skiareál Lipno například připravuje na víkend otevření další sjezdovky. Dostatek sněhu umožňuje i úpravu stop pro běžkaře.

Movies Club

Máte rádi filmy a filmové hvězdy? Zavítejte do našeho klubu v Holešovicích. Těšit se můžete na příjemné filmové prostředí a dobrou hudbu.

Nejen na horách, i pár kilometrů za Prahou si lze krásně zalyžovat

Kousek od hlavního města se nalézá lyžařské středisko u města Jílové u Prahy. Pro nás zatím neznámé a neobjevené a tak jsme se tam vydali na turistický zimní výlet. Jelikož nelyžujeme, naplánovali jsme si turistickou trasu od vlakové stanice do Jílového u Prahy a pak k areálu a zpět.

Půjčovna lodí Vltava

Levná půjčovna lodí a raftů na Vltavu, od Vyššího Brodu po České Budějovice, včetně dopravy a pojištění lodí.

Centrum třeboňského rybníkářského dědictví v domě Štěpánka Netolického

Historický dům na Masarykově náměstí č. 89 v samém centru Třeboně patřil jednomu z nejslavnějších českých rybníkářů, Štěpánku Netolickému. Dnes zde naleznete Centrum třeboňského rybníkářství se zajímavou expozicí o rybníkářství a význačných osobnostech, které k tomuto řemeslu patří.

Ňam Ňam Cafe Kladno

Ňam Ňam Cafe – kavárna prvorepublikového stylu. Vyberte si u nás z široké nabídky dezertů a zmrzlin vlastní výroby a poznejte, jak chutná řemeslo dělané s láskou.

Jedna z největších kostnic na světě leží v nenápadné obci na Vysočině

Čtyři hranice kostí a lebek od asi osmi tisíc zemřelých. Do úhledného seskupení o rozměrech 2 krát 2 krát 2,5 metru je na popud tehdejšího děkana A. Haberlandta sestavil do hranic místní slepý mládenec. V Nížkově je pohřbeno na 60 tisíc pozůstatků vojáků armád Evropy. Zemřeli převážně na choleru.

Kdyby Žižka napoprvé dobyl Rabí pořádně, nemusel přijít o oko

V titulku trochu jednodušeji podané dějiny, ale je tomu tak. Hrad Rabí většina zaznamenala jen kvůli tomu, že v hodinách dějepisu, kdy zrovna dávala pozor, udeřila jim o sluch informace, že Žižka oslepl pod Rabím. Někdo nezaznamenal ani Žižku.

Chalupa Modré Nebe

Stylová chalupa v centru Benecka, vyhledávané turistické oblasti Krkonoš, nabízí ubytování v pěti pokojích pro 16 osob.

Půjčovna lodí Sázava

Levná půjčovna lodí a raftů na Sázavu, po celém toku řeky, včetně dopravy a pojištění lodí.

Přírodní park Kukle

Území přírodního parku Kukle tvoří členitá pahorkatina v povodí Lužnice okolo Třebelického potoka, který vytváří jeho východozápadní osu. Park je domovem pro mnoho chráněných druhů živočichů jako výr, krkavec nebo čáp černý.

Přírodní park Povodí Kačáku

Přírodní park Povodí Kačáku zahrnuje území rozkládající se na středním toku Loděnického potoka - Kačáku. Potok se svým okolím je díky dochovaným přírodním a krajinným hodnotám domovem pro řadu vzácných živočichů a chráněných rostlin.

Františkánský klášter v Hájku u Červeného Újezda

Františkánský klášter Hájek se zahradou a loretánskou kaplí, ležící osamoceně ve východní části obce Červený Újezd, zhruba 17 km západně od Prahy. Do kláštera vede poutní cesta z pražské Lorety.

Cukrárna Saint Tropez na Novém Městě pražském

Cukrárna v Paláci u Nováků, v centru Prahy pár kroků od Václavského náměstí, navazuje na cukrářskou kvalitu známou z dob 1. republiky. Všechny zákusky se zde vyrábí z kvalitních, originálních a čerstvých surovin, bez konzervantů a náhražek.

Erhartova cukrárna na Letné

Dlouholetou tradicí, vlastní výrobnou a hlavně vynikající kvalitou se může pochlubit Erhartova cukrárna na Letné v Praze 7. Erhartovy laskominy se vyrábějí podle původních receptur českých, ale i německých, rakouských, francouzských a italských mistrů cukrářů.